Bradavica na chodidle

luciastrelcikova
19. aug 2024

Dobrý deň.
Mám už asi rok na chodidle bradavicu a samozrejme riešila som to s kožnou doktorkou, ktorá mi to vypaľovala. Mne to nepomohlo a jedine čo sa dialo, že ma to bolelo. Nedávno som si kupila z DM drogérie náplaste na bradavice ale tie mi vôbec nedržali a som si ich musela ešte jednou náplasťou lepiť ale bradavicu som mala celú bielu. Potom som si kupila duofilm, ale po treťom aplikovaní ma noha začala strašne bolieť až som ledvy chodila a preto som duofilm nepoužila asi 2 dni a ,,korienky" mi zčernali a začína aj celá bradavica. Prosím Vás o rady a keď mi začína černať čo to znamená? Vopred ďakujem za odpovede a prajem pekný deň.

viestta
19. aug 2024

Ked to cerna, znamena to, ze tkanivo nektrotizuje a malo by odpadnu

luciastrelcikova
autor
19. aug 2024

@viestta ďakujem

littledaisy
19. aug 2024
daniela232
19. aug 2024

@luciastrelcikova o akom časovom intervale hovoríš? Mala som rovnaký problém, tiež mi to dusíkom vypalovala a myslela som že nepomáha,po 3 týždňoch kontrola ,že ak treba znova mi to vypáli,deň pred kontrolou mi odpadla

macatt
19. aug 2024

Ja som sa trápila asi 2 roky.. dusík x krát, laser x krát, perá z lekárne, náplaste, vodičky(kolodium atď) cibuľa, cesnak, citrón, ocot, aloe, priateľ sa mi v tom rýpal a vytrhával korene... vyskúšala som snáď všetko...vždy stačilo 2-3 týždne neriešiť a bola som zasa na začiatku🙉 mala som na päte a korene boli veľmi hlboko.. bola čierna viackrát a vždy sa prebrala k životu..až som sa fakt nahnevala a nedala som jej dýchať, každý večer namočit nohu, orezať kožu a prikladala som čo som mala, keď ma to bolelo tak aloe, inak vyššie spomenuté.. v konečnom dôsledku neviem čo presne zabralo, išla som orezať kožu a miesto zostalo čisté, bez koreňa.. keď to bolí skús niečo menej agresívne, napr aloe, alebo tú náplasť, prípadne vazelínu nahrubo a prelepiť, nech nedýcha.. stačí vždy iba na noc..
Držím palce🫶

luciastrelcikova
autor
20. aug 2024

@daniela232 asi už 2 roky možno o chvíľu 3 neviem presne povedať a mne to vypaľovanie nepomáhalo vôbec a zbytočne to bolelo

luciastrelcikova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciastrelcikova
autor
26. aug 2024

@luciastrelcikova update: Dneska som si bradavicu vystrihala. Korienky už nevidím na nohe po vystrihaní a miesto po bradavici (po vystrihnuti) je biele a išla mi trošku aj voda a nwm či to je dobre či som dobre spravila (miesto som aj vydezinfikovala). Prosím o radu. Vopred ďakujem za rady🙂

pehavcek
26. aug 2024

Velmi to prezivate. Ci uz sa bradavica vypalije alebo nici doma duofilmom alebo inym pripravkom tak to chce cas. Opakovane vypalovat alebo opakovane potierat. Bradavica cerna, teda odumiera, robieva sa aj pluzgier. Treba to vystrihovat. Len tolko aby to nebolelo. A ci uz vypaluje doktorka alebo to natierate tak bolest je normalna. Cim to ide hlbsie, tym to viac boli ale treba odstranit vsetky korene. Inak znovu narastie.

luciastrelcikova
autor
26. aug 2024

@pehavcek čierne korene nevidim a nwm či si mám dať na to ten duofilm

pehavcek
26. aug 2024

Musis vidiet ci tam este nieco ostalo alebo nie. Cierne su len odumrete casti. Ak tam vidis tvrde biele tak treba duofilm znovu. Alebo navstiv znovu koznu nech ti to pozrie. Alebo popozeraj fotky, videa…