Borelióza a pozitívne protilátky

8. aug 2024

Ahojte všetci takze rok mám neoreticky problém z nervami a stále sa zhoršuje už je tam aj bolest svalov nôh a bol som sa sám dobrovoľne otestovať na boreliózu v súkromnej odberovni a vyšlo mi slabo pozitivny hodnota 31 viete mi poradiť čo teraz ?

sisa_s
8. aug 2024

Co je 31? IgM? IgG? Treba doplnit westernblot

autor
8. aug 2024

RU/ml

autor
8. aug 2024

IgG

autor
8. aug 2024

Prepáčte nevedel som.

sisa_s
8. aug 2024

Nechce sa mi hladat referencne hodnoty, ale IgG je prekonana infekcia, nie prebiehajuca, takze nic s tym neurobis...treba ist za obvodnou a k neurologovi, moze to byt nejake svalove ochorenie

autor
8. aug 2024

Ďakujem za pomoc. Takze ja som prekonal boreliozu a teraz sa to na mne daako podpísalo alebo ako to mám chápať?

sisa_s
8. aug 2024

Nemusi to znamenat, ze infekcia ma nasledky...proste su pritomne protilatky po prebehnutej infekcii...neurolog urobi blizsie vysetrenia, vie odobrat protilatky na x ochoreni

autor
8. aug 2024

Ale tieto problémy s nej čo mám viem sa ich zbaviť ? Lieči sa to daako ? Prosím ak mi viete poradiť lebo ja sa v tom nevyznám

sisa_s
8. aug 2024

Este raz...ako vies, ze mas prave z toho problemy? To je len tvoja domnienka...existuje kopec neurodegenerativnych ochoreni, ktore sa prejavuju aj napriklad v case sa zhorsujucou svalovou slabostou,atd...nic z toho si sam nediagnostikujes, preto treba ist k neurologovi a neodkladat to

autor
8. aug 2024

Dobre ďakujem vám ešte raz za radu . Pekný deň prajem

smejko0123456
8. aug 2024

Ja mam tiez bolesti svalov bolia ma aj kosti na rukach a chodidlach.Dala som si zobrat krv na boreliozu.Vysla mi prekonana .ani som o tom nevedela kliesta som mala pred 4 rokmi .Dr povedala ze to nemam bolesti s toho ale ja reumu nemam ani nic ine takze som ziadala doporucenie na infenkcne .Na infenkcnom ti urobia presnejsie testy.Mne nasadil antibiotika doxyhexal.beriem ich 6 den .Ta borelioza aj dlhe roky spi potom sa prebudi a zacne robit problemi.Ja som pochodila vsetky mozne vysetrenia ci nemam osteoporozu a neviem co vsetko riesim to uz pol roka ja tebou objednam sa na infenkcne.

autor
9. aug 2024

Ak sa smiem opýtať aké hodnoty vám vyšli?

erikaoli
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smejko0123456
9. aug 2024

igG39,90 a igM 0,441 To je odber u obvodneho .Na infenkcnom robili iny na boreliozu tam mi vysla hranicna igM .Dr povedal ze to sa presne s krvi urcit neda .Ono su dolezite simptomi a problemi ktore mate.Ja som mala kliesta pred 4 rokmi. Mozno aj potom len som o tom nevedela a nic mi doteraz nebolo.Az teraz je toho naraz vela.

autor
9. aug 2024

@smejko1234560 Ja som igG som mal 31 a igM 2 a to sú odbery z medirexu tuším že stali kolo 50€. Problémy sa somnou ťahajú už rok prešiel som všetky vyšetrenia kardio,endo, alergo-tam mi vyšla HIT, neuro a tam cakam už len na mri mozgu a tetaniu nemám) a mne to začalo problémami z rozmazaním videním taká nevnimavost ako keby som len v hlave existoval a okolie nevnímal a to som mal pol roka možno a poslednú dobu mám strašnú citlivosť na slnko svetlo, píska mi v usoch ako keby mi tam daco sumelo stále bolia má strašne nohy kosti v nich slabosť tela strašná únava a myslím si že vsetko z toho cakam 20.8 idem ku všeobecnej na krvy uvidím že čo ak vydržím do vtedy s dúfam že mi to bude liečiť. Lebo už iný dôvod nevidím čo by to mohlo byt keď som vsetko presiel

