Bude ešte covid?

31. júl 2024

Ahojte myslíte že bude ešte pandémia ? Taká že budeme musieť byť zas doma ? Testy, očkovania, izolácie atď ?
Čo si myslíte o tom že hneď ako začala vojna na Ukrajine tak čo ide skončil a že keď skončí vojna, začne opäť covid ?

mondolina
31. júl 2024

ale prosím ťa. covid tu je stále, pandémia nie.

sszuzu8
31. júl 2024

Úvaha jak sviňa 🤦🏼‍♀️

autor
31. júl 2024

@mondolina myslím pandémiu takú že budeme opäť doma, že budú ľudia zomierať vo veľkom

anna777115
31. júl 2024

Však, sme už premorený, už to bude, ako pri chripke.

autor
31. júl 2024

@anna777115 ale nejaké iné varianty

danyelia
31. júl 2024

Nie, ľudia sa už nenechajú zase oblbnúť 🙄

anna777115
31. júl 2024

Nemyslím, ĺudia im na to už nenaletia, to si už nedovolia, lebo by to nemalo želaný efekt.

marianarem
31. júl 2024

Pandemia moze este niekedy nejaka byt, raz za cas sa to proste stane, nebolo to prvykrat v historii. Nevidela by som za tym nic specialne, jednoducho prisli horsie casy a casom pridu zase lepsie, tak to chodi. Opatrenia boli, lebo sme sa pochopitelne zlakli a nadejali sme sa, ze sa moze podarit to nejako stopnut.

lonely66
31. júl 2024

a čo má vojna spoločné s pandémiou? neviem, či niektorí rozmýšľajú, ale pandémie, vírusy patria do oblasti zdravotníctva, medicíny. vojna je záležitosť politická (alebo náboženská, podľa toho, kde, v ktorých oblastiach a kvôli čomu)... ja tam vidím rozdiel. ale je možné, že odborníci mi vysvetlia, že je to úplne inak 😀
a doma neostaneme kvôli covidu konkrétne, lebo už zmutoval a až na pár výnimiek sa správa maximálne ako ťažšia chrípka.
nevylučujem, že môže prísť akákoľvek iná epidémia a ak sa budú ľudia zase správať ako blbci a totálne odmietať očkovanie, rozvinie sa to znovu do pandémie.

autor
31. júl 2024

A je podľa vás pravda že ako začala vojna tak hneď bolo a covidom ticho a všetko ok ?

nikaeli
31. júl 2024

aktuálne majú moji rodičia kovid 🤷🏻‍♀️ boli na liečení v Bojniciach a prišli domov o týždeň skôr.. pozitívni a chorí, s teplotou..

anna777115
31. júl 2024

Vždy sa niečo vo svete deje, od toho sa odvija historia. Netreba, sa zbytočne zaoberať vecami, ktore sa už udiali, treba sa z toho ponaučit, utvoriť si vlastný názor a nechať minulosť, ktorú už nikto nezmení a neovplivní.

betulinka1
31. júl 2024

Covid je stale ale nasa imunita uz na neho tak nereaguje, lekar vie nasadit spravne lieky.

engel76
31. júl 2024

Variant covid Flirt uraduje v Grecku. Ktovie kolko ich este bude.

larinka552
31. júl 2024

Zacala vojna, tak vsetci riesili vojnu. Covid nezmizol, nezanikol, ludia si proste zvykli a naucili sa s tym zit, covid zoslabol, jopatrenia sa zrusili a na programe su stale nove temy dna.

ankare
31. júl 2024

Nie

annm81
31. júl 2024

Pandémia bude. Realne aj omnoho závažnejšia ako bol covid. Každý, kto sa tejto oblasti seriózne venuje, to potvrdí. Otázka je len tá, kedy k tomu dôjde. Tvoja otázka ohľadne spojitosti covidu a vojny na Ukrajine naznačuje, že si bud troll, alebo (prepáč mi), ale značne jednoduchá.

walentina7
31. júl 2024

Covid nie,ale niečo iné sa udeje. Už len to že sa velmi tlaci na pandemicku zmluvu s Who a MZP who.

kristiii
1. aug 2024

Covid začiatkom vojny nezmizol. Bol na ústupe už predtým, keďže sme boli premorení a zaočkovaní. No a s vojnou prišli iné starosti než behať s každým sopľom za doktormi (nie, nezľahčujem covid, sama mám doteraz následky).

