Brintelix a Sertralin Active

alan12
26. nov 2023

Dobrý deň, chcel by ok poprosiť o radu. Užíval som 2 roky Brintelix 10ml ráno, Sertralin avtive 50ml večer a na obed a 100ml Sulpirid belupo. Po 2 rokoch sme s doktorom začali znižovať dávky až na 5ml Brintelix ráno a 0,25ml Sulpirid večer, po mesiaci sa vrátili depresie a úzkosti a s lekárom sme nasadli lieky ako na začiatku. Teraz ich užívam 2 a pol týždňa a je mi stále zle, vie mi niekto poradiť, kto má s tým skúsenosti, že po opätovnom navýšení tých istých liekov sa mu vrátil stav do pôvodného stavu, kde bolo všetko OK. Poprosím o každú informáciu. Tie lieky keď sa stav vrátil do pôvodného stavu, bral som 5ml Brintelix a 25ml Sertralin active. Za ako dlho vám po opätovnom navýšení zabrali lieky. Ďakujem.

kamila992
5. dec 2023

Ahoj, ja uzivam Sertralin a v prvych dnoch ako som ho zacala brat sa mi vyrazne pohorsilo. Po cca troch tyzdnoch jeho uzivania som zacala citit ucinok a moj stav sa zlepsil, uzkosti odisli a zacala som mat celkovo pozitivnejsi pohlad na zivot. Pomyslela som si, ze ved to mozno nie je tabletami, ale je to mnou samou a tym ze som sa prenastavila a sama som si znizila davku z 50 mg na 25 mg len na dva dni a jeden den som nezobrala vobec.. rychlo som usudila ze je to z mojej strany hlupe chovanie (predsa nie som lekar a s AD by sa nemalo experimentovat) a nemala by som si takto svojvolne znizovat davku, takze som sa po tychto troch dnoch "zblbnutia" prinavratila k povodnej predpisanej davke a citila som zhorsenie stavu asi na tyzden, skoro take ako v prvych dnoch co som ho brala. Aj spanok sa zhorsil. Takze je mozne ze prinavratenie sa k povodnej davke ti moze stav docasne zhorsit.

alan12
autor
5. dec 2023

@kamila992 ja beriem ešte brintelix a Sertralin už druhý krát pomohli ti lieky a ako si sa cítila. Kedy ti zabrali.

Beriem už štvrtý týždeň a žiadna zmena

kamila992
6. dec 2023

Sertralin beriem nieco vyse mesiaca a prvotne pozitivne ucinky som zacala citit cca po 3 tyzdnoch. Tie najhorsie uzkosti odisli. Momentalne to stale nie je uplne najlepsie, ale viac menej ma trapi uz len strach z toho ze sa mi uzkosti, depresivne pocity a nespavost prinavratia. Ale efekt urcite pocitujem.

alan12
autor
6. dec 2023

@kamila992 akú dávku berieš

kamila992
6. dec 2023

50 mg raz za den

alan12
autor
6. dec 2023

@kamila992 ja beriem 50 ráno aj večer plus brintelix 10 ráno ale už druhý krát po troch rokoch.
Začali sme s doktorom vysádzať už ostávali len min.davky a všetko sa vrátilo.

alan12
autor
12. dec 2023

@alan12 vrátila sa tí naspäť energia a chuť do života tak akoby si bola zdravá

alan12
autor
12. dec 2023

@kamila992 vrátila sa tí naspäť energia a chuť do života tak akoby si bola zdravá