Bolestivé akné - vyrážky

anjelik44
30. nov 2021

Ahojte, je tu nejaká dermatologička alebo nejaká poradňa na modrom koníku? Už od pôrodu mám akné/vyrážky , velké aj bolestivé aj cervené , dost ma to trápi furt to musim zakryvat ked idem vpn a nehovoriac k rúskach to tiez zhorsuje , na ake testy mam ist? Co pomoze ? Robili mi imuno vysetrenie krvi mozno z toho sa da nieco zistit , mam aj jeden zub co je mrtvy maju mi to dat dokopy moze to byt od toho zubu ? A este jedna otazka na jazvy a flaky po akne akp ste riesili? Prosim Vas piste mi len tie ktpre ste to zazili, mate mali ste liecili atd ....dakujem 🙂

ines1234
30. nov 2021

@anjelik44 ja týmto problémom netrpim, ale pomaham pacientom pomocou alternatívnej liečby-prírodnej , práve s takými problémami ako mate vy... na tejto stránke môžete vidieť naše výsledky 🙂 https://fyto.info/ ak by ste mali zaujem kľudne mi napíšte tuna do súkromnej spravy... rada pomôžem

domiklik
30. nov 2021

@anjelik44 mam 5 mesiacov od pôrodu, občas sa mi ešte vyhodí vyrážka taka akú máš ty... Základom je čistenie vlažnou vodou a vhodným nepenivym a nevyausujucim prostriedkom, nususit zhydratovat nejakým dobrým hydratačný setom, nevystavovat sa slnku a keď už tak len s Spf50, minimalizuje tým jazvy a fľaky že to tam zostanú... Na fľaky po akné je dobrý skinoren krém, je na predpis, ale v Čechách napríklad nie... Môže to byť hormonálna záležitosť ak napríklad ešte kojis... Takže tak

simca06022011
30. nov 2021

no ja nemam velke problemy s akne (pouzivam ordinary, ma aj veci na jazvy/flaky - potupne kyselinami to ide dole, uz su tu o tom diskusie, na youtube videi kopec aj v slovencine), ale od respiratora som taka vyhadzana, takze kludne to mozes mat od toho.. ja mam presne takto lica, bradu, uz aj z boku nosa trochu, bolave vyrazky zapalene pod kozou, ak to vytlacim, tak to len tak tak a urobi sa chrasta.. ked nikam nejdem, preliecim to, pomizne a potom zase a zase... uz od leta takmer v kuse, minule leto ked som chodila s ruskom tiez som takto vyzerala. Vzdy ked mam respi dlhsie, napr. vo stvrtok skoro cely den som v nom bola, tak yvzeram otrasne o den-dva.. Uz fakt nikam nejdem pokym nemusim, nechce sa mi potom toto riesti.
Plus to mozu byt hormony, kozny problem, aj bakterialny... (ja som si myslela naivne napr. ze vyrazky na pleciach su normalka, ale tak vadilo mi to po neviem kolkych rokoch som isla k dr a je to prosim pekne druh plesne, normlane velke "aknoidne" vyrazky, proste nikdy by som to nepovedala o nich, zobrali biopsiu a dali krem presne na to a takmer sa mi to vsetko uz zhojilo), treba teda ist v prvom rade k dermatologovi dat sa vysetrit. Potom zhodnotit kozmetiku... a potom hladat hlboky vnutorny problem, co uz je beh na dlhe trate.

anjelik44
autor
30. nov 2021

@domiklik nie uz nekojim ale beriem lieky na stitnu zlazu , dakujem za tvoje tipy 🙂

allie458
30. nov 2021

Ja som toto riesila po vysadeni HAK. Kozna mi odporucila antibiotika v malej davke na 3 mesiace preliecit zapal (to som odmietla kvoli tomu ze chcem otehotniet) potom mi dala antibioticky krem a ten mi pomohol. Odporucila mi pozriet helicobaktera, vyter z hrdla, zuby (hlavne panoramaticky rtg) a nejake dalsie veci. samozrejme cistit plet (vichy phytophosolution) mat uterak len na tvar, menit obliecku na vankus, dezinfikovat mobil nechytat si tvar atd. Realne mi pomohol ten antibiotikovy krem asi za mesiac sa to velmi zlepsilo , teraz len cistim plet (roztokom kyseliny borovej) a pouzivam La Roche-Posay Effaclar H.

anjelik44
autor
30. nov 2021

@allie458 no pouzivam vsetko nekomedogenne cera ve , la rpche ppsay, the ordinary , proti slnku , perem vankus obliecky , tak do buducnosti ked po zubarovi to neprejde dam si ciel dermatolog a este potravinove alergie/ intolerancie

anetus
30. nov 2021

@anjelik44 písala som vám správu 🙂