Boli ste na očkovaní s vakcínou Pfizer?

magdalena1996
30. mar 2021

Ahoj, už ste boli na očkování vakcinou Pfizer?
Mám ísť zajtra a strašne sa bojím.. konzultovali ste váš zdravotný stav ( i keď nemáte žiadne problémy) so svojím praktickým doktorom?
Pred pár rokmi som mala alergiu na antibiotiká, ale to už s doktorom prebrat nestihnem. ( Naskytol sa termín skôr). Ďakujem

nicicka
30. mar 2021

Buď rada že Pfizer...nie je sa čoho báť. Ja som bola Astrou a pohoda.

ladybug138
30. mar 2021

@magdalena1996 hej, Pfizer je podla mna to najlepsie co sa momenralne ockuje..co by som ja zanho dala 😀 ja dostanem isto Astru

magdalena1996
autor
30. mar 2021

@ladybug138 a prečo myslíte že je Pfizer dobry? Teda ,, lepší ako Astra?

sivana09
30. mar 2021

@magdalena1996 a preco a ako to ze ides na ockovanie pfizerom? ak si rocnik 1996 a nemas zdravotne problemy?? ockovanie je otvorene pre 50+ a ti dostavaju astru

miriam_s
30. mar 2021

@magdalena1996 ak nemáš žiadne zdravotné problémy, nie je dôvod sa báť, čo sa týka alergie, problém by.bol len anafylaktický šok alebo keby si bola alergická priamo na látku ktorá je vo vakcíne...

marseillefan
30. mar 2021

@magdalena1996 pretože čítame dôveryhodné zdroje... pfizer má vyššiu účinnosť ako Astra, na rozdiel od Astry by mal fungovať proti juhoafrickému variantu. Nie je sa čoho báť. Ja som dostal Astru a teším sa, lebo aj keď to nie je najlepšia vakcína, je to lepšie ako nič...

marseillefan
30. mar 2021

@magdalena1996 Ešte dodám, že pri očkovaní zrejme bude prítomný doktor, ktorý ti položí zopár otázok, tak mu o tej alergii na antibiotiká povedz (ideálne by bolo spomenúť si na ktoré antibiotiká to bolo). On už posúdi, či tam náhodou nie sú riziká, aj keď ja osobne pochybujem, že by v ATB a vakcíne boli nejaké podobné látky.

magdalena1996
autor
30. mar 2021

@sivana09 som pedagogický pracovník a bývam v ČR. A tu na výber nemáme naša celá škola šla pfizerom

gelifil
30. mar 2021

@magdalena1996 vzdy je na vyber - neockovat sa

magdalena1996
autor
30. mar 2021

@gelifil podľa mňa budeme musieť i tak ist na očkovanie všetci či za mesiac , dva..

miriam_s
30. mar 2021

@magdalena1996 tak to ste obišli najlepšie... No je dôvod na obavy 🙂 naša babka s viacerými alergiami na lieky a x diagnózami to dala v pohode...
@gelifil toto ja fakt "super" rada keď je vystavená kolektívu deti od ktorých chytí všetko 🤦 keď sú mladšie ani rúško poriadne nenosia... Ak učí starších chodí z triedy to triedy a krásne čo od nich chytí poro,Máša po celej škole a doplatí na to rodina/ babka, dedko školákov ktorí sa nezaočkovali lebo napr. nemohli.

miriam_s
30. mar 2021

*poroznáša

gelifil
30. mar 2021

@miriam_s su ucitelia, ktori este nezabudli, ze v hlave nosia mozog, pouzivaju ho a neockuju sa...hm, co s nimi???rovno upalit!!!

gelifil
30. mar 2021

@magdalena1996 a to sa ti zda normalne?

miriam_s
30. mar 2021

@gelifil keď toto poa teba znamená mať rozum no dobre ♥️ , nemá význam sa naťahovať, očividne máš svoj názor, ale nezatahuj do toho druhých... Nechceš očkovanie a predpokladám že ani opatrenia ... Ale.takto to nejde... Nikoho netreba spaľovať ale viac zodpovednosti by nikomu nezaškodilo

tina4931
30. mar 2021

@magdalena1996 Ešte k tomu poznamenám, že človek napr. aj keď chodí k lekárovi nemusí poznať svoj zdravot. stav úplne. Sú ochorenia o ktorých ešte netuší ani sám pacient, nieto ešte lekár. Niekomu uplynie aj niekoľko mesiacov, kým mu zistia určité ochorenie, napr. niektoré ojedinelé ťažšie zistit. autoimunit. ochorenia.

