Bolesti hlavy - možná príčina očí

15. jún 2024

Ahojte, na očnom som bola tak 15 rokov dozadu. Ale už vtedy mi nedokázali namierať dioptrie. Už si ani nepamätám, čo mi povedali, na jedno oko vidím rozmazane, na druhé nevidím do diaľky.
Čo v takom prípade? Aké dioptrie, okuliare, alebo aké riešenie bude? Až sa bojím ísť k očnému, že budem nosiť okuliare ako škaredá Bety. Viem, že treba ísť, lebo ma aj často boli hlava. A aj viečka mi padajú, cítim únavu v očiach.

luccija
15. jún 2024

To si pekne zanedbala a vôbec sa nebojís?
Aké riešenie bude?no odmeria Ti zrak, očný tlak a budeš mať okuliare veď dnes to je módny doplnok.Ked nie okuliare, tak šošovky.Dufam, že nesoferujes s takým zrakom.A zeleného si sivého zákalu či aké to sú sa nebojís?
Viečka s tým nič nemajú, ale moju mamu boleli oči a boli na vine viečka mala pocit ťažkých oči, ale aj nosila dioptrie.Viecka si dala operovať s malým doplatkom zo zdr.dovodov

deti95060810
15. jún 2024

dioptrie sú ešte nič... horšie aby si nemala galukom - zelený zákal.
čím skôr rieš problém.

viestta
15. jún 2024

Lepsie okuliare ako ugly Betty ako slepa... A okuliare nie su jedina moznost ako riesit refrakcnu chybu zraku, ale refrakcna chyba nie je jedinay dovod zhorsenia zraku, tak sa zdvihni a chod to riesit skor ako bude neskoro.

januska12323
15. jún 2024

Čakaj, raz neuvidíš nič a budeš spokojná.

autor
15. jún 2024

Treba výmenný lístok?

mamamasama
15. jún 2024

Šošovky sú v dnešnej dobe celkom bežná vec, nie?

lakebabe
15. jún 2024

Kto ta núti nosiť okuliare 15 rokov nosím kontaktné šošovky večer okuliare doma ale okuliare v dnešnej dobe sú vyslovene imidžova záležitost

jana_eyre_2
15. jún 2024

Nerozumiem prečo škareda bety? Okuliare vyzerajú super ak si vyberieš vhodný ram, fakt nechápem ako tento predsudok voči okuliarom môže stále kolovať.. ja celý život chcem nosiť okuliare, len ich zatiaľ nepotrebujem..

luccija
15. jún 2024

@jana_eyre_2 mne povedal očný, že už presvihavam🙂že okolo 40 tky ludia horšie vidia čítat.Ja nosím od 44 r na čítanie a idem teraz na kontrolu mne sa tiež veľmi páčia okuliare

lilke
15. jún 2024

K očnému výmenný lístok netreba

autor
15. jún 2024

@jana_eyre_2 nemyslela som kvôli okuliarov, ale to, že jedno oko mi ani nevedela zmerať, druhé mi treba silné dioptrie.

autor
15. jún 2024

@lilke naozaj netreba?

autor
15. jún 2024

Myslela som na také skla, že až toto budem potrebovať

jana_eyre_2
15. jún 2024

Tak ale to nemôžeš vedieť, keď si bola u očného pred 15timi rokmi.. odvtedy sa aj prístroje zmenili, aj skla už vyrábajú inak ako pred 15timi rokmi..

walentina7
15. jún 2024

Podla toho kde ta boli hlava. Ked vpredu nad čelom tak z oči, ak hore na temene tak z trávenia,ak vzadu tak od chrbtice.

deti95060810
15. jún 2024

@walentina7 hore na temene bolí z vysokého tlaku... vzadu z nízkeho tlaku
vpredu - z očí, alebo aj z prechladnutia

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina7070
15. jún 2024

ak tak zle vidis ze ti ani dioptrie nevedeli zamerat (co neznie ako pravdove tvrdenie) tak ako to ze takto 15 rokov fungujes

nefabulujes tak trochu a na ocne vymenny listok netreba

januska12323
15. jún 2024

Máš také vysoké dioptrie, že pekné okuliare nebudú ale vieš s tým 15 rokov žiť? To je blbosť, keby si mala také vysoké nevidíš ani na meter pred seba.

autor
15. jún 2024

@mamina7070 ja neviem, proste som tam bola ešte s mamou. Pamätám si, že mi dali kvapky, potom mi s prístrojom pozerala a potom menila sklíčka v prístroji a ja som vždy videla rozmazane, niekedy ako keď pod vodou pozeráte, niekedy ako v hmle, potom dvojito, nikdy nie ostro. Nechala ma ešte chvíľu na chodbe, neskôr zase merala a stále to isté. Druhé oko to bolo lepšie, tam som videla do blízka, ale ďaleko už nie. Nedokážem prečítať dolné titulky v kine, len keď sedím v prvých dvoch radoch, ináč už nie.
Boli ma hlava vzadu v rovine s ušami len na ľavej strane. Oči, ani spanky, ani nič iné nie.
Len cítim ze mam unavené oči, viečka padnute.

mamina7070
15. jún 2024

ale to neni o titulkoch v kine ak mas take zle dioptrie ako poses v uvodnom prispevku nevidis meter od seba bez okuliarov😉
tak sa normalne obiednaj na ocne a zmeria ta lekarka a vidis ci a ake dioptrie ti odporuci a potom si vyberies okuliare alebo sosovky

mamina7070
15. jún 2024

a bolest hlavy v lokalite co popisujes byva zo stresu

taktotedanie
15. jún 2024

@lilke treba, nebola tam 15 rokov karta neexistuje, nepojde si tam len predpisat okuliare ( vzedy ano netreba) ale na 100% bude kontrola ocneho pozadia a vlastne treba zalozit novu kartu

taktotedanie
15. jún 2024

Paneboze
V pondelok za vseobecnym pytajte vymenny listok a objednajte sa
Zajednala by som si aj neurologiu