Bolesti v oblasti brucha po odstránení žlčníka

zuzu1102
25. jún 2021

Ahojte. Som uz 3 roky po laparoskopii. Ale stale mam sem tam bolesti v tej casti kde som mala ked som este mala zlcnik. Je to velka bolest vystrelujuca vyssie. Je to pod prsiami medzi rebrami. Bola som s tym uz davnejsie u lekara ale povedal mi ze je to normalne, ze po urcitych jedlach sa to moze stat. Mate s tym niekto prosim vas podobne skusenosti? Je to naozaj normalne? Ja som si myslela ( asi naivne) ze ked sa odstrani zlcnik tak ze by to uz malo byt v poriadku.

hettinka
25. jún 2021

@zuzu1102 šla by som na sono. Mne býva len zle od žalúdka zo zlých kombinacii niekedy, bolesti žiadne.

gaaaa
25. jún 2021

@zuzu1102 Ja som to mala tiež po pár rokoch po vybratí žlčníka,poslali ma na gastro a mala som piesok v žlčových cestách.

km007
25. jún 2021

@zuzu1102 Áno, mne sa to stáva, keď pojem čo nemám, preženiem...tak si sama hovorím že zas ma bolí žlčník ktorý nemám 🤪 mne napríklad žalúdok problémy moc nerobí, občas ťažko...ale keď dám mastné jedlo a chýba žlč, ozve sa "žlčník" Tiež mi dr povedal že je to normálne, každý to má inak a treba sa odsledovať ako pri čom reagujes. Bola som pre istotu na sono lebo som sa bála piesku v zlcovodoch, ale nemala som nič. A keďže som aj po 6 rokoch na jedlá citlivejšia, beriem tráviace enzýmy aby som nemala "záchvaty".

zuzu1102
autor
25. jún 2021

@km007 ahoj, ale tiez bolesti alebo ti je len zle?

km007
26. jún 2021

@zuzu1102 niekedy bodave bolesti, niekedy tlak, zle od žalúdka málokedy, mne už potom rovno reagujú črevá, nafuknem sa a som poväčšine ako tehotná 😬

zuzu1102
autor
26. jún 2021

@km007 no ja mam to iste presne. Musim si davat naozaj pozor cim sa napchavam 😆

rebekina_mamca
18. aug 2022

@km007 dobrý večer,môžem sa spýtať aké tráviace enzýmy beriete? To sú nejaké na rozloženie tuku?

km007
19. aug 2022

@rebekina_mamca Panzynorm forte