Bolesti zubov - zúfalstvo

ssandyy
23. sep 2022

Ahojte
Prosím stretol sa niekto s tým, že mal dlhodobé problémy- bolesti so zubami?
Zuby si pravidelne čistim, návšteva u zubára pravidelná.
Od konca augusta kedy mi začal robiť zuby, drobné kazy je to boj. K dnešnému dňu mám všetky zuby zaplombovane no citlivosť alebo mierna bolesť ostáva. Som už zúfalá. Dnes mi povedal že on už nevie ako ďalej, že mám navštíviť neurologiu...
Bolesť cítim na spodnej pravej časti zubov... ma niekto skusenosti?
Viem že od zubára sú zuby citlivé ale toto trvá už veľmi dlho, som zúfalá, bezradná miestami ma chytajú depresie.

gemerka17
23. sep 2022

Zmeň zubára, ktorý má maximálne vybavenú ambulancie a dlhoročnú prax. Ak vylúči zubný problém, potom smer neurolog.

ssandyy
autor
23. sep 2022

@gemerka17 môj zubár ma dlhoročnú prax
Robil mi aj rtg
Ešte ma poslal na 3D rtg že tam ešte lepšie uvidí ako su na tom nervy a podobne veci. No dnes už ako tak vylúčil zubny problém. Že ešte uvidí čo 3D rtg a keď tak neurologia
Len sa bojím že to bude boj na dlhú trať a už teraz mám dosť.

ssandyy
autor
23. sep 2022

@gemerka17 nidky som nemala také problémy so zubami ako mam teraz. A to chodím k nemu od 15tich. Neviem si to vysvetliť. Niekedy ma ani zuby neboleli po zákroku a teraz je to masaker.

kvietok173
23. sep 2022

@ssandyy Ked si umyjes pred spanim zuby natri si ich jemnou vrstvou elmex geleom urcite pomoze. Cez den si daj do ust klincek a cmulaj a sem tam donho hryzni aby sa uvolnila silica. Mala som rovnako citlive zuby a preslo to. Taktiez zubne pasty mozes kombinovat . Ale ten elmex geel ( taka mini tuba kupis aj v lekarni ) ten sa uz neoplachuje uz nic nepi potom a nechaj posobit celu noc , je zaruceny aj klinceky.

ssandyy
autor
23. sep 2022

@kvietok173 ďakujem pekne
A ten elmex gel sa tak volá? Mám aj elmex zelenú pastu a aj pastu paradontax.
Takže ešte kúpiť ten gel?

ssandyy
autor
23. sep 2022

@kvietok173 pôjdem dnes hneď kúpiť.
Ďakujem za správu aj vy ste mali také problémy?

ssandyy
autor
23. sep 2022

@kvietok173 teraz čítam že aj ty si mala také problémy. Ešte prosím ten klincek kde kúpim normálne v potravinách.? Hneď dnes by som šla kúpiť. A za aký čas ti to prešlo???? Prosím?

jjanulienka
23. sep 2022

Na citlivosť určite pomoze ten elmex gel. Ale ja by som na tvojom mieste išla aj ku inemu zubárovi sa dať skontrolovať. Ja som si bola ista že mám skvelého zubára až kym som neprešla k inej a zakázala mi rtg ako mi urobil zle väčšinou zubov😡

gemerka17
23. sep 2022

@ssandyy to že ťa chcel 3D RTG je dobre. Volá sa to CT. So snímkami môžeš ísť konzultovať aj k inému zubárovi. Zubár ak niečo pokašle, sa nikdy neprizná. Je lepšie ísť po druhý názor a budeš si istá. Inak ten elmex gél je fajn, treba používať vždy. Ak chodíš na dentálnu hygienu, tak tam by ťa na to mali upozorniť. Vieš jeden zubár na RTG kaz nevidí a druhý ich vidí päť, resp. kazy pod plombami. Isto choď konzultovať aj inde. Hľadaj top zubára v okolí. Tvoj zubár o tom nemusí vedieť. Vlastne prekontroluješ jeho prácu.

