Bolesti brucha

livusenka11
16. júl 2024

Dobrý deň,mám dlhodobo problém s trávením,pred 4 rokmi som mávala každé dva týždne bolesti cca týždeň kedy som nemohla nič jest po pól roku to prešlo neskôr som dostala úzkost a tetaniu,takze som si myslela že to boli len stresy.Ked fungujem normálne vždy mi ráno po veľkej boli brucho áno neranajkujem väčšinou až obedujem.Teraz sa mi to vrátilo tri týždne má bolelo celé brucho nemohla som nič jest mala som dietu trosku to konečne prešlo mám výsledky všetko dobre bola som aj na sone.Kazdy hovorí že mám len drzat dietu že som mala pravdepodobne nejaký virus zase sa mi to vrátilo prehana má,na gastre som bola pred 5 rokmi chcela som ísť opäť ale povedali že netreba ani na kolonoskopiu keď mám výsledky dobre.
Už nwbiem čo mám robiť som stále doma skoro nič nejem.Nepoznate náhodou nejake dobrého gastroentrologa ktorý by mi pomohol? dakujem

andulka1988
16. júl 2024

@livusenka11 skús si všímať čo papáš,ja som to mala každé ráno po káve s mliekom. Nakoniec to bola intolerancia na laktózu.

lilian183
16. júl 2024

@livusenka11 mňa tiež bolievalo brucho hlavne pod pupkom. Mala som to dlho, tento rok mi robili kolonoskopiu a zistili mi Sibo. Keď som si upravila stravu brucho ma bolí len ráno po stolici. Občas mávam častejšie stolicu. Že ak mi diéta nezaberie dajú mi lieky

livusenka11
autor
16. júl 2024

@andulka1988 ďakujem za pomoc 🙂 intoleranciu na laktozu mi našli zabudla som napísať

livusenka11
autor
16. júl 2024

@lilian183 ďakujem,objednala som sa práve na to SIBO k alergológicke tak uvidím :(

lilian183
17. júl 2024

@livusenka11 pred sibo vyšetrením treba držať diétu upravenou stravou aby neboli výsledky skreslené

mamina7070
17. júl 2024

a davas si pozor na tu laktozu?

livusenka11
autor
17. júl 2024

@mamina7070 áno ale nemám to take silne aj keď som si dala koláč nič mi nejako nebolo