Bolí ma hnisavý prst. Môžem mať zarastený necht?

samko06
10. aug 2010

Dobry den chcel by som sa spytat ci moze ist o zarastanie nechta na palci na nohe. Este sa mi to doteraz nestalo takze vobec netusim Dost ma to boli akoby pri nechte (na kraji) a na dotyk, uz tam mam trosku aj hnis ale neda sa mi to vytlacit kedze je to bolestive. Treba s tym ist na chirurgiu? naozaj mi budu strhavat nechet a boli to pri strhavani? davaju pri tom nieco na umrtvenie?
Dakujem

petuska123
10. aug 2010

@samko06 ahoj mne sice nechet nezarastal ale na dovolenke som si ho narazila a tak mi ho strhli celi nebolelo ma to vobec a ani teraz ma to neboli uplne v poho ale teraz uz skoro vobec nestrhavuju nechty ze sa to da aj laser odstranit.

zuzanocka
10. aug 2010

no... moze byt... uzke topanky...? 😉... odporucila by som ichtyolovu mast, natierat, vecer nohu mocit v repiku - ten vysusuje... snad nebude treba strhavat, ale zivot to vie pekne zneprijemnit... niektori si podkladaju pod zarastajucu cast nechtu gazu... takisto mozno by mohlo pomoct kazdy den jemne zatlacat, resp. akoby podoberat ten necht, aby nemal sancu zarast... vela zdaru prajem! 😝

latvia
10. aug 2010

@samko06 strhavat necht ti nebudu, ale vycistit to treba.zajdi za lekarom, aby sa ti to nerozsirilo.zalezi aj na tom, ako si strihas nechty, na nohach sa maju zastrihavat rovno, nie do okruhla, prave kvoli tomu aby necht nerastol do tkaniva okolo

stanusa
10. aug 2010

@samko06 podobny problem mal aj moj muz - asi 2 tyzdne si to liecil sam, no nakoniec musel ist na chirurgiu - nechet mu nestrhli, vycistili mu to okolo nechta a dali aj antibiotika, vraj to nemal zo zarastajuceho nechta, ale mu tam nieco uviazlo.

domulienka
10. aug 2010

Ahoj,ja s tymto problemom borim uz pomaly rok,nestastne som zakopla a od vtedy sa to vezie,bola som na chirurgii,dokonca 3krat,zakazdym mi to robil iny chirurg.Mna bolela ta injekcia na umrtvenie,ta je neprijemna no aj tak som potom citila, ale nebolo to nic strasne,dr.nadstrihol noznickami necht pri kraji a vybral,ziadne strhavanie celeho nechta,dali mi masticku betadine,isty cas bolo dobre ,kym to nezacalo znova,preto som bola 3x,no nieje to stale v poriadku,stale je bolestive sa toho miesta aj chytit.Ja mam pravdepodobne narusene nechtove lozko a budem to musiet ist riesit operacne.Na nete som precitala mnoho rad,repik je dobry ale nie na toto,on uzatvara rany,a ak tam zostane hnis,je zle,ze vraj listy z orecha su lepsie,nechat vyluhovat a macat palec.Mnoho ludi ma takyto problem,jednemu pomoze to inemu zas ono,tazko povedat,ani jeden chirurg to nemusi hned na prvy raz urobit dobre...moj pripad 😒
drzim palce...nak sa toho co najskor zbavime 😉

annie13
10. aug 2010

aj ja som to mala opakovane a pomaha mi velmi ta vodicka od Scholl maju to aj v kauflande aj v lekarni je to super vecicka
http://www.mojalekaren.sk/scholl-tinktura-proti...

