Bolia ma nohy a sú naliate ako papuče

danielitka26
21. jún 2012

ahojte mam problem a neviem co s nim. uz druhy den ma bolia nohy a su naliate ako papuce ked puchnu citim to vtedy mam pocit ze mi pokozka na nohach praskne. zalozila som novu temu len koli tomu ze tento problem tu uz sice je ale u tehotnych babuliek, ja tehotna niesom, denne pijem aj 3litre tekutin, nohy nemam presilene vykladam ich vysoko no aj tak neodpuchnu a bolia. poradite co mam robit ...som z toho zufala

ichbinich
21. jún 2012

Hmm, kedze neodpuchnu, ja by som asi sla k lekarovi alebo minimalne do lekarne...

Dolezite este: nejest prilis vela soli, soleneho jedla. Ale ani prilis vela nepit, tie 3 litre su akurat, podla mna.
Neprekladat si nohy elegantne jednu cez druhu. Casto menit polohy: sediet, vstat a prejst sa, potom si ich zase vylozit...
Skus chladiace gely, maju aj v drogeriach, alebo z lekarne, myslim, ze s gastanovym vytazkom su na odpuchnutie, spytaj sa, urcite ti poradia.

grettka
21. jún 2012

toto teplo/horucavy prispieva k opuchaniu, aspon ja mam problem s opuchanim v lete. Snazim sa nohy si podla moznosti vykladat na stolicku, nesediet s "prelozenymi" nohami, nenosit silonkove podkolienky a podobne.
Pomaha aj studemsia sprcha na nohy, nie vsak uplne ladova.
Urcite by som sa vsak poradila s lekarom, moze to znacit problem s cievami

trish31
22. jún 2012

Mame identicky problem

trish31
22. jún 2012

@danielitka26 mame identicky problem.V teple sa rozsiruju cievy,vela sa potime a vela pijeme,cize vela mocime a tym stracame dolezite mineraly.Skus doplnat denne magnezium,vapnik a horcik.Musime to vydrzat ☹

danielitka26
autor
22. jún 2012

@trish31
@ichbinich
@grettka dakujem vam za radu vyvskusam...ale verte ze vobec sa mi to nepaci...nemozem obut co chcem lebo ma tlacia topanky a ta bolest je neprijemna tiez :(

trish31
22. jún 2012

@danielitka26 a nemas naopak problem s mocenim?Mozes zadrziavat vodu.

Ale pokial to mas len v tomto obdobi tak je to z tepla.X zenam opuchaju nohy,mne napriklad prsty.