Bolesti po nasadení zubnej korunky

27. jún 2024

Ahojte,
Dnes som bola u zubárky ktorá mi nasadila dve zubné korunky na obrusene ošetrené zuby (mala som vyplnené kanaliky). Konkrétne dolné stoličky na jednej aj druhej strane.
Mam strašne bolesti , nie zubov ale ako keby kvôli ďasnám, neviem ani špecifikovať tu bolesť ale je to hrozné, dala som si flector 50 a nezaberá , o niečo je to už miernejšie ale stále také pulzujece nechutne bolesti ktoré sa vracajú a odchádzajú, niečo ako keď sa vám prerezáva zub múdrosti ale 10x horšie, preto len dedukujem že ďasná keďže mi tie korunky naozaj dosť silno zatlačila do ďasien.
Mali ste aj vy takéto bolesti po nasadeni koruniek?
Fakt sa to snažím predychavat, oddychujem ani nerozprávam ale rada by som vedela či to je normalne? Či aj vy ste mali taketo bolesti?
Zubárka len povedala že troška budú ďasná pobolievat ale ja mám pocit že toto je oveľa viac než "troška ".
Dúfam že to je naozaj len tým že to je čerstvo dnes spravené a preto si musia ďasná zvyknúť.
Prežila som už aj zápal ďasna, zapálené kanáliky,trhanie bez riadneho umrtvenia atď. Ale teraz mam pocit že by som si najradšej cele korunky vytrhla aj so zubami len nech už ta bolesť prestane 🥲😪😭

koniarova
27. jún 2024

Pred týždňom mi robili dve korunky a nasadili implantát. Žiadne takéto bolesti som nemala. Len prvý deň mierna bolesť

danielinda
27. jún 2024

Ahoj, mna to tak bolelo asi 3 dni po nasedeni a potom prestalo. V noci sa mi chcelo az kricat od bolesti. Tak kazdy to ma inak citlive.

pink_lady
27. jún 2024

mna to par dni sialene bolelo, este som aj revala, ze do pi*e keby viem tak 370e som mohla usetrit..a potom to preslo a odvtedy o tom neviem, uz je to cca 3/4 roka

autor
27. jún 2024

Ďakujem baby za odpovede, tak ako vidim každý je iný, ale zjavne nie len mňa to takto bolelo...je to o niečo lepšie už, nechcem to zakriknut, snáď to po čase ustúpi úplne teda držte palce 🙏🙏

lukbe
27. jún 2024

Mňa nebolelo nikdy nič. Mam dosť koruniek aj mostíkov.

rozculena
27. jún 2024

ja absolútne žiadne bolesti,vôbec nechápem,že ako vás to môže bolieť😨
Ale mne pred nasadením upravoval zubár ďasná,takže ma nič netlačí.

lakebabe
27. jún 2024

Mňa po mostíku to viac bolelo ako pri robeni mam strašne citlivé zuby a ďasná a doslova som si to potom odrevala od bolesti. Ani neviem kedy to prešlo ale prešlo už ho mám pár rokov. Tiež nikto nechápal ako môžem mať také bolesti komu to robili tiež. Ale po pár týždňoch bol kľud

autor
27. jún 2024

No baby hlásim že po 2 flectoroch (samozrejme nie naraz) a cca 10 hodinach ma už skoro nič nebolí...dúfam že to aj takto ostane lebo tie bolesti čo som mala hneď po boli fakt ukrutné.😖
Tiež by ma zaujímalo prečo to niektoré tak bolí, ja som celkovo velmi citlivá čo sa týka zubov a dasien, mna bolí už aj ked mi odstraňujú zubný kameň haha 😂 🙈
ďakujem každej za komentáre, troška som sa zľakla pretože ešte nikdy mi korunky nerobili tak som bola mierne v šoku či to je vôbec normalne takuto bolesť pocitovať , som ale rada že už to prešlo 🙏
Len tak pre info za tieto dva zuby som celkovo dala cca 1000 eur a už len pomyslenie že by mi ich museli davať znova dole a prerábať kvoli bolestiam... fuh tak to nie 😨😖 a to nehovorím čo som dala za ostatné, kedysi som mala bohužial velmi zlú zubárku, ani rontgen nerobila nič, prešla som k iným viac profesionalnejším a bum hned 10 kazov medzi zubami, toto opravit, hento vytrhnuť, taky snímok hentaký snímok uff no ak som ja už nedala dobre cez 3-4tisic za zuby tak neviem...navtipnejšie natom je to, že si reálne potrpím na hygiene aj 3-4x si umyjem za den zuby, curaprox kefka, medzizubné kefky, pasty na ochranu dasien a zubov a ja neviem čo a predsa problémy problémy problémy 😢

rozculena
27. jún 2024

tiež som mala takú zubárku a keď som išla na kliniku,tak skoro každý zub kaz pod blombou a medzi zubami...ja som dala omnoho viac peňazí za to,mám veľa mrtvych zubov,čiže reendononcia...to sú pálky🙈

autor
28. jún 2024

@rozculena no tak to si neviem predstaviť že ešte vyššie sumy preboha 😨😢 mne už vtedy išli slzy do očí ked som za jeden dávala raz 160 potom 260 a ešte mi povedal (vtedy ešte pan doktor) že "No skvele zub sme zachránili, tak a už len korunka 450eur plus praca" no ja som skoro skolabovala 😂 musela som si korunky davat robit v Madarsku jednoducho fakt by som nemala za oba zuby teraz tisic dačo, ešte ma aj urgoval že čím skor, tak si hovorím že všetku rezervu čo som mala už vybrala a odišla na zuby a ešte mam odniekial tisicku vyhrabat do mesiaca ?? desne 😵