bola som s tym aj na chirurgii tam hned vypisal chirurg odporucenku na zakrok ze sa sthne cely nechet a ked mi v cakarni jeden pan porozpraval ako to robili jemu, ako 2 mesiace nechodil lebo ked vstal krv sa tlacila cez obvaz a neuveritelne to bolelo tak som doporucenku roztrhla pri vytahu

pedikurastudio
1. dec 2013

Ahojte zarastene nechty to je problem ktory sa da v dnesnej dobe riesit aj bez chirurga a uspesne len treba navstivit odbornika .Skuste www.pedikurastudio.sk

katka1981
1. dec 2013

framykoin masticka a zistit dovod preco sa to stalo. Moze to byt zly strih topanky. Mozno zle ostrihnuty necht. Moze sa to opakovat a ani nemusi. Moja mala raz zapalene oba palceky na nohach, dr. nam kazala framykoin aby jej to nenahnisalo. Stalo sa to len raz, ale kontrolujem jej stale prsteky, mala to z pancusiek.

michaela80
1. dec 2013

Vyhladat dobru pedikerku ktora vie sponovat necht a ziadne strhavanie netreba.. nech sa nadvihne bolest prestane..

gitka55
1. dec 2013

Mne takto hnisal asi mesiac a nebol zarasteny a pomohol mi az ABT krem Bactroban, to mi chceli necht strhnut ☹ S kermom bolo o 3 dni po probleme.

martinas2011
3. jan 2014

Ahojte žienky, vedeli by ste mi poradiť pedikérku v BB, ktorá si vie dať rady so zarastajúcim nechtom? Vopred Ďakujem

feri258
24. feb 2014

Cauko samko06, never nikomu, kto si vyliecil zarasteny necht sam doma. Ja som mal tiez zarasteny necht z futbalu az mi zacal hnisat a bolo po sporte, ani chodit som nemohol. Nasiel som na nete kontakt na jednu pedikerku (salon Krasne miesto, Bratislava-Prievoz) a ona mi vsetko vycistila, vydezinfikovala, nalepila mi sponu (nic ma nebolelo). To mi malo vyrovnat necht a aj vyrovnalo. Od vtedy nemam ziadne prolemy s nechtami a preventivne si kvapkam GEHWOL Zmakcovac nechtov, http://pedikuramanikura.sk/gehwol/product.php?i... alebo da sa to kupit aj v lekarne napr: http://www.liecik.sk/gehwol-med-nagelweicher-p2...

lencika
1. máj 2014

no ja som pouzivala a pouzivam kombinaciu od canestenu na nechty 2 tyzdne som pravidelne pouzivala a bolo, ale ked to mas zarastene a neprestava ta to boliet tak len pedikerka aby to enbolo este horsie

map0007
1. máj 2014

Skúste si nechty na nohách radšej strihať štikačkami,ak strihate nožnicami može ostať len trosicka zle odstrihnuta vrstva nechtiku a hneď to boli.Ak mozte skúste si to vydenzifikovat liehom alebo niečím a vytrhnúť kúsky na silu pinzetou a lebo aj kus a ihlou,vyčistit a fakt je lepšie štikačkami.Viem o čom to je bola som tak na chirurgii a zastrihovali mi necht.A chodila som na previazi.

lucifera
1. máj 2014

Ja to mam uz dva mesiace-chodim stale ku koznej...dostala som maste, atb-zabrali a uz to mam omnohoooo lepsie..caka sa pokial necht vyrastie..odporucam smer kozna dokt., nemusi to dopadnut najhorsie-chirurgiou.to je najkrajnejsi pripad.

nika38
6. máj 2014

Ahojte neviete mi niekto poradit pricvikla som si prst palec na ruke. Spociatku bolel asi 4 dni aj mi opuchol ten prst, potom opuch zmizol ani to uz neboli ale man pod nechtom asi hnis. U lekara som s tym nebola zatial, kedze ma neboli. Je to zle ked mi tam ten hnis zostane? Ak s tym ma niekto skusenost poradte co mam robit? Dakujem za kazdu dobru radu.. Nika

ellasofia
15. apr 2015

Ahojte,
zarastené nechty to je problém, ktorý sa dá v dnešnej dobe vyriešiť aj bez chirurga a s dobrým výsledkom, len treba navštíviť niekoho, kto sa tomu venuje www.pedikurasupova.sk

Dobrí deň 🙂 ja na toto používam vodu ako teplu vidržim a sol aspom 15 minut 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 ale na vistrihovanie Vam da mast a ta to umrtvi pa