Bolesti chrbtice a depresia

shehzade_91
18. mar 2013

Ahoj zienky.. Chcem sa vam spytat ci mate niektora tazkosti s chrbatom.. Ja mam posunute platnicky pedzi lopatkami az ku krizom takze 7 ☹ v krizoch o tych som vedela ale zacala som mat tazkosti z nadychnutim sa zhlboka a bolesti pod lopatkov tak som isla na magneticku rezonanciu a tak mi toyo zistili ☹ mam 15 mesacneho krasneho chvala bohu zdraveho chlapceka ale problem je v tom ze nevladzem posledne 4dni som psychycky hotova zbytocne na neho kricim ☹ a potom si to vytcitam ale som aj unavena som na neho a na domacnost sama takze to mam tazke:( povedali mi ze sa mam setrit aby som to nemala horsie ale ako?? ☹ ☹ od zajtra zacinam chodit na rehabilitacie tak hadam mi to pomoze lebo bolest a + stazene dychanie a do toho sa mi prodal aj zaludok ☹ mi moc nepomahaju k dobrej nalade ☹ mate niektora nieco podpbne ☹ dakujem za odp..

stellaartois
18. mar 2013

Starosti s chrbatom tu ma kazdy druhy clovek. Rehabilitacie ti nepomozu ked nebudes pravidelne cvicit. Poradim ti SM metodu doktora Smiska - existuju aj kurzy na Slovensku kde sa to mozes naucit. Vela stastia . Pripajam link - nie je to ziadna reklama: http://www.smsystem.cz/index.php?lang=cs
Naozaj to funguje ale treba si kupit pomocky - lano, podlozka, kniha - vychadza to okolo 50 euro. Skus najprv rehabilitacie a ked to nepomoze tak zacni SM metodu.

lilysk
18. mar 2013

@shehzade_91 Ahoj
Skus akupunkturu -mne velmi pomohla !!! Bolo take ,ze som nemohla vstat od bolesti a akupunktura ma z toho dostala ...
Inak uz som mala take stavy ,ze som brala 4-5 ibuprofenov a teraz som uplne fit 🙂

enigma415
30. dec 2013

@shehzade_91 ajoj
Aj ja mam problemy s chrbticou. Trva to asi pol roka spavam zo synom a on sa moc roztahuje mam minimum priestoru natoaby som si oddychla... Lenze mna trapi krcna hrudna vlastne boli ma vsetko... Su dni kedy ma chrbat neboli ani krk ale potom pridu dni ked rano vstanem a som neschopna a taktiez mam syna a je tazko ho zvladat kedze mam dost co robit zo sebou... Co sa tyka dychania s tym mam problem aj ja :( nemozem sa z hlboka nadychnut najhorsie to je rano. Nebola som na neurologii lebo tam je fronta ako keby chleba davali zadarmo. Zaludok bolieva aj mna ale nemozem s istotou povedat ze to je z chrbtice kedze som prekonala HP. Chrbtica vie byt svina. Rehabilitacia ti nepomoze musim si najst sama sposob ako si pomoct. Ci uz plavanie cvicenie na youtube najdes dost cvikou ktore su jednotlivo zamerane na problem s krcnou alebo hrudnou. Viac sa hybat masaze. Ja som mala problem zo zaciatku s krcnou bolo to neznesitelne nedokazala som s krkom udrzat hlavu musela som si ju podopierat... Svokra ma kamaratku maserku tak som skocila k nej a ta ma lutovala. Svalstvo stuhnute stavce povyskakovane no katastrofa. Na poslednej masazi mi popukala stavce a ulavilo sa mi aj co sa tyka dychanua. Neviem ci som si to uz namyslala pretoze to je neprijemne ked sa nemozes nadychnut z plna. Asi vies o com pisem a co sa tyka zaludka diagnozu tu naj urci lekar v chrbtici su nervy ktore vedu do vnutornych organou dost mozne ak mas problemy s chrbticou tak sa to prenasa do vn.organou ale moze to byt aj naopak... Takze skoc na neurologiu a daj sa do poriadku drzim Ti palce

anjelikdianka
22. jún 2015

Ahoje.A mali ste niektorá pocit "guče"v hrdle,taký tlak ako keby ste tam mali niečo zaseknutu?Bola som na vyšetrení na ORL,endokrinologii a tam naštastie všetko bolo v poriadku,a povedali my že ten pocit možem mat aj z Krč.CH

anies10
22. jún 2015

@anjelikdianka ahoj, mne ten pocit sposobovala mierna forma astmy. Alergologiu si neskusala?

anjelikdianka
22. jún 2015

@anies10 Ešte nie ale ak nikde nič nanajdu tak skusím aj to.Dakujem.

cleo253
20. sep 2015

@anjelikdianka ahoj uz si prisla na to z coho ta guca v hrdle?ja mam to iste uz skoro 3 rok