Bolesti chrbta vyžarujúce do ľavej nohy

kvetinka1405
10. feb 2021

Ahojte mám neskutocne bolesti na spodu chrbta cez stehno vyžarujuce do nohy od kolena dole bola som na magnetickej rezonanci ale nemam este výsledky...tabletky my nepomahaju doktor my doporučil infuzie dnes som vybrala 6 ale žiadne uvoľnenie ...mate nejake skúsenosti a rady?

macikovaiveta
10. feb 2021

Môže to byt zápal sedacieho svalu

bea2804
10. feb 2021

Môj ujo to mal tiez,nakoniec mu zistili, že má posunutú platničku.

nikpa
10. feb 2021

@kvetinka1405 tiez zápal sedacieho nervu, bolesť presne ako opisujes. Cvičila som s fyzioterapeutom plus este 3krát denne sama doma, suché teplo a konska hrejiva masť, tá mi robila dobre. Lieky, obstreky nehrozili, bola som totiž tehotná, cca 2 týždne som skrabala steny kým to prešlo.

kvetinka1405
autor
10. feb 2021

@nikpa koľko vám trvalo kym ste sa ztoho dostala?

akvi
10. feb 2021

@kvetinka1405 môže to byť všeličo.. Mala som to podobne, bolesť vystrelujuca do nohy. Mne pomohla akupunktura a moxovanie..

ferox
10. feb 2021

U nás to bola prasknuta platnička, velikánske bolesti s vyžarovanim do nohy, vyriešila to až operácia chrbta

kvetinka1405
autor
10. feb 2021

@ferox nedalo sa to inak riešit iba operáciou?

ferox
10. feb 2021

Ze vraj intenzívne cvičením Smiskovej metódy, ale bola potvrdená prasknuta platnicka na mr, k tomu veľké bolesti, tak sa cvičiť moc nedalo...boli sme radi, ze to operácia konečne vyriesila

janedoe
10. feb 2021

@nikpa hrejiva mast sa moze v tehotenstve? Ja mam tiez nieco asi seknute, alebo tiez zapal, tak hladam, co si mozem dat 😊

nikpa
10. feb 2021

@janedoe vraj ano ale konkrétne táto konska hrejiva, ja som si ju dávala a všetko je v pohode.

janedoe
10. feb 2021

@nikpa dakujem, mam ju tusim doma, tak vyskusam. Ja som sa vsetkemu hrejivemu vyhybala.

nikpa
10. feb 2021

@kvetinka1405 asi tie 2 týždne boli take najhoršie, najbolestivejsie, potom to začalo ustupovať. Ale ešte dlho som bola ako lazar

nikpa
10. feb 2021

@janedoe no vraj nie kazdemu robí to teplo dobre, ved vyskúšaj

dilino
10. feb 2021

Môj sused mal take bolesti čo popisuješ ťahalo mu ľavu nohu nevladal chodiť. Sustavne bolesti chrbtice. Najprv mu nevedli zistiť čo mu je ale nakoniec mu zistili mal tu pliagu na pankrease. Ze lekár povedal že prvým priznakom že je chorý pankreas je bolesť ľavej nohy a chrbtice.Nemusi to byť môžu to byť aj platničky ale sused mal priznaky na pankreas.

olinaaaa
11. feb 2021

@kvetinka1405 poznam to...mam to iste...vysunuta platnicka...rok som trpela s bolestou dala som si ju napravit a bolesti do nohy uz nemam len v krizoch ale to sa da vydrzat...zacala som chodit europoclinics bardejov chvalim
.pomohli mi moc

kvetinka1405
autor
11. feb 2021

@olinaaaa a napraviť ste si ju dala masážou?a ako vám pomohli na clinice môžem napisat sukromnu spravu

olinaaaa
12. feb 2021

@kvetinka1405 ano napiste mi jasne....