Brúsenie zubov a nasadenie provizórnych koruniek na obrúsené zuby

veronika_255
15. dec 2021

Ahojte viete mi poradiť prosím..... Mám obrusene zuby aby mi mohli nasadiť mostík ponobrusnei mi zubár dal provizórne korunky na obrusene zuby aby ma to nebolelo.... Lenže pred 9 dňami sa mi jedna odlepila a pravdepodobne som ju prehltla keď som pila vodu... Vravela som to pred týždňom aj zubnej technicke keď so tam bola ale ona povedala ze ju vykakam 😃🥴 snažím sa to jak tak sledovať ale etse som nepostrehla zeby bola von neviem ci volať v svojej Dr alebo to trvá dlhšie kým vyjde dakujem vám

katka281
15. dec 2021

@veronika_255 a co by si s tou korunkou este chcela robit? 😄 uz si ju urcite vykakala, ak nie, vykakas...nic sa ti nestane, pokial by si mala nejake bolesti brucha, horucku, alebo by sa dialo nieco neobvykle tak to budes riesit s lekarkou. Neboli ta ten tvoj obruseny zub? Ja ked som mala docasne korunky a jedna sa mi odlepila, myslela som ze od bolesti budem steny skriabat 😄

veronika_255
autor
15. dec 2021

@katka281 ďakujem za odpoveď taka som panikarka nakoľko s trávením som si už zažila svoje 😃 ale ukludnila si ma..... Vieš co prvé tak cca 3 dní to bola riadna bolesť ani sa napiť pila som len cez slamku ani jest poriadne lebo pri každom jemnom dotyku o ten obruseny zub som videla všetkých svätých 😃🙈 ale teraz je to fajn občas ma začne bolieť ten zub ale to len keď sa ho silnejšie dotknwm alebo niečo teplejšie alebo moc studené sa k nemu dostane ale nič hrozné

katka281
15. dec 2021

@veronika_255 rado sa stalo 😊 neboj, nic sa nestane. Juuuj no musi to velmi boliet, to mas vlastne vystupene vsetky tie nervy...mali ti tam dat novu korunku, nie ta takto trapit 🤦‍♀️ pri takto "obnazenom" zube boli uz len to, ze sa clovek nadychne ustami 😬

veronika_255
autor
15. dec 2021

@katka281 áno to musím súhlasiť... Ale teraz je to už fajn len som kúsok opatrná 🙈😃 už to vydržím ten cca mesiac kým mi dajú už ten mostík