Bolestivé tŕpnutie rúk

6. máj 2022

Ahojte ženy.
Prosím viete mi poradiť?
Som na konci tehotenstva a už niekoľko týždňov mam problém s veľmi bolestivým trpnutim rúk. Trpnutie mierne ustupuje cez deň keď rukami hýbem, no v noci sa budím už na také bolesti že mám pocit ako by mi niekto trhal prsty za živa. Sedím na posteli a plačem od bolesti, nepomáha rozcvicit, dat do studenej vody, zmeniť polohu nepomáha nič. S doktorom som sa o tom bavila, dal mi mastičku ktorá nepomáha absolútne a navyše je zakázaná v treťom trimestri pretože môže spôsobiť nadmerné krvacanie. Čo je však horšie 2 dni už pozorujem aj trpnutie nôh, bojím sa že v takomto stave absolútne nezvládnem pôrod, niesom schopna ruky zovrieť v päsť ani cez deň. Veľmi to bolí. Nejaké tipy ako si uľaviť od bolesti a aspoň v noci sa na chvíľku vyspať bez toho aby som sa budila s krikom a plačom? Už som ochotná vyskúšať čokoľvek lebo sa zbláznim. Ďakujem 🙏🙏

danielahamar
6. máj 2022

Nemáš nejaké psychické ťažké obdobie? Daj si magnézium, ten ťa trošku uvolní, ak ho už neberieš, ja som magnerot brala 6x denne až do porodu, skrz iného. Ja poznám trpnutie len od chrbtice. Náhodou tehu masáž?

autor
6. máj 2022

Psychicky si myslím že som momentálne fajn, možno mierny strach z pôrodu keďže prvý bol otrasný a mam zle spomienky.
Magnézium mam zakázané keďže aj po káve mam tlak 85/60 najvyšší aký mam , vyššie proste nejde 🤷‍♀️. Skúšam končatiny masírovať, natierať. Je možné že je to z chrbtice, mala som nejaké problémy s chrbticou ktoré som žiaľ už pred tehotenstvom nestihla riešiť/vyriešiť.
Skôr mi ide o to ako si to uvoľniť aspoň v noci, dnes som sa budila každú hodinu na to ako to príšerne bolí, presne viem kedy kto chrapal, kedy začali vtáky spievať, kedy prišli opitý susedia domov 🙈 nonstop hore s bolesťami a plačom, nad ránom už boli bolesti také silné že som nevedela ani klučku na kupelke stlačiť 🥺

danielahamar
6. máj 2022

ja osobne som si nakoniec tehu natierala bedrový klb a chrbát konskou mastou, ja som nemohla ani chodiť. Netuším ako vydržať trpnutie, verím, že sa ti niekto ozve😉

euka210
6. máj 2022

Mne pred rokom trpol palec a ukazovak, pri soferovani rameno...bolo to od krcnej chrbtice.
Mozno je to nieco ine, ale ked chrbtica tak neurologia, pripadne ze by male tlacilo na nejaky nerv?

vulka
6. máj 2022

Karpálny tunel?

timi247
6. máj 2022

Ja som mala presne to iste, začalo to asi 2 mesiace pred pôrodom. Bola som s tým u gynekológa povedal ze babo tlači na nejaký nerv a po pôrode to prejde, nijako sa to nerieši, akurát magnézium ale to nepomáha, bola to priserna bolesť, chápem ta. Po pôrode to naozaj prešlo ale nie hneď, tak asi za 3 týždne. A pomáhala som si tak ze som mala v noci v ruke malú plysovu hračku a tu som stlacala

trgypadl
6. máj 2022

Ahoj, mala som nieco podobne, zial vela preparátov v tehu nie je mozne uzivat. Niekdy som si dala vanu a naliala do nej alpu, alebo som si masirovala alpou casti, ktore mi trpli a boleli. Ja som uzivala aj guajacuran, magnezko

autor
6. máj 2022

Môže to byt kľudne aj karpalny tunel, zatiaľ čo som čítala tak to na to sedí. Ide mi však o to ako si pomôcť. Niesom vôbec žiadna citlivka, po autonehode s prasknutymi rebrami som bola po týždni v práci lebo ma potrebovali.. ale táto bolesť to je panečku neuveriteľne, keby nemáme takú hrubozrnnu omietku tak doslova škriabem steny 🙈😂 starká mala dokonca karpalny tunel aj operovany, najhoršie je na tom to že ani ona mi nevedela poradiť čo robiť, jej pomohla práve až ta operácia. A keď si predstavím že ešte možno 3-4 týždne mi do pôrodu ostávajú tak mam chuť si hodiť slučku 🥺

timi247
6. máj 2022

Nie je to karpalny tunel, toto ti prejde po pôrode ako písem vyššie, nemáš na výber musíš len vydržať

starakorytnacka
6. máj 2022

Daj si zobrať krv na test na boreliozu. Mne sa presne tak prejavila borelióza, celé noci som nespala kvôli tŕpnutiu a bolestiam rúk. Test ukázal vysoké hodnoty protilátok na boreliozu. Podotýkam, že kliešťa som mala asi 17 rokov predtým, odvtedy nie.

nabelaso
Autor odpoveď zmazal
Zobraz