Bolesti chrbáta a na hrudi po prekonaní Covidu-19

iveta7677
27. jan 2021

Od 7. januára som bola chorá na covid, mala som rôzne príznaky. Horúčku, bolesti atď. Tento týždeň som nastúpila do roboty. Robím v administratíve nič ťažkého. Bola som len v pondelok a dnes. Začala som tento týždeň pociťovať rôzne príznaky. V pondelok po robote ma strašne bolel chrbát, čo aj prešlo. Ale čo ma viac znepokojuje je bolesť na hrudi. Hlavne medzi prsiami resp. nad prsiami. Iné problémy nemám, ani nekašlem. Doteraz som to cítila hlavne večer, keď som si ľahla. A tento týždeň ako som nastúpila do roboty sa to zhoršilo. Dnes doobeda ma dosť bolelo na hrudi a teraz večer. Popritom ma niekedy aj dusí. Neviem prečo sa mi to objavilo práve teraz, keď som začala normálne fungovať. Popritom nerobím žiadnu ťažkú robotu. Nemáte s tým prosím skúsenosti?

hettinka
27. jan 2021

@iveta7677 skúsenosť nemám. Ale chcelo by to asi RTG pľúc.

staskast
27. jan 2021

@iveta7677 no ja priamo nie. Ale moja sestra ma zvýšené teploty od 27.12. Je to zevraj normálne. Včera bola v obchode mala problém potom pár hodín s dýchaním.
Keď jej bolo najhoršie bola na urgentne aby jej spravil rtg pľúc. Je v poriadku. Ak sa ti niečo nezdá tak radšej dr.
Obvodný ju odmietol vyšetriť, poslal ju rovno na pohotovosť

panelacikova
27. jan 2021

@iveta7677 pre ukľudnenie: prvýkrát pozitívna 15.10. bolesti v hrudníku a pocit zadúšania (nie kašeľ, ale dýchavičnosť), takmer až do konca roku......
pre istotu: požiadať o pľúcne vyšetrenie alebo aspoň o RTG pľúc...
v každom prípade je potrebné rátať s tým, že problémy s hrudníkom môžu po covid-e trvať aj 6 týždňov, takže ešte trpezlivosť. ak by nebodaj boli poškodené pľúca, tak 2-3 týždne vyšetrenia neskôr s tým neurobia nič. daj tomu čas (aj mne tak lekár hovoril a naozaj, prešlo to... plus pľúcne bolo OK) a uvidíš. v každom prípade, robila som povinné prechádzky na čerstvom vzduchu, aby sa tie pľúca a dýchanie zlepšili. a veľmi to pomohlo. počula som už kvantá príbehov, kde po 2-3 týždňoch po pozitivite šli ľudia do práce a potom opäť na PN, lebo boli úplne hotoví. neumreli ani nič podobné, len boli šialene unavení a mali stále pocit tlačenia v hrudníku (pritom RTG OK), takže hlavne pokoj a kľud, ak je to zlé, požiadaj ešte aspoň o 1-2 týždne PN s prechádzkami. ak to nejde, že OL je hňup, tak požiadaj o RTG pre pokoj v duši. ak bude RTG OK, v práci nohy na stôl, piánko, klídek... a doma hodinová prechádzka na čerstvom vzduchu. držím palce!

mogaa
27. jan 2021

@iveta7677 no problémy po Covide sa objavujú čoraz viac.....môže to byť následok na plúcach ale rovnako to môže byť prejav úzkosti....zavolaj svojej všeobecnej doktorke a tá ti povie čo s tým.....zväčša to chce len čas a čaká sa kým to prjede a telo sa ako-tak zregeneruje.....známa mala aj 2mesiace po prekonaní Covidu problémy s krvou - uplne rozhádzaný krvný obraz a stále zvýšené zápalové parametre....nepomohlo nič ani ATB, v podstate čakajú až sa to upraví samo, keďže ATB na tie zápalové parametre nepomohli....

iveta7677
autor
27. jan 2021

@panelacikova dakujem pekne. A co ste uzivali na ten hrudnik, existuje vobec nieco?

iveta7677
autor
27. jan 2021

@mogaa dakujem. Covid dokaze cloveka uplne polozit.

andreatytler
27. jan 2021

@iveta7677 Hlavne precvicuj a prekrvuj pluca. Ako tu uz radili... prechadzky, alebo ak si prilis unavena, aspon si 3-5x denne zhlboka zadychaj a zakasli (aj nasilu ak kasel nemas). Proste nenechaj tie pluca zahalat, lebo vtedy mas lahsi nabeh na zapal pluc.

mogaa
27. jan 2021

@iveta7677 to verím....ono do určitého veku to človek môže risknúť že prežije aj ťažší priebeh, ale od 40-50rokov by som sa na dobrý priebeh veľmi nespoliehala.....ak si nebrala betaglukány, nasaď si ich na podporu imunity....ono veľmi sa nedá spoliehať ani na to že do 90dní si chránená, kedže pred očkovaním si lekári v jednej nemocnici robili testy na protilátky a malo ich po prekonaní Covidu len 20%......po 3mesiacoch ak sa bude dať očkovať tak sa nechaj zaočkovať, iná možnosť sa tomu vyhnúť druhý raz ani nie je.....

luccija
27. jan 2021

@iveta7677 urcite zavolaj lekarke a treba RTG a plucne vysetrenie.Moj muz to mal takto skoro 3 t nemal zapal pluv

luccija
27. jan 2021

@iveta7677 zapal pluc.Ale on to mal hned na zaciatku ochorenia....radsej nech Ta popozeraju clovek sa dlho z toho spamatava

deti95060810
27. jan 2021

syn má kolegu, ktorý bol na Pn od polky októbra, aj v nemocnici bol , má stále PN. Má problém výjsť na prvé poschodie po svojich.... má okolo 45 rokov, vo volnom čase veľa športoval...

3petka
27. jan 2021

@iveta7677 ja som to mala síce od začiatku covidu ale ešte aj mesiac po mám pri kašlani kde tu bolesť na hrudi. Kašlem už mesiac ale už sa to mení na vlhký kašeľ. Ale všetko mám ok. Takze tiež by som ti radila ísť k Dr.

nataly_bencova
27. jan 2021

@iveta7677 urcite poziadajte o plucne vysetrenie svokor mal podobne ako vy a siel aj bez vymenneho listka bo mu ho obvodna nechcela dat a dobre spravil ma objstranny zapal pluc...ktovie co by bolo keby to nechal tak....

kolieskova232
27. jan 2021

pocula som uz o tom, ze tieto problemy sa objavili az po prekonani, takze urcite by som sa dala vysetrit, rtg, ct proste nech vies ako na tom pluca su

ja_mama
27. jan 2021

Nechcem strasit ale coraz viac sa spominaju ako nasledok covidu aj krvne zrazeniny, z coho moze vzniknut pripadne aj embolia pluc. Ak mas teda bolest na hrudi urcite by som sla k dr nech ti pluca skontroluju, aspon budes mat lepsi pocit ze je vsetko ok a je to len o celkovom zotaveni.

panelacikova
27. jan 2021

@iveta7677 nič