Bolí odstránenie zubného kameňa?

8. jan 2022

Dobrý deň,
Chcela by som sa spýtať, či boli odstránenie zubného kameňa. Nikdy mi zubný kameň neodstranovali (netvoril sa mi veľmi), ale teraz sa mi za spodnými dolnými zubami vytvoril kameň. Je ho tam asi dosť veľa, od ďasná možno 1mm smerom nahor. U zubára som si už prešla chirurgickými extrakciami, vŕtaniami atď, ale toho kameňa sa extrémne bojím 😅
Je to horšia bolesť ako vŕtanie?
Ďakujem 😊

polodrahokam
8. jan 2022

Nie bolesť, ale je to nepríjemné.Trochu.

pribinak
8. jan 2022

Obyčajná dentalna hygiena

barbora0308
8. jan 2022

Pokial ides prvykrat, tak sa priprav na to, ze to bude troska neprijemnejsie, dasna budes mat velmi citlive a priprav sa na dost krvi 😅. No nasledne, ak si ich budes kazdy den cistit medzi zubnymi kefkami a pravidelne chodit na dentalnu (ja chodim raz za polrok), tak to bude uz normalna rutina a zuby aj dasna sa ti odvdacia 😉.

janai1
8. jan 2022

Ja mam zuby natesno tak mna to bolelo riadne 😂 som skoro tu dentálna hygieničku uhryzla..
Ale tak to trvá tak 5 minút a ten pocit potom za to stojí 👍🏽

syslik81
8. jan 2022

ak mas extra strach moze ti to ciastocne umrtvit sprejom ... dentalnu treba navstevovat castejsie aspon 2x rocne a pouzivat medzizubne kartacky ... nieje to bolest potom su zuby mierne citlive ale ziadna hroza

dejna_
8. jan 2022

Určite odporúčam dentálnu hygienu ..neboli to len je to trošku nepríjemné ale výsledok stojí za to 😊