kittykat22
30. mar 2021

@magdalena1996 ahoj, ja som v CR a urcite sa ockovat nemusis nechat. Kamaratka robi v nemocnici v Krci, a mali email; nech sa prihlasia zaujemci o ockovanie. Je to dobrovolne. Nemyslim si ze by v Cechach presla povinna vakcina. To by cesi spravili take demonstracie, ze statu za to nestoji za tak obrovske konflikty. Rozhodnutie je na tebe. Inak co poznam tak z ockovania nikto ziadny problem nemal.

tina4931
30. mar 2021

@magdalena1996 To čo si napísala? Človek musí len zomrieť. Každý má právo výberu.

vika12341234
30. mar 2021

Priateľ bol pfizer a nič vážne nemal len ho bolelo trochu rameno a mal uzliny

deedol
30. mar 2021

kopa starsich ludi v mojom okoli to zvladla bez problemov, neboj. hned by som brala, keby som mohla ;) kamoska (30+) bola vcera (ma nastupit do prace v nemocnici, tak preto). tiez je u nej zatial vsetko ok 🙂

deti95060810
30. mar 2021

@gelifil upáliť? nejaké silné slová používaš... tolerancia a ľudskosť ti asi veľa nehovoria že...

deti95060810
30. mar 2021

rodinný príbuzný vek 90 +... a úplne v pohode obe dávky...Pfizer

lindous
30. mar 2021

@gelifil nie, nie, žiadne upaľovanie sa konať nemusí, stačí lepšia komunikácia, dovzdelať niečo z biológie a hlavne naučiť rozoznávať a pracovať s dôveryhodnými zdrojmi 😊 beriem, že každý môže mať svoj názor, ale toto je o faktoch, nie o tom čo si kto myslí

A k autorke, netreba sa báť, všetci zaočkovaní z môjho okolia mali minimálne reakcie, rovnaké ako po každom inom očkovaní, teda bolesť v mieste vpichu a únava 😊

3009
31. mar 2021

@gelifil ty si tu zasa s tvojimi múdrymi radami. Treba ťa dať zablokovat, lebo si v každej diskusii a meleš dokola stale to isté.

renatka100
31. mar 2021

@lindous ano a niektori aj zomreli...co bude z tej vakciny za 5 rokov ake autoimunitne ochorenia - diabetes, rakovina...to zatial nik nevie lebo tu vakcinu na Vas testuju

asia83
31. mar 2021

@gelifil Celkom nerozumiem vašej reakcii. Takže ste proti očkovaniu? Učiteľka v triede, kde chodí dcéra do škôlky nestihla byt očkovaná, dostala koronavirus, nakazila pol triedy (naša to vďaka Bohu nedostala) vrátane rodičov tých detí. Toto je rozumné? Neočkovať? Pre mna tí, ktorí sa ockovať dajú, rozum majú, ktorí nie, sú “jednoduchšie” zmýšľajúci ľudia. Ehm, ak mi rozumiete.

magdalena1996
autor
31. mar 2021

@miriam_s presne tak, pedagogovia by mali ja popravde som zo začiatku nechcela ale už sa chcem vrátiť normálne do práce, koncom aprila sa máme vracať do škôl.

magdalena1996
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindous
31. mar 2021

@renatka100 "niektorí" - koľko ľudí, kde, dôkaz o priamom súvise s očkovaním? Poprosím zdroj, možno sa to stalo, len ja som ten prípad nezachytila...viem, že v médiách bolo pár desivých nadpisov, ale súvis dokázaný nebol, no kľudne ma opravte. Samozrejme, že niektorí zaočkovaní zomreli, aj na voľbách takmer vždy niekto zomrie vo volebnej miestnosti, ale nie je to voľbami, je to štatistika, lebo je to smutný fakt, ale ľudia proste zomierajú...

ladybug138
31. mar 2021

@magdalena1996 okolo seba mam vela zaockovanych ludi, u Astry malo viacero neziaduce ucinky, u Pfizeru nikto..je to samozrejme individualne, na Astru vrhli zle svetlo spravy o umrti po zaockovani a vznik trombofilnych stavov..a tak nejako automaticky mam trosku nedoveru...ale asi by som sa dala zaockovat cimkolvek, len aby sa cely tento cirkus uz skoncil