Bradavice - prenos

28. júl 2022

Ahojte, budem asi za trapku a blbku roka. Chcem sa spýtať na vás názor. Naš malý ma kamarátku, boli sme dnes na ihrisku a spolu sa hrali. Jej mama doniesla chrumky. Boli už take polo zjedene, (zrejme ich doma jedli). Tak si dali decka vonku. Len ja som si všimla ze ta jej mama ma na prstoch bradavice. Tak teraz sa bojím. Tie bradavice spôsobuje vírus ktorý spôsobuje aj rakovinu - hpv virus. Ja sa teraz bojím ci nemôže malý mať nejaký polyp. Co si myite? Som len hysterka?

sszuzu8
28. júl 2022

Ja som bradavice od priateľa chytila. 🙄 Už mám len jednu ale ono to v tele drieme.. Čiže už verím ze sa prenášajú.

evica8370
28. júl 2022

Ahoj, stačí si vygooglit niečo o bradaviciach a budeš pokojnejšia 🙂 ja som ako mladá mala na prstoch, vypálili sa dusikom a bol pokoj. Žiadna rakovina z nich nebola. Tú spôsobujú genitálne bradavice a nie tieto bežné na rukách🙂 čo sa týka prenosu tak buď alebo, závisí od imunity človeka a hlavne aký bol kontakt 🙂

monro
29. júl 2022

Ak hovoríš o HPV, tak toho vírusu je asi 100 kmeňov. Bradavice spôsobujú určité druhy a tie nie sú onkogénne. Toho sa teda báť netreba.