Bolestivé nechty a Raymondov fenomén

10. sep 2021

Ahojte,mam tohto roku diagnostikovany Raymondov fenomen,zatial je len fenomen ale ako sa vie moze to suvisiet s nejakou ,inou ,autoimunitnou chorobou,co sa bude asi neskor diagnostikovat,kedze zatial mi len fialoveju prsty ,ale uz aj beleju vsetky,minuly rok mi fialoveli len dva,uz teraz vsetky prsty na rukach.Ale to len tak reaguju na chlad.
Ale teraz na dvoch ukazovakoch sa mi robi to ,ze zacnu boliet a potom sa mi po 1-2dni pod nechtom urobi taky tenky ako pasik,ako keby praskol alebo nvm co to je ,pridavam foto.Mate s tym skusenost,?Tie nechty mi aj prestali rast ako mi zacali fialoviet a aj koza pod nevhtom sa zmenila,ozltla.
Neviete co moze byt to bolenie a potom sa mi objavi taky pasik tenky a potom predtane boliet ten prst.
Dakujem

majamat
10. sep 2021

a preverovali ci netrpis autoimunnym ochorenim?
pri Raynaudovom fenomene, ak su sucasne defekty na bruskoch prstov, ale teoreticky aj na nechtoch by mohli byt, urcite toto treba vylucit.

autor
10. sep 2021

@majamat este nie a ty to mas aj dedekty ci defekty nie?

autor
10. sep 2021

@majamat ja dufam ze sklerodermiu nebudem mat.

autor
10. sep 2021

@majamat zatial nemam ic robene,musim sa este asi ibjednat do poestan ma ten reumatolog ustav

majamat
10. sep 2021

ja nemam nic, ja mam len Raynauda. uz roky a nic ine, cize u mna nejde o autoimunity.

majamat
10. sep 2021

no mozno ani ty nemas,a le preverit treba., mne kedysi dr. aj robil nejake odbery,a le to uz je davno a yvsli ok.