Bolesti spodných rebier na pravej strane, čo to môže byt?

janey_2
24. okt 2019

Dobrý večer. Som tu zase, ale s iným problémom. Od nedele má začali bolieť spodné rebro/rebrá na pravej strane. Najprv som si myslela že to je pečeň alebo žlčník ale keď som nahmatala bolesť tak šla z rebier úplne spodných. A bolesť cítim už aj pod pravým prsnikom teda asi 5cm pod nim a ešte aj na boku rebier na pravej strane. Obvodná lekárka má prezrela a povedala že dýchanie mám čisté, čiže priedušky a pľúca. Dnes mi brala krv aj moč a zajtra mám mat výsledky. Tak ja neviem, mala som úraz cez zimu, chodila som na rehabky s chrbticou pretože má bolela hruď a teraz som chodila s krčnou chrbticou, tak môže to byt z chrbtice? Za každú odopoved budem vďačná.

nikpa
24. okt 2019

@janey_2 mňa bolel chrbát a hrudník pri probléme so žalúdkom, prišla som na to asi po pol roku, intenzívne som cvicila na chrbticu a nič. Tak som pátrala ďalej a bol to žalúdok...

peta2108
23. okt 2021

@nikpa dobrý večer.... Vidím že vaša odpoveď je staršia ale predsa skúsim.... Môžem sa spýtať aký problém so žalúdkom ste mali?

nikpa
23. okt 2021

@peta2108 zle trávenie a reflux

gkgk
25. nov 2021

@janey_2 dobry den, prosim Vas, ako ste nakoniec dopadli? Mna presne tiez boli prave spodne rebro na dotyk

michelka11
3. mar 2022

@nikpa ,dobrý deň, vidím, že diskusia je staršia, čo vám pomohlo ? Ja mám ten istý problém . Žalúdok, reflux ..

nikpa
3. mar 2022

@michelka11 keď mám najväčšiu krízu len prísna diéta, inak celkovo si dávať pozor na stravu, treba si len odsledovať aké jedlo mi škodí. Inak z liekov mi najlepšie pomáhala Nolpaza 40mg ale tá je na predpis, 20mg je voľnopredajna. No a hlavne sa neprezierat 🙃

michelka11
3. mar 2022

@nikpa , ja mám žlčníkové dietu, ale ako vravíte, jeden deň som viac zjedla, tak odvtedy katastrofa, ale ja mám dg, porucha trávenia po odstránení žlčníka a reflux. Mám Nolpaza 20 , dám si ráno a večer. Ďakujem Vám.

milan64
4. jan 2024

@janey_2 určite je to z chrbta mam to tiež, presúva sa to raz hrudník ide do krču potom rebrá, potom zase ramena a ruky. Problém bude v hornej hrudnej a spodnej krčnej chrb
Treba ísť do tunela na vyšetrenie tam presne uvidia aké nervy vám stláča. Mne hapruje aj srdce a pľúca žiadna novinka.