Bolesti v hornej časti brucha. Ide o pankreas?

dubek
11. apr 2019

Ahojte od včera mám takú bolesť v hornej časti brucha v strede také akoby kŕče a boli ma. Na. Tom mieste vzadu chrbtica akoby obličky alebo neviem bola som na pohotovosťi lekár mi pichol len injekciu od bolesti čo to môže byť na budúci týždeň plánujem ísť k Dr. Čítala som na nete hororové scenáre viem ze by som nemala ale teraz sa bojím pociťoval niekto z vás takú bolest viete mi povedať z icoho to môže byť??

janinah
11. apr 2019

Nevieme...nik tu nie je múdrejší ako lekár na pohotovosti,ktorý ťa videl a vyšetril.Každopádne šetriaca diéta by bola vhodná pár dní.A nečítať netové diagnozy.

tiumen
11. apr 2019

Manžela pri probléme s pankreasom bolelo vpredu a nie vzadu 🤔

macik34
11. apr 2019

@dubek podobne pri zapale mocovych ciest. Krv Ti brali? Moj nazor je, ze to nesuvisi s pankreasom. Ale to musi lekar posudit

kristina2412
11. apr 2019

@dubek pankreas boli po jedle a často okolo pupka. Máš aj iné tráviace problémy? Ak nie ,nemôže to byť z chrbtice?

nikpa
11. apr 2019

@dubek pri pankrease ma bolelo na hrudniku tesne pod prsiami, nevedela som poriadne ani rozlíšiť ci je to v predu alebo na chrbte. Neskor to prešlo az do hrdla /akoby pocit cudzieho telesa v krku/ pridalo sa časté grganie aj na lačny žalúdok, pálenie brucha, kyselina. Takze ked máš podráždený pankreas, aspoň tu diétu odporúčam kym zajdes k lekárovi 🙂

dubek
autor
11. apr 2019

@tiumen mňa boli aj v predu aj vzadu na tom istom mieste neviem moja dok. Nastúpi až v pondelok uvidime

dubek
autor
11. apr 2019

@kristina2412 nie iné problémy nemám mohlo by ma z chrbtice bolieť brucho??

dubek
autor
11. apr 2019

Ďakujem vám všetkým

deti95060810
12. apr 2019

tak to je ťažko od netu dávať diagnózy...známa pri pankrease veľmi vracala a mala silné bolesti okolo pupku...skončila v nemocnici
to čo píšeš môžu byť aj vredy na žalúdku...jednoznačne treba sono, odber krvi a pod...

maminecka266
12. apr 2019

@dubek samozrejme treba ist na vysetrenie, rtg,sono, my ti nevieme povedat presne... moze to byt aj ladvina ale vystreluje ti bolest...

dubek
autor
12. apr 2019

@maminecka266 bola som dnes u lekára jak na truc lekárka obvodná bude v pondelok až a gyn tiež 😏 ale moč mi vyšetrila sestrička ževraj čistý ak by to boli ľadviny ukázalo by niečo v moči??

ivik4
12. apr 2019

Ja mam pankreatitidu 4roky. 2x bol zapaleny. Z pohotovosti ta mal poslat na urgent krv, hladiny amylazy a lypazy a crpcko odsledovat 🤦🏼🤦🏼🤦🏼🤦🏼 ale asi len podrazdeny ked nevraciam nehnackujes neteplotujes ( teplota nemusi byt vzdy)

dubek
autor
12. apr 2019

@ivik4 vieš čo ako som mu hovorila co ma boli a akože dosť to boli on so pozeral na YouTube pesničky a zo sestričku sa bavil o hudbe😁 absolútny nezáujem... V pondelok to idem riešiť keď dnes nebola moja Dr. A môžem sa opýtať ako sa to u teba prejavovalo aké bolesti??

truthy
12. apr 2019

@dubek najhorší je fakt, že to môže byť aj bolesť ktorá vystreľuje a bolí ťa to niekde inde ako je pôvod samotnej bolesti, treba si vyžiadať všetky potrebné vyšetrenia 🙂

eliska13
12. apr 2019

@dubek to ani krv na zápal nezobrali?teraz sú brúsne virózy kŕče strašne môže to byť aj to
Ale kľudne aj od chrbtice môžeš mať niečo zablokované a striela Ti to dopredu

eliska13
12. apr 2019

@dubek môžeš mať ľadvinove kamene

oli18
12. apr 2019

@dubek pankreas sa nedá len tak jednoducho diagnostikovať. Kamošku boli brucho už dlho, teraz dokonca chudne. Bola na CT, kolono, gastroskopiu, rôzne krvné testy a pankreas jej nepotvrdili. Takže nepanikár. Mňa niekedy takto bolí, keď mám veľa žalúdočnej kyseliny. Zoberiem pár tabl. Helicidu a prejde.

mihula
12. apr 2019

žeby zlcnik?

ivik4
12. apr 2019

@dubek prvy x ked som mala zapal ma prehanalo inak nic. . druhy x som mala zimnicu, par hodin aj teplotu , prehananie, vracanie. Ty mozes mat aj vsetky priznaky ale zapaleny byt nemusi, dolezite je crp . Ak by si nemala zapal alle dost podrazdeny, mozno by bolo fajn aj ostat napr.na 2dni v nemocke len infuzky bez jedla a vody nech sa to upokoji.

dubek
autor
12. apr 2019

Ďakujem vám všetkým za odpovede stále to bolí dala som si len Nospu budem to musieť do pondelka vydržať

babyfrog
16. apr 2019

@dubek môže byť aj žlčník mňa tak bolelo aj na obličkách...

b1105
16. apr 2019

@dubek to je asi žlčník také bolesti som mala od žlčníka a podráždený pankreas po ťažkom mastnom jedle, počas tehotenstva som s tým aj lezala

macik34
16. apr 2019

@dubek ako si dopa

macik34
16. apr 2019

@macik34 dopadla

dubek
autor
17. apr 2019

@macik34 bola som na ultrazvuku a všetko ôk žlčník pankreas pečeň obličky aj slezina tak nechápem ešte mám ísť u gynekológicky 😏😏

iveta7677
17. apr 2019

@dubek mozno aj tak zlcnik...

macik34
17. apr 2019

@dubek tipujem chrbticu

janame
15. mar 2023

@dubek ahoj, aj Ti niečo zistili? Ako si na tom teraz?

natty0987
12. okt 2023

@dubek Mohlo mňa od kedy boli chrbtica rak ma začalo bolieť na ľavej strane pod rebrom ako keby pod prsnikom taka tupa bolesť presne ako keby som tam niečo mala...bola som k Doktorke že nech ma pošle na sink brucha no doktorka to vibec nerieši že vraj som mlada...asi tak na SR zdravotnictvo cest výnimkám

timea301196
12. okt 2023

@natty0987 presne to iste máme aj ja!