Borelióza - fľak

1. júl 2023

Ahojte, je toto fľak z boreliózy? Syn mal pred 3 týždňami malého kliešť za uchom, ešte nebol ani napity krvou a vytiahla som ho. A teraz sa mu vytvoril takýto fľak na hrudníku. Syncek povedal, ze to si ublížil na odrazadle, ale mne sa to nejako nezdá. Zatiaľ sa flak nezvacsil, neboli, nesvrbi. Ďakujem za každú odpoveď.

nikpa
1. júl 2023

Fľak po infikovanom kliešťovi býva na mieste, kde bol prisaty. Ale nespoliehala by som sa na to a zobrala ho za 2 týždne na krv. Skôr sa borelióza v krvi ukázať nemusí. Radšej zbytočne ako to zanedbať.

izabela333
1. júl 2023

toto vyzera skutocne ako modrina.

mircalla
1. júl 2023

Modrina
Ale na krv by som sla, uz len preto, ze kliesta mal

simsalabim
1. júl 2023

@nikpa praveze nemusi byt na tom istom mieste. Ja by som sla pre istotu k dr.

liv1
1. júl 2023

@nikpa nie flak nemusi byt na mieste vpichu moze byt kdekolvek na tele a moze ich byt aj viac.

Autorka toto vyzera uplne ako konciaca modrina.

autor
1. júl 2023

@izabela333
@nikpa
@liv1
@simsalabim
@mircalla ďakujem vám veľmi pekne dievčatá. A na krv pôjdeme určite.

patus_2
1. júl 2023

Autorka, toto bude skôr modrina ako borelióza, hlavne keď sám povedal, že je to z odrážadla.

ivangeline
1. júl 2023

Nebude to to.. a objavilo by sa do tyzdna a hocikde..detom vraj cerveneju usi.

dagmarovita
1. júl 2023

no ten kruzok nad tym vyzera ako priznak boreliozy

liv1
1. júl 2023

@ivangeline nemusi sa to objavit do tyzdna a nemusi sa to objavit vobec a borelioza moze byt aj tak. Nuz velmi slabe povedomie o tejto hnusnej chorobe mame. A detom cerveneju aj necerveneju usi 🤷‍♀️

autor
1. júl 2023

@nikpa
@izabela333
@mircalla
@simsalabim
@liv1
@patus_2
@ivangeline
@dagmarovita
@liv1
dievčatá, až teraz pozerám, ze asi ste sa zamerali na bradavku (vyzerá ako modrina), ale ja som mala na mysli ten fľak svetly s červeným okolo nad tou bradavkou.

mircalla
1. júl 2023

Nie je to dobre vidiet.

ivangeline
1. júl 2023

Ja nic nevidim.

liv1
1. júl 2023

No su tam akoby dva tvary. Jeden je nad bradavkou miznuca modrina a hned vedla ohraniceny polkruh. ale vyzera to ze to patri k sebe. Ja si ale atale myslim ze to mizne modrina, uvidis zajtra pozajtra. Na testy ist mozete potom, taktiez keby mal teplotu, novy flak, cokolvek, pojdete k dr.

simca06022011
1. júl 2023

Nie, toto nie je flak boreliozy. Resp. Vyrážka. na fotke takmer nič nie je, keď tak niečo tam presvita, ale to vôbec nie je ono.
Vygooglite, borelioza ma riadne červenú vyrazku ako terč. Kruh červený, riadne viditeľný a v strede tiež.
Rôzne veľkosti môže mat, videla.som aj takú cez polkunchrbta aj mini pár cm na nohe.

Pri borelioze ten fľak ani nemusí byť vôbec . Podstatné sú tie ostatne príznaky teplota, "choroba",...

aurinia
1. júl 2023

Na borelióza treba specialny test krvi....obyčajny test vyde falosne pozitívny. Vezmi ho na krv. Keď sa na začiatku borelióza prelieci, môže sa vyliečiť. Inak mu zostane na celý život

nikaeli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. júl 2023

@liv1 len keď nemal tam modrinu. Ako sa kúpal cez týždeň, tak proste neviem o tom, žeby tam mal modrinu. Ale ďakujem za odpoveď. 🤍

autor
1. júl 2023

Teraz to má takéto, vlastne už takmer nič. Ja som z toho jeleň.... A teda ak mal kliešťa pred 3 týždňami, kedy mam ísť s ním na krv? Môžem si to aj sama niekde zaplatiť? Ďakujem.

zuzka71291
26. apr 2024

Prosím vás,boli ste na krv? Bola to borelióza? My úplne to isté. Tri týždne dozadu kliešť za uskom. Mala má 9 mesiacov. Dnes takýto fľak pod bradou na hrudníku .. ale kruh,na vašej foto vidím len polkruh. Ten fľak jej po čase zmizol. Dakujem