Botox alebo kyselina hyalurónová

27. dec 2022

Caute,
poraďte, čo je lepšie: mam hlbokú vrásku medzi očami, ktorá sa ťahá až na čelo. Čo je lepšie, dať si pichnúť botox alebo kyselinu.
Ďakujem za odpovede

monillia
27. dec 2022

Najskôr botox aby si obmedzila používanie mimiky a keď sadne a vraska bude príliš hlboká treba dopichnut KH ( Nie je to z mojej hlavy,tak mi poradila dermatologička)

autor
27. dec 2022

@monillia prosím tá a čo znamená, že botox “sadne”? Akože vstrebe sa?

samuel69
27. dec 2022

A nechce si botox pichnúť rovno to riti? Ale ne. Teraz vazne. Naco si tam dávať jedni alebo druhe? Ak si pekná, na kráse ti to nijak neublíži. Ak si škaredá, ani toto ti to nepomôže

monillia
27. dec 2022

@autor nie ,kým začne účinkovať nejaké cca 2 tyz, ja som nakoniec tu KH nedopichovala ,aktuálne mi už botox neucinkuje cca 7 mesiacov po aplikacii ale oducila som sa mracit

dominika7990
27. dec 2022

Botox účinok sa ti ukáže do 2och týždňov. Ak sa tam vieš stále mračiť aj po dvoch týždňoch treba ísť zas na dopich botoxu.

autor
27. dec 2022

@monillia ďakujem za odpoved. Skúsim teda najskôr botox. Ja si ani neuvedomujem, že sa mracim. Tu vrásku tam mam už celé roky, ale budeme mat veľkú rodinnú slávnosť a tak chcem nejak vyzerať
Koľko ti približne vydrží efekt?

autor
27. dec 2022

@dominika7990 tak toto je zlá správa, ja sa bojím ako zvládnem aj tu 1. aplikáciu. Keď vidím ihlu, tak má zalieva pot

monillia
27. dec 2022

@autor presne to bol môj problém mracila som sa aj keď som si to neuvedomila,stačilo sa zamysliet a vyzerala som nahnevano.Po prvej aplikácii vydržal cca 3 mesiace ,teraz vydržal cca 6 mesiacov ale ako som napísala aj keď už neucinkuje na chvíľu ma oduci používať tu vrásky,chodím dopichavat 1x za rok

autor
27. dec 2022

@monillia ďakujem za odpoved

monillia
27. dec 2022

@autor nie je to wellnes ale nič hrozné, sú aj horšie veci,hlavne sa treba zveriť do rúk lekárky čo má s tym skusenosti

autor
27. dec 2022

@monillia som z Ba, ty si z ktorého mesta? Ak z Ba, kým chodíš?

natalala
27. dec 2022

Ak si z BA, tak v starom meste klinika Envy, mudr. Alexandra Markotanova 🙂

monillia
27. dec 2022

@autor ja som z TN skús pohľadať recenzie v skupine Plastická chirurgia a estetická dermatológia

autor
27. dec 2022

@natalala ďakujem za tip

autor
27. dec 2022

@monillia asi budem musieť

oli18
27. dec 2022

Rátaj s tým, že ti to nemusí pomôcť. Ak je vráska veľmi hlboká, nepomôže. Mne nepomohlo. A napichané som mala celé čelo, aby sa vrásky neurobili vedľa. A urobili sa, na spánkoch 😲

kristinka92
27. dec 2022

presne ako ti tu baby radili- ak je vráska veľmi hlboká, najprv sa dáva botox “aby si nedokázala pohybovať svalmi ktoré ti ju vytvorili, cize keď je plytká to môže stačiť, ak už je hlboká tak po čase sa ta priehlbina “podpichne” a vyplní s HA, ale ak je to už niekoľkoročná vraska riadne hlboká ani to nepomôže. preto sa hovorí že s botoxom by sa malo začať relatívne skoro a nečakat kým bude najhoršie

dominika7990
27. dec 2022

Botox skoro vôbec neboli. Je to iba malé štipnutie. Ja v Ba chodím do Mazreku medical.

najjanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. dec 2022

@dominika7990 ďakujem za tip

autor
27. dec 2022

@najjanka vyzeras výborne !!! Ja mam tu vrásku ale hlbšiu
Kde chodíš?

najjanka
27. dec 2022

Ja chodim len ku svojej koznej lekarke, ktora ma dopoludnia ordinacne hodiny pre chorych a poobede robi taketo skraslovacie procedury, okrem ineho aj botox a kyseliny a mnohe ine. Ordinuje az v Leviciach (nevedela som najst kozneho inde, kde by neboli cakacie doby pol roka). Ja som u nej velmi spokojna.

autor
27. dec 2022

@najjanka ďakujem, ale kvôli tomuto do Levíc nepocestujem

victoriab
27. dec 2022

prave naopak, za takymito lekarmi a zakrokmi na tvari sa absolutne nezdrahaj vycestovat, ja len na microblading obocia by som sla po celom zapadnom slovensku, len aby som bola spokojna, takuto vec nadas spravot barskomu

luccija
27. dec 2022

V Ba MUDr.Malgotova má dobré ceny.Je internistka a poobede vo svojej ordinácii pichá kyselinu a botox.Tym , že nemá kliniku mega priestory zamestnancov má fajn ceny 2 lokality napr.vráska hnevu plus vodorovné vrásky na čele 150 eur.Kyselina stala 130 eur, ale to už bude určite viac na botox cenu som sa pýtala pred mesiacom Lekar na teba pozrie a poradí kde čo pichnúť.Ak ju máš hlbokú bude treba už aj kyselinu.Ale efekt je aj na prvý x hneď pekný

luccija
27. dec 2022

Ak chces kliniku tak MUDr.Lopatkova, ale to už platíš aj za "meno" kliniku ona je plastický chirurg, takže ceny už zodpovedajú praxi a skusenostiam.Kamaratka chodí k Alexandre Novotnej či už je Rozborilova🙂neviem pod akým menom ordinuje.Ja si ju pamätám ešte z ústavu lek.kozmetiky ako mladu zabu

mircalla
27. dec 2022

Za mna nic, efekt tychto veci je kratkodoby a potom treba chodit ako na klavir

autor
27. dec 2022

@mircalla chcem ísť len jeden možno 2x, budeme mat veľkú rodinnú slávnosť, tak nech vyzerám trosku k svetu

autor
27. dec 2022

@luccija ďakujem za radu

autor
27. dec 2022

@luccija to bude asi drahé u nej