Bolesti na 5. deň po extrakcii

triptamiiinka
24. okt 2023

Som piaty deň po extrakcii hnileho polamaneho zubu. Trhali mi ho chirurgicky. No od vtedy som na flectore deň aj noc. tupá bolest v rane, po okolitých zuboch aj na spodnom zube oproti. Už mi trhali nejaké tie stoličky ale vždy som bola na druhý deň v pohode. Cim to moze byť ze to stále boli?

ankasek
24. okt 2023

Ostal tam kúsok zuba, preto to bolí.

triptamiiinka
autor
24. okt 2023

@ankasek podľa čoho ste to usúdili? dakujem

jamidea
24. okt 2023

@triptamiiinka kolegyni pred 2 tyzdnami trhali a bolelo ju to cca 8-9 dni. Bude to ok neboj

maickamf
24. okt 2023

@triptamiiinka treba ist naspat do ambulancie, nakolko podla priznakov ide o alveolitidu, co je sucha kost, vznika po extr., prevazne u zien ( kvoli hormonom) a je to, ked cerstva krv nevyplni ranu a nehoji sa ako ma. Vtedy to lozko treba vycistit, aby sa znovu prekrvilo a nasadit ATB

triptamiiinka
autor
24. okt 2023

@maickamf ale ja som to mala vyplnene krvnou zrazeninou, prvé dva tri dni ale ta zrazenina tam už není, teraz je to biele. tu je foto pol dna po zákroku. to o tých hormónov počujem prvý krát mam 5mesacne plne dojcene babo aj to môže mať vplyv?

triptamiiinka
autor
24. okt 2023

@jamidea ach vďaka za útechu. tiež si myslím ze rána je v poriadku a pekne sa hojí ale toto co sú aké novodobe techniky už mi par zubov vytrhli cca 6-7 rokov vzad ale teda na druhý deň už nebolelo.mozno to je ozaj tým ze som krátko po porode a plne dojcim ze to telo potrebuje cas

taktotedanie
24. okt 2023

@triptamiiinka mna bolelo aj 10 dni a hojenie bolo primerane