Bolesti brucha, schudnutie, nechutenstvo, žlté modrinky po tele

zuzipuk
13. máj 2022

Ahojte. Už som tu raz písala o kamarátovi, že nevieme prísť na to čo mu je... Vtedy ste sa niektoré ozvali, že čo to môže byť, za čo vám ďakujem. Ten kamarát ma poprosil, že či by som sem zase napísala, lebo už bol aj v nemocnici a na nič mu neprišli ani tam, tak som skopirovala jeho text čo mi písal a hodím to sem, ak sa niekto s niečím podobným stretol, prosím napíšte. Ďakujem ♥️

Ahojte , chcem sa spytat ci sa uz dakto stretol s niecim takymto :

Od januara nespicefikovstelne bolesti brucha v lavej dolnej strane , neskor bolesti presli aj do prava do praveho obluka bolesti brucha su skoro nonstop ci jem alebo nie. Trva to uz od januara 2022 az do teraz schudol som uz od januara cca 18kg nechuti mi jest , mam po sebe zlte modrinky (na hematologii vsetko ok) nehnackujem, nevraciam , ale stolicu mam vseliaku skor oranzovu ilovitu alebo daco podobne, bolesti chrbta, bolesti pod rebrami, mam za sebou uz asi vsetky mozene vysetrenia… mal som par tyzdnou aj neurologicke prejavy ktore sa prejavovali ako migrena na spankoch , trpnutie celuste, skakanie tlaku, tym ze to trva tak dlho mam uz aj psychicke problemi ale urcite moje problemi niesu zapricinene tym pretoze ked mi zacali bolesti brucha som bol v uplnej pohode
-kolenoskopia 2x
Gastro z hora
-ct brucha
-sono asi 3x
-mr mozgu (kvoli migrenam)
-dokonca uz mi brali aj onkomarkery
-bol som na kontrole z chrbtom ci to neni od toho mesiac som cvicil platil fizio…a nic
Ked sa ma spytate na akom vysetreni som bol tak vam na 90% odpoviem ze tam som uz bol dokonca som bol teraz par dni hospitalizovany v nemocnici robili mi uz aj veci ako echo srdca ,dalsie CT na dake zily ci dobre dokrvuju organy, moje bolesti su strasne nespesificke v tom ze stale ma boli dskde inde v oblasti brucha chvilu v pravo chvilu vlavo teraz vacsinou pod rebrami potom pravo dole pravo hore dokonca mi robili vsetky mozne krvne odbery ci je pecen v poriadku uz fakt neviem ani jeden jediny vysledok ktoreho by sa dalo dako slabsie chytit a zistit co mi je jedine co mi bolo zistene co som vedel uz od mala mam atopicky exem a zistili mi to ze som silny alergik , na pele, psy a podobne …. Uz neviem kam dalej ist nechutenstvo, chudnutie bolesti stale nonstop… stretol sa stym dakto niekedy ? Kovid som nemal ale som 2x zaockovany a uz zacinam rozmyslat ze ci to nemoze to byt nieco aj z toho , kedze citim ze som uplne rozhodeny cely clovek na cimpr campr som zvedavy ci ma niekto podobnu skusenost este by som dodal ze lieky mi nijake nezaberaju od bolesti jedine ked mi uz dali neurol na internom sa mi dobre spalo 🙂 diky za rady

zuzipuk
autor
13. máj 2022

Všetky intolerancie a HIT mu vylúčili

lily14
13. máj 2022

Pankreas?

brona235
13. máj 2022

@lily14 ten sa neprejavuje bolestami v podbrusku a zistili by aj na sone aj z krvi

zuzipuk
autor
13. máj 2022

@lily14 Vsetky vysledky ok amylazy lipazy aj onkomarkre na pankreas aj ct je cisty

majamat
13. máj 2022

tiez mi napadli intolerancie a alergie, vratane HIT. nie vzdy dr vysetruju vsetko v krvi, je toho kvantum, co sa da vysetrit a neda sa to urobit vsetko, preto sa robi vyber len neiktorych parametrov.

bolesti brucha a chudnutie vyzeraju velmi na problem so stravou. sestra mala jedno obdobie bolesti brucha a nakoniec vyskocila intolerancia na BKM. dr jej na to vobec neprisli, zistilo sa to pri odberoch, ktore si dala urobit sama v labaku. no samozrejme to moze susvisiet aj s inymi potravinami.

