Bolestivé päty na nohách

fialoocka
2. okt 2014

Dievčatá už veľa krát ste mi poradili, preto sem idem znova po radu. Nestretli ste sa s bolesťami v pätách? Už to trvá asi 3 mesiace čo ma neskutočne bolia. Najhoršie to je pri postavení sa na nohy, zacítim prudkú bolesť než to rozchodím...potom je bolesť miernejšia...... v kľude bolesť necítim....čím môže byť spôsobená tá bolesť? Nemáte skúsenosti ? Ďakujeeeem za rady 😉

ivuska6
2. okt 2014

mozes mat vyrostky na patach treba k lekarovi a rengen ak si nebola

janina1007
2. okt 2014

@fialoocka moze to byt ostroha

07111968
2. okt 2014

ja som bola nahodou v stredu na rtg .s patou ..a potvrdila sa mi ostroha ....:( zajtra idem k obv. čo ako dalej ...lebo posledne dva mesiace som už ani poriadne dlhšie nemohla chodit ...čo som prešla pešo do mesta za 15 min...teraz som išla domou pol hodinu :(

luludia
2. okt 2014

@fialoocka pravdepodobne ostrohy, mne sa urobili pred rokmi na oboch pätách. Možno už od vtedy medicína pokročila, ale pred 9-10 rokmi keď som to riešila ja mi to liečili obstrekmi (nikdy viac!) a rehabilitáciou. Nakoniec to po čase odznelo samo.

janikes
2. okt 2014

ahoj, muz mal tento problem, trval takmer rok a pri konci nevedel sa ani postavit, a trvalo to kym to rozchodil, pochodil mnoho lekarov a nikto mu s tym nevedel poradit. Lekari mu naordinovali rehabilitacie, lieky.....a nakoniec mu pomohla kryokomora, kde mu bolesti ustali ale ostroha zostala a ta mu zmyzla vdaka razovej vlne, poistovna to sice nepreplaca, ale pomohla mu a ostroha zmyzla.

pivonecka
2. okt 2014

@janikes prosim Ta, co je to razova vlna?

janikes
2. okt 2014

je to nieco, akoby tlak - energia, ktora posobi na telo a sposobuje rozbytie ostroh, ale poziva sa to aj na ine ucely, znama na to chodila kvoli chrbtici....

mudry google mi na to povedal toto
http://www.spaklinik.sk/spaklinik/razova-vlna

zibi
2. okt 2014

@fialoocka moze to byt ostroha, reuma alebo aj zla obuv
mna boleli velmi paty ale ja mam zacinajucu reumu cize to je ine..
ale ostroha je pravdepodobna.plus ake si nosila topanky cez leto?

luuca1
6. feb 2017

Ahojte dievčata chcem sa spýtať ako je to s tými ostrohami ja som mala bolesti chodidiel a celkovo ma bolievajú nohy pri sedení a státí od kolien dole. Obvodna ma poslala na ortopediu ale tam mi doktor dal spravit aj rtg oboch chodidiel nakoľko som bolest citila aj zo spodu ale nie priamo v päte. rtg vraj ukazal ostrohy ale tváril sa dr že je to tam mierne - neciem co znamená mierne a dal lístok na ožarovanie. teraz po sviatkoch ma nohy bolia menej a ked aj pobolievaju je to hlavne pod kolenami a lytka. Tak neviem ci vobec mam ist na ozary a či tam tie ostrohy su alebo je to nieco ine. Bolievali niektorú z vás pri ostrohách nohy hlavne v sede a v stoji? a bolievali vás cele nohy myslím tak ako mna od kolien dole.
Popravde ma dr ani nevysetril nejako iba kukol chodila a pytal sa že kde ma to boli a ked som ukazala na spodu chodidla tak povedal rtg ale už vyššie nekontroloval, tak neviem....