Brigádujem a mám pocit, že mi nohy odpadnú

24. júl 2022

baby, nepýtajte sa na vek a blbosti, druhý raz mam brigádu, veď je leto, prvú som mala niečo iné a teraz chodím inde, ide o to že cely deň (8h) som na nohách a chodím načo na niesom zvyknutá vôbec. neni to nejaké strašne, chválne som si odsledovala kroky podľa hodiniek a robím za deň okolo 10 000 - 12 000 krokov ale asi prero sa to deje lebo nejsom zvyknutá. ked mi skončí brigáda idem domov a citim že mi nohy odpadnú, ked si doma ľahnem,citim v nohách ako keby som prešla 18429kilometrov… ale ide o to že nezvládnem, večer ma vypne a spím, zobudim sa veľmi skoro ráno ( keďže večer skoro zaspim) a chvíľu som na mobile 2-3h pozriem film-seriál-youtube) potom idem na bus a robit zas, a napríklad ked si sadnem do kuchyne že idem sa naranajkovat, ledva sa postavím. proste si citim nohy. potom na brigáde je zas normálne,nejak zvládam a az ku konci smeny si ich citim ale inak je to hrôza a citim sa jak keby ani nechodím autobusom ale chodím všetko peši 😂😂😂 je to len kvôli tomu ze nejsom zvyknutá ??

nerya
24. júl 2022

Určite ja keď som začala robiť vo fabrike a stala skoro 11 hodín v kuse som na začiatku myslela ze umrem, po čase som si nejako zvykla. Unavená bývam stále, ale. To skôr kvôli skorym začiatkom ráno, ale nohy si zvykli 🙂

poslednepogo
24. júl 2022

Je to kvoli tomu..😀 ja keď som začala robiť 12-ky na nohách som myslela že umrem od bolesti.. večer som si ich vždy kremovala tou chladivou konskou masťou 😀 a vyložila na vankúše pri telke po ležiačky.. po nejakom čase to prejde nohy si zvyknú 🙂

veve889
24. júl 2022

ano, je to tym, ze nie si na to zvyknuta. aj ja som to mala, ked som zacinala v praci. 8 hodin na nohach, nohy zo zaciatku opuchnute, boleli, pocit tazkych noh. preslo to po ca 2 mesiacoch. teda po praci citim stale unavu v nohach ale nie tak strasne ako ked som zacinala.

fifulik
24. júl 2022

Cítim sa veľmi podobne, pracujem v lidli od tohto tyzdna, necakala som ze to bude take strasne, a ja sprostá som si čítala recenzie na lidl až po pohovore, nezvladam to tam niektore baby co poznam tam vydržali tyzden, ani sa im necudujem, momentalne som prisla z poobednej, keby nepoviem ze mi ide bus tak by som tam bola aj do 1 rana, nic zaplatene nadčas, Ved načo…idem si hladat druhu robotu, pri tomto nemam ziadny cas ani na oddych

autor
24. júl 2022

@nerya
@poslednepogo
@veve889
po akom čase ste si zvykli ?? tiež tam nebrigadujem týždeň ani dva…a stále si citim a bolia ma nohy jak koňa a je to nepríjemne

poslednepogo
24. júl 2022

Možno tie 2 mesiace.. skús ten chladivý krém, alebo si daj normálne tabletku od bolesti, magnezium proti krčom, veĺa vody..aspoň áto práca na nohách mne dala viac kondície na prechádzky a turistiku🙂

sense
24. júl 2022

Ako dlho tam si? Máš vhodnú obuv, pitný režim? Bolia ta len chodidlá alebo komplet nohy? Môžeš skúsiť chladivý gél, doma si daj sprchu ja nohy tepla studená voda, nohy si vyloz, skúsiť môžeš aj kompresný podkolienky

lesana25
24. júl 2022

Nosiť kvalitnú obuv, ak teda nefasujete nejakú predpísanú. A tiež viac spánku, tie 2-3h co si na mobile by som radšej ozelela a dospala, lebo si potom cez deň unavená.

lenka7477
24. júl 2022

@fifulik LIDL Ti eviduje každú minútu v práci , máš to zarátavané . Pracujem tam už 7,5 roka . Nohy si musia zvyknúť aj na pracovnú obuv .

