Bruško po cisárskom reze

19. aug 2022

Ahojte, prosím vás čo sa vám osvedčilo na ovisnuté bruško? Mám tam trocha tuku ale robí sa tam taký previs. Na sono som bola a diastazu nevideli. Mám vraj slabú brušnú stenu. Dosť je to vidno a trápim sa nad tým v plavkách
Keby som schudla úplne tuk z brucha zmizne to ? Nadváhu nemám.. alebo nejaké cviky? Doma cvičím takú bežnú zostavu cca30 min denne ale zatiaľ nevidím moc výsledky. Brucho viem pod rebrami celé vtiahnuť dnu ale to spodné ostáva. Vďaka

autor
19. aug 2022

A zboku vidím v Tom brušku ( pod pupkom ) akoby také zvlnenie.

pukina
19. aug 2022

Schudnut iba z jednej casti tela sa neda. Ak teda nemas diastazu, zameraj sa na silove cviky na spevnenie stredu tela, na youtube ich najdes kopu (core workout) no brucho sa robi primarne v kuchyni.

autor
19. aug 2022

@pukina také Core cviky skúšam . Ale stále nevidím zmenu

pukina
19. aug 2022

a ako dlho?

autor
19. aug 2022

@pukina rok a pol

pukina
19. aug 2022

to je uz dost dlha doba. A co strava? Mozno by bolo fajn, keby sa na to pozrel nejaky odbornik. Zbehni na jednorazovy trening niekde do fitka, pripadne zajdi k fyzio, ktory ti este raz skontroluje, ci nemas diastazu..A hlavne ono moze byt problem aj to, ze su cviky nespravne prevedene, technika a dychanie je dolezitejsie ako samotny cvik.

barborachors
19. aug 2022

môžeš mat potrhane brusne svaly alebo oslabene tlakom plodu - ved skoro rok si tam mala veľky tlak na svaly, tak jasne ze ti vzniklo toto. A sonom zistovat diastazu, to sa takto robi, no neviem. sla by som este inam sa opýtať a zacat fyzio alebo zvaz operáciu...

taktotedanie
19. aug 2022

Cvicenie s odbornikom
Ovisnutu a natiahnutu kozu - plasticky chirurg

gleep1
20. aug 2022

Ak máš niečo takéto tak to nemá nič so svalmi, sú to zrasty. Na druhej foto vidíš, ako nemá ovisnute brucho nad jazvou tam, kde zrast nie je a v mieste zrastu je previs. Toto upraví len plastická chirurgia alebo schudnut tuk do takej miery, že nebude mat aký tuk previsat. Aj ja to mám. Keď som bola po pôrode trochu pribrata tak mi to bolo strašne nechutne, cez plavky to bolo vidieť, cez leginy tiež… schudla som tak, že sa mi na bruchu kúsok rysujú svaly a už to tam prakticky nemám.
Ak nemáš toto, tak som neporadila, tak snáď v takom prípade najdes odpoved 🙂

autor
20. aug 2022

@gleep1 v podstate áno ,pár CM nad jazvou mám taký previs. To sú aké zrasty prosím? No už chudnúť veľmi nechcem ☹️ stále cvičím ten core

gleep1
20. aug 2022

Zrasty koze s podkoznym tkanivom , svalmi… hocikde kde bola operácia môžu vzniknúť zrasty, aj na vnútorných orgánoch. Aj po SC, ak je veľmi bolestivá menstruacia tak to sú pravdepodobne zrasty a podobne…