Bolesti chrbtice z tvrdých matracov

30. júl 2024

Ahojte budem síce už posledný noc v hoteli zajtra odchádzame ale idem unret od bolesti. Mám problémy s chrbticou nepomáhajú nikdy ani lieky od bolesti chodievam sporadicky k fyzio mám mierne posunuté platničky ale ide o to že tu sú tvrdé matrace a ja nedokáže späť na tvrdom mne sa nedá pohnúť ani otočiť ani dobré dýchať príšerná bolesť idem sa zblázniť ja už neviem čo mám robiť. Ráno som skúšala robiť mačací chrbát ešte vypudiť sa vypucim že dole hlavu ale do druhej strany ani za svet príšerné to boli mám 29 rokov a je to čoraz horšie ja už neviem čo robiť a neurologická má vyradila 😭

micusa2222
30. júl 2024

prečo ťa vyradila ? A tie bolesti zrejme nemáš 1 týždeň, prečo si niekde išla s bolesťami ?

autor
30. júl 2024

@micusa2222 lebo na CT vyšlo že mám tri platničky mierne vychýlenie jedna asi trochu tlačí na nerv a že mám len cvičiť...ale toľké peniaze som vrazila aj do fyzioterapie a ani mierne zlepšenie. Pôvodne má bolievalo len kríze na pravo v tehotenstve som ani chodiť nemohla ale teraz sa to posunulo už aj vyššie a už aj ľavá strana stačí sa mi mierne nakloniť a pichá ma tam akoby ma nožom bodali to ona neriešila lebo v hrudnej chrbtice sú zriedkavo posuny platničiek. Pravdepodobne mám aj skoliozu a osteoartroza myslím že bola popísaná na CT. Je to čoraz horšie lieky mi to neurobia vôbec zle sa mi dycha niekedy mám pocit že dostávam infarkt začali mi aj extrasystoly často neviem či to môže súvisieť aj bolesť podbrusie ale skôr mi to všetko príde z chrbtice už som zúfalá

vanilkovazmrzka
30. júl 2024

Cvicit, nic ine tu skutocne nepomoze.

alankost
30. júl 2024

zdravým ved si nájdi inú neurologičku a určite to rieš ,alebo lekára,ktorý sa tomu rozumie a to rieš,možno budeš potrebovať operáciu...

pininka1
30. júl 2024

Mne pomohli veľmi rehabky, ale nie len cvičenie, ale aj magnet, solux a masaze. Dva roky už mám oveľa lepší stav a to mam horší výsledok podľa MR ako ty. Ale čo s týka tých posteli, úplne ta chapem

martinka13
30. júl 2024

Cvičiť. To jediné pomôže. Brat ma 2 posunuté a jednu platničku dokonca vytečenú. Už mu hrozila operácia (v 34 rokoch). Pomohlo mu cvičenie. Ale každý deň. Teraz po rokoch stačí 3xtyzdenne. Aj mne pomohlo cvičenie na bolest krížov. Tiež Už niekoľko rokov 3-4 x týždenne. Posledná možnosť je už operácia s neistým výsledkom.

petracandle
30. júl 2024

Na akékoľvek problémy s chrbtom (mimo vážnych poškodení - operácia) je jediné riešenie cvičiť....! Bohužiaľ nič iné nezaberá. Ale nie akékoľvek cvičenie. Ak ti cvičenie nezaberalo tak asi boli cviky nesprávne. Napríklad mne mačací chrbát fyzioterapeut zakázal ako nevhodné 😉
A práveže tvrdé matrace sú na boľavý chrbát ideálne. Nevhodné cviky alebo nedostatočné cvičenie je tvoj problém

januska12323
30. júl 2024

Dnes ešte vydržíš a hneď po príchode hľadaj lekára, ktorý ti aj bude pomáhať. Ako môže pacienta vyradiť keď má zjavné problémy.

0silvia0
30. júl 2024

fyzio ti len ukáže cviky, skontroluje, či cvičíš správne. Odcvičiť si to už musíš sama, toto nikto za teba neurobí. Skús si ísť ľahnúť na gauč, keď je posteľ tvrdá a po príchode hneď rieš.

lucia147852
30. júl 2024

A nemáš náhodou aj tetaniu?

zeldia
30. júl 2024

Doporučujem cvičenie SM systém je to drahe treba sa to naučiť a potom používať ale veľmi pomáha. Najlepsie je si zaplatiť individuálne hodiny.

sense
30. júl 2024

Píšeš že chodíš sporadicky fyzio. Doma cvičis pravidelne čo ti na fyzio ukázali?

sense
30. júl 2024

@januska12323 ak ti lekár povie že máš pravidelne cvičiť lebo ti pomôže len cvičenie a ty to nerobíš tak v podstate zanedbávaná resp nedodržiava liečbu. Lieky do určitej miery len chvíľkové odstránia bolesť ale z dlhodobého hľadiska jej pomôže len cvičenie . Správne cviky s hlavne pravidelnost
Áno môže zmeniť aj lekára ale ten jej zrejme povie to isté.
Tiež mám problémy s chrbticou. V dnešnej dobe má problém s chrbticou viac ako polovica populácie . Pritom by to tak nemuselo byť.lenze je jednoduchšie vziať si tabletku ako vyjsť z komfortnej zony

summer23456
30. júl 2024

@zeldia ako dlho denne cvicis sm?

autor
30. júl 2024

Tetaniu nemám a iná neurologická v okolí nechce zobrať keďže už som u jednej bola a nepreberaju pacientov nikto. Mala som aj rehabky minulý rok

simsalabim
30. júl 2024

SM system je na platnicky dobry, len ta to musi fyzio naucit. A hlavne, treba cvicit aj potom a pravidelne.

lucia147852
30. júl 2024

Tak potom poctivo cvičiť. Tiež mám platničky. Ja mám aj tetaniu a tá tu bolesť vie zhoršiť. Ja mám platničku aj v hrudnej. Áno môže spôsobovať búšenie, extrasystóly, migrény, závraty, tlak na hrudi. A spomenutý sm systém je dobrý. Ja cvičím pilates a vývojovku a je mi o 100% lepšie. A to dvíham ročnú dcéru čo ma 11kg nonstop .

muchotrafka298
30. júl 2024

Ja mam extruziu L5/S1, starsiu uz. Cvicila som 7 rokov SM system a je to za mna najviac precenovane cvicenie. Ono totiz vobec nie je vhodne pre kazdeho, ako to byva casto propagovane. Cvicila som pod dohladom fyzioterapeuta a proste pre mna to ziadny velky efekt neprinieslo. ALe asi preto, ze som odmietala byt otrokom cvicenia. Cvicila som hodinu denne. Teraz som si nasla ine cvicenia zamerane na chrbat. A treba cvicit stale, lebo akonahle clovek polavi, bolest sa vrati.

elenka.k
30. júl 2024

ľahni si k stene - nohy hore - zadok úplne / no aspoň čo najviac / opri k stene ako keby si robila L

elenka.k
30. júl 2024
micusa2222
30. júl 2024

cvičiť, príp.vymeniť lekára

zeldia
30. júl 2024

@summer23456 cvičím zostavu 5 cvikov po sedem opakovaní a dve tri série ako mám naladu. Niekedy aj dvakrát trikrát denne (aj v praci bez lán) niekedy dvakrat tyzdenne. Trva to menej ako desať minut. Mám problém aj s krkom aj hrudnikovou častou medzi lopatkami. Niekedy keď trocha pocvicim sa mi až hlava točí - cvičitelka vravela že to je z toho že sa do mozgu dostane viac krvi.