lily14
13. máj 2022

@zuzipuk na pankreas sa vraj má robiť Mr ...tak to je super že všetko ok...celiakia?

tenerifka
13. máj 2022

@zuzipuk cestovatelska anamneza do zahranicia za posledne roky? Vysetrenie na parazity? (nemam na mysli hlisty a mrle, ale nieco vaznejsie). Vysetrenie na boreliozu?

diamond007
13. máj 2022

To tu bude tipovačka ako Dr.House 😀

dollyzv
13. máj 2022

@diamond007 tam bola každá druhá diagnóza lupus 🤣🤣

diamond007
13. máj 2022

@dollyzv možno to tu spomenú 😀

tenerifka
13. máj 2022

@diamond007 no mozno sa aj trafime😊

diamond007
13. máj 2022

@tenerifka šanca vždy bude 🙂 aj Housík mal osvietenia v každom prípade 😇

tenerifka
13. máj 2022

@diamond007 dlho som ho nepozerala, ale bolo to takpovediac na jedno kopyto

tenerifka
13. máj 2022

V tomto pripade ked schudnes za 3 mesiace 18kg,tak tanieco zoziera zvnutra, ak vylucili rakovinu, tak nieco ine.... Celiakia by pravdepodobne nesposobila u dospeleho taketo problemy za tak kratky cas

zuzipuk
autor
13. máj 2022

@majamat vedeli by ste mi, prosím, odporučiť ktorý labák a neviete náhodou aké testy to boli?

zuzipuk
autor
13. máj 2022

@tenerifka ee, necestoval nikam už dávno a borelu tiež nemá

zuzipuk
autor
13. máj 2022

Ja osobne si myslím, že to chudnutie ma už aj zo stresu a z toho, že neje poriadne, lebo ma tie bolesti... A podľa mňa je už tak vystresovaný, že aj preto tak chudne no... Ale čo tie modriny na tele a bolesti a ostatné... 🤷

dollyzv
13. máj 2022

@zuzipuk crohnova choroba žeby? 🤔

zuzipuk
autor
13. máj 2022

@dollyzv tú mu vylúčili

tenerifka
13. máj 2022

@zuzipuk ma doma nejake zviera?

tykat
13. máj 2022

@zuzipuk ...s kym doma zije?

tykat
13. máj 2022

@zuzipuk
Btw. je divne, ze od januara chudne, ma minus 18kg, velke problemy s travenim, nechutenstvo a "vsetky vysledky v poriadku", ved uz musi mat rozhodeny komplet cely krvny obraz aj moc.
Osobne by som zacala s prisnou dietou a nahradnou vyzivou, v spolupraci s lekarom a dalej hladala pricinu.
Mam napr.znameho ktory mal podobne problemy, vsetky vysetrenia ok a nakoniec mu nasli vred niekde na rozhrani medzi zaludkom a dvanastnikom(?), ktory nebolo dobre vidno.

trgypadl
13. máj 2022

@zuzipuk ahoj, akp mu vylucili toho crohna?

asia83
13. máj 2022

@zuzipuk Pankreas. Ale dôkladne vyšetriť, dôkladne. Veľa síl.

majamat
13. máj 2022

@zuzipuk u nas sa daju normlane v labaku v nemocke zaplatit vysetrenia.

zuzipuk
autor
13. máj 2022

Žienky, ďakujem, že ste sa takto zapojili do diskusie, veľmi si to vážim, pošlem sem ale jeho nech sa zaregistruje a podiskutuje s vami priamo on. Bude to tak asi múdrejšie.

Veľká vďaka za každý nápad, za každú odpoveď ♥️

zuzipuk
autor
13. máj 2022
dom98
13. máj 2022

@zuzipuk som tady 😩

mm77
13. máj 2022

existuje aj moznost energoinformacnej mediciny, ktora moze pomoct v pripadoch pretrvavajucich zdravotnych problemov bez zistenia priciny.. ak ma zaujem, mozem dat viac info

dom98
13. máj 2022

@tenerifka nemam doma zviera ale priatelka ma psa a stretavam sa snim cca 3x do tyzdna