Budem platiť za celé okuliare, keď sú na predpis?

2. jún 2023

Prosím vás, viete mi povedať či pri predpísaných dioptrických okuliaroch budem platiť aj skla alebo len rám? Mám dôveru, a teda naposledy som bola u očného asi tak v 13tich a platili sme len rám. Ďakujem za odpovede

viestta
2. jún 2023

Ano, budes doplacat na skla, aj ram si zaplatis, ale mozes vyuzit benefit na okuliare zo ZP (ak ho Dovera ma)

masinka
2. jún 2023

Pozri na stranke Dovery ci ma taky benefit a aj konkretne v ktorych optikach to plati. My mame VSZP a ti spolupracuju len s castou optik, tak prvykrat nam nepreplatili nic, dalsie okuliare sme uz isli dat robit v zmluvnej optike.

autor
2. jún 2023

No pre dospelých len s FOCUS optikou, a tá u nás v Skalici nie je, čiže asi mám smolu. Za rám viem, že sa platí plná suma, ale za skla koľko približne prosím vás?

mandzula
2. jún 2023

Velmi tazko vseobecne povedat - zavisi od znacky, cylindra, dioptrii (ci treba skla zbrusovat), ci chces s filtrom proti modremu svetlu, je x moznosti. Teraz sme si davali robit brile traja - skla nas stali od 50 do 90 za 1 ks.
Nebiem, ako to ma Dovera, no VSZP preplaca skla az od urcitej vysky dioptrii.

mandzula
2. jún 2023

Volaj do poistovne, vsetko ti povedia. Ja zvyknem volat na infolinku, ked mi nieco nie je jasne, a mam info z prvej ruky.