Bolí injekcia u zubára?

sarika15900
5. aug 2024

Ahojte, bolí aplikácia injekcie u zubara ? Zajtra mi idú robiť zub a mam väčšiu paniku z tej injekcie ako zo zákroku 😀 Ďakujem.

ukgirls
5. aug 2024

chvilu to stipne ale potom je to pohoda.. prijemne to nieje ale da sa vydrzat

lindous
5. aug 2024

Trošičku, ale oooomnoho menej ako by bolel zákrok bez nej 😅

candii
5. aug 2024

Prežiješ neboj. Nič hrozne

nikpa
5. aug 2024

@sarika15900 menej ako potom opravovať zuby bez nej... Je to nepríjemné ale za pár sekúnd všetko strpne a nevieš o ničom

sisska96
5. aug 2024

Bolí, no prežiješ

simulienka2207
5. aug 2024

nie 🙂

ikaja
5. aug 2024

Nie, prvu injekciu som dostala nedavno ako 34 rocna 🫢 tiez som sa tej injekcie bala

sarika15900
autor
5. aug 2024

Ďakujem. Ja som strašný strachoput a veľmi sa bojím zubára, mam fóbiu z môjho starého zubára, zajtra idem k novému a injekciu som nikdy nemala, tak už mám hysaky 😀

nika23t
5. aug 2024

@sarika15900 mňa menej ako vŕtanie.

unicornlady
5. aug 2024

môj starý zubár pichal tak hlboko injekciu jednu, to niekedy aj bolelo

tento nový to robí tak, že pichne viackrát a tak jemne, takže to skoro ani cítiť nie je

ferihegy
5. aug 2024

@unicornlady Tahali mi nervy pod injekciami. Bezbolestny zakrok.

unicornlady
5. aug 2024

@ferihegy Mala som na mysli, že či bolí to pichnutie injekciou 🙂
(ak bolel zákrok, tak len preto, ak dr. čakal krátko, tak som mu povedala, že ešte treba počkať, kým injekcia lepšie zaúčinkuje)

zuzana76
5. aug 2024

mna neboli vobec, muz sa mi cuduje, ja to takmer vobec necitim, ale myslim, ze mi niecim to dasno potrie a najskor znecitlivie, lebo citim, ako mi tam prechadza nejakym tamponom

zuzana76
5. aug 2024

a prvy krat som dostala injekciu u zubara asi az ako 44 ročná, alebo 43 ročná

akyia
5. aug 2024

Závisí od miesta vpichu, do mäkkého tkaniva vôbec necítiť avšak do podnebia alebo dole zvodova anesteza boli ale to tie tri sekundy vydrzis 😃

ferihegy
5. aug 2024

@unicornlady nebolela ma injkecia vobec. Len jemny pich. Skor mi bolo neprijemne to strpnutie. Mala som injekcii viac tak som mala necitlivy az nos, bradu.

colsami
5. aug 2024

Ano boli aplikacia injekcie, nebudeme Ti klamat 😃 a podla toho kde davaju, podla toho viac ci menej.
A neznasam to tiez, vzdy sa citim a tvarim ako by ma rezali uz pri tej injekcii 😁 a pritom to kamoska citlivo picha, a pri zakroku necitim vobec nic.
Takze boli, ale prezijes.

sarika15900
autor
5. aug 2024

@akyia dolnú šestku mi ide robiť. Starý zubar zrejme zle vyvrtal. Zub sa zavrel a po týždni tam cítim tlak, opuchli mi uzliny.

tana85
5. aug 2024

mozes sa spytat ci maju aj taky povrchovy gel s lidokainom. sice davaj detom, aby aj ten vpich necitili, ale mozno daju aj tebe. inak je ihla neprijemna, rovnako ako ked ta ockuju. ak mas zub teraz bolavy, moze byt aj okolie citlivejsie, ale ver mi, ze lepsie s injekciou ako bez. trva to tak 5-6 sekund, pockas minutu dve a uvidis ze potom to osetrenie bude uplne iny pocit.

ndrag
5. aug 2024

@sarika15900 ano, prve pichnutie boli asi sekundu ako fras, zabera to hned a dalsie uz necitis, len prijemny pocit ako prestavas citit stvrtku lebky a viac sa uz nebojis ziadnej bolesti.

akyia
5. aug 2024

@sarika15900 to dáš, nevies este ani co ti bude robit, môže byt že sa kaz dostal hlbsie a bude ti cistit kanaliky, takze injekcia je fakt nutná a sto krat radsej si nechať pichnut injekciu než nechať cistit kanaliky alebo trhat zub bez, zažila som to takze viem o čom hovorím 😅

tilly
5. aug 2024

Nejak extrémne to nebolí, len je to neprijemné. Mne je ešte neprijemne, keď to odznieva. Celé ústa si necítim hodiny

cimage
5. aug 2024

Moja zubarka dava detom pred injekciou taku pastu na umrtvenie miesta v pichu. Ak by si sa velmi bala, tak sa skus opytat, ale ten vpich nie je najhorsi, hlavne ak je to citlivy zubar.

mane01
5. aug 2024

@sarika15900 no tak si ju nedaj. Ja tie injekcie neznasam, ja si ich nikdy nedavam. Vo vacsine pripadov to boli minimalne, takze by to boli aj tak vyhodene peniaze.

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rozculena
5. aug 2024

mne pred injekciou to miesto natrie nejakým gélom,ale aj tak to bolí,ale to prežiješ.

vyrovnanaosoba
5. aug 2024

@sarika15900 mňa teda bolela veľmi, som myslela, že mi chce tou ihlou prevŕtať aj mozog 🙄 ale rýchlo zabrala, potom sa ma stále pýtal, čo plačem, či ma boli niečo. To boli len dozvuky z tej traumy. 🤭 Už by som k nemu nešla. Tiež mám panicky strach.

ankare
5. aug 2024

@sarika15900 bolí. Ale menej, ako zákrok bez toho.

cherrystone
5. aug 2024

@sarika15900 jasne, ze boli. u mna to nikdy nie je jeden pich. a niekedy bolia aj tie dalsie. dobra sprava je, ze to trva to len par sekund. a potom este hodinka po zakroku stazene rozpravanie a slintacka z nefunkcneho kutika ust 😂

kate_cs
5. aug 2024

@sarika15900 moja doktorka je taká super, že ja nikdy neviem, že už ma pichla, len cítim zrazu, že sa mi to umrtvuje. Takze sa nenechaj vystrašiť skúsenosťami druhých, záleží od každého z nás aj od zubára.