ibatanecnica
1. aug 2024

@danyelia dufajme ze nie

pieces
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pieces
1. aug 2024

Nechce mi to otvoriť link, treba vyhľadať správu na:
who.int správa z 29.7.2024 Spustila sa nová iniciatíva na pokrok vo vývoji vakcíny mRNA proti ľudskej vtáčej chrípke (H5N1)

bloger
1. aug 2024

Určite otázka len je kedy k tomu dôjde. Pandémie sa budú objavovať v budúcnosti. O tom nepochybujem. Vojna má politický a niekedy aj náboženský charakter. To však ešte neznamená, že to spolu nesúvisí. S vírusmi sa totiž manipulovať dá. V oboch prípadoch či vojny alebo pandémie zomierajú nevinní ľudia.

dadka1997
1. aug 2024

Covid bol ako chripka, tym že doktori riadne neliecili pacientov, bol pre niektorych tazkou chripkou..
Záhadne vždy zmizla pred letom 🤷‍♀️

annm81
1. aug 2024

@dadka1997 Nie, covid nebol ako chrípka, bol miernejší. To ale neznamená, že to nebol žiadny problém. Chrípka je doteraz značne nepríjemné ochorenie a pre rizikové skupiny často aj smrteľné. To len mnoho ľudí si zamieňa nachladnutie za chrípku. Keď sa chrípka objavila na scéne, bol to masaker s miliónmi mŕtvych. A čo je horšie, chrípka má doteraz potenciál spustiť ďalšiu pandémiu, ktorá bude omnoho horšia ako covid, koniec-koncov preto sa za posledné desaťročia robia opatrenia za miliardy a miliardy. Dúfam, že až sa ľudská chrípka skombinuje zo zvieracou, nárok na očkovanie budú mať najprv ľudia, čo boli ochotní sa očkovať proti covidu a až úplne na konci budú konšpirátori.

tanyan
1. aug 2024

Mám pocit, že ťa nezaujíma nejaké ochorenie ako také, ale skôr tie súvisiace opatrenia, ktoré boli plošne zavádzané. V mnohých prípadoch to vyzeralo viac ako nejaký test poslušnosti národov a overovanie možností posúvania hraníc pri obmedzovaní základných ľudských práv.
Žiaľ, pri pohľade na ekonomický a politický vývoj všeobecne je možné, že časom budú tie "slobody" okresané, pretože ľudia bojujú iba za svoje práva a ignorujú svoje povinnosti. Čo bude oficiálnym dôvodom na takéto kroky neviem, ale zdravotné príčiny sa ukázali ako efektívne.

dadka1997
1. aug 2024

@annm81 pre chripku ani chripkove obdovie sa nikdy nerobil taky ceremonial ako pre covid a nutit ludi a vydierat ich s ockovanim ? Ockovanie ma byť dobrovoľné, čiže už len z tohoto hladiska, to v ludoch vyvolalo otaznik ako to v skutocnosti je .. tak viem rozlíšiť chripku od prechladnutia, a popravde covid som mala 2x a ani pri jednom som sa necitila tak, ako pri chripke, ktoru som mala x rokov pred tým... posledna tvoja veta je podaná dosť sebecky a uboho, toť vsjo.

akbara77
1. aug 2024

@danyelia jasne...títo konspiratori, ktorých ste si zvolili, Vás vyliečia ....ale z Vašej naivity

stanulienkat
1. aug 2024

@dadka1997 🙄kapanek rozdiel medzi chripkou a covidom. Ci uz priznaky, virulencia, liecba, inkubacna doba, priebeh, umrtnost..... Sa cudujem, ze niekto este nechape rozdiely. Nie je pravda, ze v lete vzdy zahadne zmizla. Uz aj laik a aj uplny blbec chape rozdiely medzi zimnym a letnym obdobim. A uz uplne dno, co pisali vyssie, ze ludia sa nenechaju uz nachytat. Nuz....patrime oficialne medzi najblbsie narody v Eu. A je to vidiet.

annm81
1. aug 2024

@dadka1997 Porovnávaš absolútne neadekvátne veci. Ak sa bavíme o novoobjavenom víruse, tak ho porovnávaj s dobou, keď mala chrípka rovnaký status a dostaneš sa na čísla desiatok miliónov mŕtvych.

Že má byť očkovanie dobrovoľné tvrdíš na základe čoho? Nevšimla si si, že u nás desaťročia platí očkovacia povinnosť?? Toto je len a len o zákonoch. Ale áno, ja som za dobrovoľnosť v očkovaní - a následne nesenie zodpovednosti za svoje rozhodnutie. A z toho vyplýva moja posledná veta - kto je ochotný pre prospech spoločnosti niečo obetovať, ten nech má za to aj výhody. Kto je buď sebec, alebo rovno sabotér, ten nech sa na to, že mu spoločnosť bude pomáhať, nespolieha. Asi teda máme inú definíciu sebectva, čo?