Budenie sa nadránom a opätovný spanok

zuzanavsz
25. máj 2022

Ahojte. Už asi desať dni sa budím okolo 3:40hod., alebo 4:40hod.ťažko sa mi potom znova zaspí. Ako to riešite? Už si idem ľahnúť so strachom že zasa nadránom vstanem. Niekedy sa podarí pospať ešte, ale to tak na 20min. Dakujem

andreatytler
25. máj 2022

@zuzanavsz Mas nejaky stres, alebo nieco riesis? Ja ked som sa ucila na maturity, tak som sa takto budila a potom pred kazdou skuskou na vyske a vzdy ked mam nejaky vacsi problem. Proste mozog je v strese a snazi sa premyslat aj vtedy kedy by bolo treba spat.
Hladina melatoninu o 4 zacina klesat a tak uz staci aj maly podnet na to aby sa mozog zobudil.
Ja ked sa mi to stane, tak to beriem ako sucast zivota. Kedze sa to deje vtedy ked riesim nejaky problem, tak ten cas venujem rozmyslaniu a snazim sa ten problem vyriesit. Proste sa tym nestresujem, ale robim to co telo chce robit. A velakrat zase pri tom rozmyslani zaspim. Lebo ten hnev z toho ze nemozes zaspat je dalsi dodatocny stres, ktory brani zaspatiu este viac a ked ten nie je, tak niekedy unava prevladne.

Druha vec co mne pomoze je voda. 2 pohare cistej vody maju uspavaci ucinnok.

zuzanavsz
autor
25. máj 2022

@andreatytler ahoj. Práve že noc neriešim. Len keď sa mi to stane raz tak už nad tým rozmyslam počas dňa a stane sa to znova. Začarovaný kruh

zuzanavsz
autor
25. máj 2022

@zuzanavsz malo tam byt že neriešim nic

katuska19
25. máj 2022

skus pit vecer kamilkovy caj, este aj prechadzka pred spanim mi pomaha, idem s babami 8 km a spim celu noc , ale mavam noci, hlavne ked mam stres v robote, ze sa budim nad ranom a uz nezaspim.

zuzanavsz
autor
25. máj 2022

@katuska19 mne sa to stalo pred 10 dňami že nadránom som sa zobudila a už som len po
Pár minútach pospavala. A odvtedy sa budím
každú noc a samozrejme nad tým cez deň premýšľam že či zasa nadránom budem hore. Iný stres nemam ani doma ani v praci

saraxyz
25. máj 2022

@zuzanavsz aj mne sa to deje. Tiez neviem prečo? A dokonca aj cez víkend 😂

zuzanavsz
autor
25. máj 2022

@saraxyz ale zaspis potom keď sa zobidis

andreatytler
25. máj 2022

@zuzanavsz Mozno to bola nahoda pred 10 dnami a uz si si z toho vyrobila stres. No fakt mas teraz zacarovany kruh. Skus sa nestresovat ked to pride. Len to prijmi ako dalsiu normalnu vec vo svojom zivote a nesnaz sa nasilu zaspat. Bud tam len tak lez, alebo nieco citaj a mozno to same odide. Skus tu vodu.
Inac nemoze byt ze si tehotna?

zuzanavsz
autor
25. máj 2022

@andreatytler Dakujem za podporu. Tehotná žiaľ nie som. Áno skúsim to tak že nebudem až tak riešiť. Áno vyrobila som si sama problém. Mala som s tým aj v minulosti problém

biancarv
25. máj 2022

@zuzanavsz ahoj. Ja mám to isté už niekoľko mesiacov. 😑😑😑 Je úplne jedno o ktorej pôjdem spať vždy sa zobudím pred 4:00 a už nezaspím vôbec. Každý deň som totálne vyčerpaná. Už som z toho zúfalá.

saraxyz
25. máj 2022

@zuzanavsz nov tyzdni max tak 20-30 min. ešte pospim/skor nepospim😂 Lebo ja vstavam o pol piatej. Tak sa mi ani neoplatí pospať. A cez víkend sa snazim este aspoň do pol siestej. Ale nie som unavená, co sa čudujem, keďže spim 4-5hod. . A by som povedala, ze niekedy mam tolko energie a dobrú náladu, ze som až prekvapená 😂

marianarem
25. máj 2022

@zuzanavsz Skus si dat Persen forte alebo Benosen. To su volnopredajne bylinne tabletky, moj muz si ich dava, ked sa takto v noci zobudina pomozu mu zrelaxovat a znova zaspat.

zuzanavsz
autor
26. máj 2022

@saraxyz tak to je dobre že nie si unavená lebo
Spat 4-5 hodín a pracovať a pod. Obdivujem

zuzanavsz
autor
26. máj 2022

@marianarem Dakujem za radu. Kupim a vyskúšam čo to urobí

zuzanavsz
autor
26. máj 2022

@saraxyz kedy chodíš večer spat

luccija
26. máj 2022

@zuzanavsz daj si magnézium pravidelne.Uz máš z toho podvedomy stres.Par x som to zažila vždy som vedela, že ma v ten deň čaká veľa práce a pod ..musím byť dobre vyspatá a vždy som sa skoro zobudila a už nezaspala.

zuzanavsz
autor
26. máj 2022

@luccija okey vyskúšam Dakujem ti

saraxyz
26. máj 2022

@zuzanavsz cca 22-23 hpd. Skusala som aj skor, ale nedalo sa mi zaspať 🤦

zuzanavsz
autor
26. máj 2022

@saraxyz presne aj ja to tak mam

saraxyz
26. máj 2022

@zuzanavsz ja uz som to prestala riešiť. Ako som pisala, niekedy som ako duracell a vyhovuje mi to

zuzanavsz
autor
26. máj 2022

@saraxyz super si sa s tým vysporiadala

saraxyz
26. máj 2022

@zuzanavsz inac, toto maju aj dvaja moji kolegovia. Ale u nich je vidno únava. Ja som práveže naopak 😂 unavena som mozno 1x v týždni, ale iba par jodin. Vecer som zase ako rybička.

zuzanavsz
autor
28. máj 2022

@saraxyz dnes zasa o 5 hod už som bola hore. Potom spím po 5-10 min tak že si všetko pamätám v tom sne. Akoby živý sen