kvietok173
23. sep 2022

@ssandyy Mne taktiez poopravoval zuby a mala som ich citlive a myslela ze volaco zabral a ma bolel zub aj 2-3 mesiace tak som si pravdilne vecer davale ten gel na spanie ale mainko iba das na prst a potries . Klincek cely kupis hocikde aj v kauflande. Avsak odporucam v bioobchodiku lepsiu kvalitu potom su vacsie a nezvyknu byt pokazene kusky. Pripadne ja mam od bione ustnu bylinkovu vodu tiez je dobra na citlivost. Drzim palce.

viestta
23. sep 2022

@ssandyy a nemáš odhalené krcky?

kamila1999
23. sep 2022

Aj ja mam tento problem, uz niekolko mesiacov. V marci som bola na operacii v CA extrakcia troch osmiciek, musela som lebo opacne rastli a tlacili uz na trojklanny nerv. Priserne bolesti hlavy. Po operacii sa ulavilo ale po 2 mesiacoch stale prava spodna celust opuchnuta, stomatochirurg usudil ze to neni z tych vyberanych osmiciek, rany sa pekne hojili aj po rtg zhodnotil. Odvtedy az doteraz to riesim a stupnuje sa to, spuchnuta celust prava spodna, tazko sa mi je a zapali sa mi z toho hrdlo a dutiny, vzdy mi na to daju atb, uz som vzala za tie mesiace asi 13 baleni atb. U mojej zubarky som jak na klaviri a tvrdi ze z jej strany je vsetko ok, len som citliva a telo sa pomaly vyrovnava s takym zasahom. Neslo mi to do hlavy, znamy mi poradil kliniku v BA, druhy nazor ma zaujimal. Robili 3D ctcko a konecne nasli kde je problem. Na 5 zube mi spravila moja dr. plombu tak ze mi tlaci a zo spodu na koreni mam tiez problem. Ako nahle zahryznem vznikne tlak a takto to zareagovalo az do zapalu. Cize len chcem poradit sa aj s nazorom druheho dr. nie je to sranda a budes kludnejsia. Drzim palce🍀

roja01
23. sep 2022

Mne vypadla plomba a ihned som si dala zub opravit, takze ani nemusel vela vrtat. Avsak stale som nemohla na tej strane jest, bolelo ma to. Zubar povedal, ze mi pod plombu dal mierne tvrdsiu vlozku a potrebujem inu, elestickejsiu. Takze aj na pouzitom materialu zalezi.

ssandyy
autor
24. sep 2022

Ďakujem zienky že ste mi napísali. Hneď včera som si bola kúpiť ten elmex gel, klinceky, vitamínove doplnky lebo doposiaľ som žiadne neuzivala...

@kvietok173 za aký čas môže zabrať ten elmex gel? V náhode píše že po 2 3 minútach vyplachnut. Treba to vyplachovat? Som nevedela ze to len raz týždenne...
@gemerka17 určite pôjdem dať prekontrolovat aj k druhému zubárovi aby som mohla ísť vylucovacou metodou....
@viestta k odhaleným krckom sa len vyjadril tak: ak su to odhalené krcky ja s tým nič nespravim.... No podľa mňa Keby to boli krcky tak by mi povedal že na tom mieste mám odhalené. Nemám reakciu ani na studené a teplé. Skôr cítim ako keby zuby, sklovinu, možno ďasná? Neviem
Je to hrozné

ssandyy
autor
24. sep 2022

@kamila1999 bože hrozne
Tiež si si musela prejsť peklom... určite pôjdem aj ja na 3D
Ďakujem za názor

jjanulienka
24. sep 2022

Nemá sa to vyplachovat pokial viem nie?

jjanulienka
24. sep 2022

Mne napríklad teraz ta nová zubárka ukazovala ako mi plombu nezatlacil úplne dole a že v tom medzipriestore by sa mi kľudne mohol urobiť zápal a že by sme len ťažko hladali že odkiaľ pochádza bolesť. Čiže preto ti Radim naozaj vyskusat iného zubára. Držím palce daj vedieť potom ☺️

ssandyy
autor
24. sep 2022

@jjanulienka a to ti ukázal ten probelm teda ten 3D snímok áno?

