Bolí výmena plomby?

19. nov 2020

Ahojte , vymienali vam niekedy teraz starú amalganovu plombu za novú ? Mne zubár povedal že musí mi vymeniť lebo už mi stará praská... ale bojim sa že to bude bolieť :D mate skúsenosti ?

klarissa25
19. nov 2020

No je to to iste ako ked ti vrta zub...

autor
19. nov 2020

@klarissa25 tak nemôže to byt to iste ..keď vŕta do zubu tak vŕta do zubu ale keď mení plombu tak vrta do plomby nie ? :D to by ma nemuselo bolieť keďže to “nie je moje, živé”

kristina2412
19. nov 2020

Neboli. Sem -tam trosku zabolelo ked musel odvrtat zo zubu.

pavla013
19. nov 2020

môže ťa zabolieť, v prípade ak by si nevedela vydržať tak si popytaj anestézu

simca06022011
19. nov 2020

ak nemas ten zub zapaleny, nemusi to boliet. Ale prijemne to nie je. Mne tiez menili. A je to to iste, pretoze on tu plombumusi odvrtat komplet az po to so ostalo zo zuba, nic neostane z plomby, vycisti to co ostalo a tak tam da novu... Rozdiel je v tom, ze ked ti osetruju bolavy kaz, tak to vnutro zubu, vsetko boli...a pri vrtani duplom. Aspon to je moj pocit :D

nela6
19. nov 2020

menila. som si teraz všetky amalgany, boliet ta bude iba vtedy, ak sa ti pod poskodeny uz dostali bakterie a zrobil kaz, bude ho musieť odvrtat, menila. som 5ks, pod 3 uz bol kaz, 2 som zvladla vpohode, par sekund bolesti, no posledny bol uz hlboky, zasiahol uz nerv, zub odumrel, cistili mi kanalik.... odporucam necakat ani sekundu ked je amalgan stary, alebo uz az poskodeny...

eliska13
19. nov 2020

Ak Ti stará praskla môžeš mať pod ňou kaz.

autor
19. nov 2020

@nela6 a teba bolel ten zub kde ti museli až čistiť kanalik? Keď bol tak hlboko ten kaz tak musel aj bolieť či?

katulienkax
19. nov 2020

no ked je prasknuta tak bude kaz pod plombou urcite bude vrtat aj do zubu, tak to boliet asi bude. samotne vrtanie len do plomby neboli ale ako vravim je velka pravdepodobnost ze bude kaz pod nou

77daniela77
19. nov 2020

Ja si vzdy radsej priplatim umrtvenie pri vrtani zuba...u zubarky som zbabela velmi😇

nela6
20. nov 2020

cistenie kanalika uz nebolelo, nic som uz necitila, lebo nerv bol mrtvy, jeho odumieranie ale bolelo dost, u mna, ale nastastie len na dotyk a iba dva dni... no ludi to boli aj neznesitelne... po cisteni tam natlacil docasnu vlozku a to zabolelo hrozne, preto moja rada je, vzdy si pytat anestezu, aj pri osetreni uz mrtveho zuba

nela6
20. nov 2020

pri odvrtani amalganu sme boli dohodnuti, ze skusi, a keby bolelo, tak pichne anestezu pocas zakroku, ze je jedno ci cakame pred, alebo pocas roboty

lubiss
20. nov 2020

menila som vsetky amalgamy pri kazdej vymene som si dala anetezu..nenavidim uz len ten pocit vrtacky a pod tym poslednym som mala kusok kaz co sa moze stat kludne a potom budes skakat na kresle :D vzdy vsetko s anestezou ako decko som si uzila dost u "skolskych zubarov" stacilo traumy

77daniela77
20. nov 2020

@lubiss Presne, ja to riesim lokalnou anestezou,radsej si priplatim, ako by som mala trpiet....

laskonka80
26. jan 2021

@nela6 ahoj prosím ťa a menil ti amalgámy za biele plomby?

heln
26. jan 2021

Ahoj, je to velmi individualne. Niekoho neboli ani vrtanie pokazaneho zubu a vydrzi a ineho boli aj prebrusenie plomby.

nela6
27. jan 2021

@laskonka80 ahoj, ano, dva zuby s amalganom som uz mala brutal citlive, ze zafukal vietor a ma to bolelo, po vymene jeden nebolel hned a druhy este 2m haproval, ale nakoniec ok 🙂 uz tam boli kazy, lebo amalgany boli jemne uvolnene, ale vsetko krasne zrobil, stihol pred odumretim zuba (tie dva citlivé) ... menila som myslim 6,lebo som mala aj medzizubne, a jeden mi nestihol zachranit, tam šiel nerv preč

laskonka80
27. jan 2021

@nela6 Ďakujem a necítila si sa po vzvrtaní amalgámov nejak zle/píšu o tom že to môže spôsobiť problémy/alebo ti to odvrtaval nejak špeciálne? /zvyknú používať takú blanu plastovu

nela6
27. jan 2021

@laskonka80 nemala. som dokonca ani anestezu, tie kazy odvrtal za 3s...nemala som fakt ziadny problém a vrtal. len vrtakom