smejko0123456
10. aug 2024

tie priznaky borelie su rozne mam susedu ktora ma tiez prekonanu slabsie pocuje a ked zacne mat problemi nasadia jej antibiotika.Ja ma tiez stratu sluchu znizenu .precitaj si na mk fora co pisu ludia ktori prekonali boreliozu jedna znama mala prekonanu a nevedela sa ani postavit s postele neviem co jej presne bolo ale dostali ju stoho lezala dlhsie v nemocnici.Inaknmne tiez piska v usiach nie casto ale piska.kolko mas rokov?

smejko0123456
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. aug 2024

@smejko0123456 mám 22 rokov a áno bolia má nohy kosti od kolien dole po ten kĺb čo slúži na pohyb chodidla a tam najviac bolieva ale aj stehná a hruď má napríklad teraz boli ležím na zemi a mám do toho aj extrasystoly ale to si myslim že je od chrbtice

autor
10. aug 2024

Cakam na výsledky mri mozgu od neurologicky čo som dostal a potom uvidím

smejko0123456
10. aug 2024

ja mam tiez problemi s chrbticou rehabilitacie mi nepomohli a zacali ma boliet krize predtym ma vobec neboleli.citala som ze tu boreliozu liecili ludia dlhu dobu ja mam antibiotika na 14 dni.to si myslim ze mi taka kratka liecba ani nepomoze.dufam ze su moje problemi stoho a nieje to nieco vaznejsie .A tu bolest hrudnika si nejako riesil? a co sa tyka ruk tie ta vobec nebolia? Daj potom vediet co ti zistili.

autor
10. aug 2024

Ja mám tiež problémy z chrbticou rok krčna mi furt tuhne tlaky do hlavy…. Neriešil som nijak mna Pali hocikedy aj v strede hrude ale zatial to neriešim.. ja som tiež o tom čítal lebo sa v nej vôbec nevyznám ale ja som to tak pochopil že každý sa lieči keď má igM pozitívne tak neviem 20teho pôjdem ku obvodnej a poriesim to dúfam daako lebo už mi to za ten rok lezie do hlavy a už sa mi ani vstávať nechce a čakať čo zas príde … jasne dám vediet

autor
10. aug 2024

@smejko0123456 Ono je to vtipne na tom že keď ležím aj cely deň tak nič sa nedeje maximálne dakedy sa hlava točí pri lezani ale keď sa postavím v tedy to začne keď kráčam dlhšie tak hneď to ide alebo šoférujem ale napríklad cez deň keď slnko svieti tak sa mi to robí ale večer keď zájde príde na mna len silná únava a vsetko väčšinou pominie tomuto nerozumiem

smejko0123456
20. aug 2024

Ahoj uz mas vysledky?co ti zistili?

autor
21. aug 2024

@smejko0123456 nebol som lebo som zmenil takého dobrého neurológa je dráhy ale dobrý a povedal že tie hodnoty nič neznamenajú že to mame každý tie protilátky keď sme dakedy v živote boli v kontakte z kliestom alebo komárom ale povedal že to je neurogénna tetania čo má trizni vyše roka a teraz mám na to utlmovaky a akesik inekcie

smejko0123456
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. aug 2024

Odkiaľ ste ak sa smiem spýtať

smejko0123456
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. aug 2024

On je až v Bratislave tento neurológ a on vám nebude dvíhať on len osobne

vikiiiiiiii33
30. sep 2024

@smejko0123456 dobrý večer, ja mam tiež tieto isté problémy…. Boreliozu som mala potvrdenu (IgM), antibiotika som mala len 10 dní🙃. Bolesti kosti a klbov mam riadne…. Reumu nemám… aké lieky užívate na zmiernenie bolesti? Ďakujem