nikaeli
24. júl 2022

daj si Mg, prípadne kúpeľ v magneziovej soli

lenka7477
24. júl 2022

snaž sa nohy vyložiť kedy sa dá , nohy bolia každého, kto je smenu na nich .

akvi
24. júl 2022

No ak si nebola zvyknuta chodit peso, tak je to z toho. Akoze 10 tis. krokov nie je dako vela, ja tolko bezne prejdem a nic ma neboli. Ale ja chodim peso skoro vsade, takze som zvyknuta. Doma si sprav strecing a kupel v epsomskej soli. Ja som zistila, ze ma najviac vsetko boli, ak sa po nejakom vykone skydnem na gauc a ked sa z neho po hodine pozviecham, tak mam pocit,ze mam 100 rokov.. Takze radsej doma nejake kompenzacne cvicenia spravit a neusediet sa.

jenn7
24. júl 2022

Kup si vhodnu obuv. 12 000 krokov mam ja v praci urobenych len doobeda. Kym si doma sadnem na gauc, je z toho dvojnasobok. Zvyknes si.

tara42
24. júl 2022

10 000 krokov by mal clovek pre svoje zdravie spravit kazdy den. Urcite nie si zvyknuta, nie je to zas tak vela. Ja nabeham s dietatom kazdy den viac. A obuv spravi naozaj vela. 👍

luccija
24. júl 2022

To prejde...krokov nespravis velmi vela asi si nebola zvyknuta.Daj si Ibalgin, Paralen a dobre vymasiruj chladivym gelom

pinkgirl
24. júl 2022

Nemáš tréning😉. A skús aj lepšiu obuv - aspoň na čas brigády sa prezuj do topánok s kvalitnou vložkou napr.gelovou čo tlmí nárazy pri chôdzi.
Doma si po práci pred spaním dávaj magnézium, nohám dopraj kúpeľ vo vode so soľou a nakremuj napr. kremom Alpa s chladivym účinkom po športovom výkone.

janulik2008
24. júl 2022

My nosíme pracovnú obuv takže nohy bolia stále, niekedy aj viac 🤦😭 Ale mne si pripomenula tým spánkom mňa keď som bola v prvej robote na zmeny a nočné. Ja som dokázala spať od siedmej rána do 17tej vkuse. Naši sa báli že či žijem 🤣 nič ma nezobudilo 😀

merlinja
24. júl 2022

ber ako pozitívum, po lete budeš mať vyšportované nohy :o)

lindusss2016
24. júl 2022

Ja by som na toto odporucila aromaterapeuticke kupele noh, mne uz velakrat pomohli pri takychto stavoch

amelie2017
25. júl 2022

Zaklad je dobra obuv. Ak mas pracovnu, kup si aspon vlozky. Ja spravim v praci okolo 25000 krokov, potom este cely den s deckami. Za jun som mala 574000 a to sa mi casto aj vybili hodinky, ze neratali vsetky. Vecer si daj magnezium a v sprche striedaj studenu a teplu vodu. U nas zacalo pracovat naozaj velmi obezne dievca, ktore dovtedy studovalo, pohyb minimalne. Prve dni v praci plakala, kupila si skechersy, zacala brat magnezium a bolo dobre. Teraz beha ako srnka aj napriek svojim kilogramom.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirro
25. júl 2022

@fifulik aj moj syn tam robil, asi týždeň. Otročina.

mirro
25. júl 2022

@autor skús si kupiť gelové vložky do topánok a po smene sprcha natrieť nejakým chladivym masažnym gelom. Áno,je to o zvyku. Ešte by ti mohlo pomôcť doma si ľahnúť na zem a nohy vyložiť vyššie, aby boli pokrčené v kolenách v 90stupnovom uhle.

mirro
25. júl 2022

@amelie2017 "skečersy"sú cenovo dosť,ale tiež nedám na ne dopustiť. Výborná značka, a úplne iná "vozba" 😊

amelie2017
25. júl 2022

@mirro za mna naj. My sme v praci dostavali vsetci zamestnanci rovnake topanky. Do tyzdna som mala svoje. Sice mali komentare, ale kaslem na to. Ja potrebujem mat nohy v pohode.

poslednepogo
25. júl 2022

@mirro wau aj ja som si kupila do roboty sketchers a super

5katarina7
6. jún 2024

Žienky a ktorý typ sketchers kupujete?
Začala som novú prácu a mňa tiež veľmi bolia nohy. Ďakujem