ssandyy
autor
24. sep 2022

@jjanulienka v návode je že vyplachnut. Ale nevyplachla som

kittykat22
24. sep 2022

@ssandyy urcite navstiv na doporucenie ineho zubara - spytaj sa na dobreho zubara, niekto ti poradi. To, co pises nie je normalne a nie je to v poriadku. To, ze sa ti robia kazy je preto lebo ma zlu dentalnu hygienu - na to sa chodi k dentalnej hygienistke. Umyvat si zuby a dobre si vycistit zuby su 2 rozne veci. Ja som sa ucila 10 rokov ako si poriadne vycistit zuby. Nemozu ta zuby boliet - mozes tam mat mrtvy nerv ktory ta boli, skryty zapal. Neexistuje, ze zhanas elmex gel a kupujes klinceky.

jjanulienka
24. sep 2022

Tak to je najaka novinka asi alebo čo lebo keď som ro užívala ja bolo tam že naniesť a nevyplachovat a nechať spôsobiť čiže už nič nejesť nepit.
Hej ona mi robila nejaký lepši rtg ten moj starý zubár mal taký predpotopny rtg🤔 ale mna teda našťastie nič nebolelo zmenila som lebo prestal ordinovať a zobral to jeho syn, ktorý robil úplne zle. No ale ani starý nebol evidentne moc dobrý 🙄
Teraz mi robila ta nová kaz a robila to cez mikroskop úplne detailne sak jeden kaz mi robila hodinu 😅

ssandyy
autor
24. sep 2022

@kittykat22 áno nie je to normálne
Viem to. Preto už to zúfalstvo.
K dentalnej chodím 2x do roka. Umývam si aj s nitou aj medzizubnou a kefkou kruzivymi pohybmi...
Určite pôjdem na ten 3D a pôjdem sa opýtať aj na názor iného zubára. Neviem čo ešte viac
Som z toho smutná

ssandyy
autor
24. sep 2022

@jjanulienka cez mikroskop?
Musím sa aj ja informovať tu kde bývam na nejakého dobrého zubára.

kvietok173
24. sep 2022

@ssandyy ked som mala problem s citlivostou ako som ti pisala kazdy vecer malu kvapku na prst a potrela som si nou po vrchu zuby a sla spat Jemny film som urobila na zuboch. Pripadne ak mas jedno dve miesta citlive tak potri len to. Neviem neapamtam . Mozno 2 tyzdne? Sa to samo stratilo ze som si neuvedomila.

kvietok173
24. sep 2022

@ssandyy ja mam ale ozaj dobreho zubara v Presove ak mozes prist. Opravil co iny pokazili.

gemerka17
24. sep 2022

@ssandyy ak ti teda môžem poradiť hľadaj zubára čo pracuje s mikroskopom. Už ti to tu niekto spomenul. Je to zariadenie, ktoré zubár používa pri liečbe korenovych kanálikov (ak máš hlboký kaz, vyplní kanaliky, zub ostane mŕtvy, ale je vlastný a takto sa dá zachrániť). Vola sa to odborne endodoncia. Okrem toho aj pri vrtani obyčajného kazu si zubár prekontroluje oblasť ešte mikroskopom, či kaz na miestach je preč a následne zub zablombuje). Mikroskop mu umožní zväčšiť zub a vidiet toho výrazne viac. Takto sa znižuje riziko, aby tam nič nenechal, lebo inak kaz na zablombovanom zube pokračuje ďalej a zub je citlivý. To teoreticky sa môže aj tebe diať. Nevieme posúdiť. Ale takýto zubár s mikroskopom a praxou bude vedieť najlepšie posúdiť zdravie tvojich zubov.

ssandyy
autor
24. sep 2022

@gemerka17 áno
Ďakujem pekne za názor
Uvidíme čo mi prinesie nový týždeň.
Ďakujem za rady 🙂