Bolesť zubu po plombe

izabel_a
20. sep 2024

Ahojte, som 4 mesiace po porode a pred mesiacom som bola u zubarky na kontrole po porode. Robila mi jeden kaz vlavo dole…dva tyzdne som nemohla na tej strane jest a kazdy dne som bola na paralene co to tak bolelo, boleli maz toho aj ostatne dolne zuby az z toho bolela hlava. Myslela som si ze to kvoli este tym hormonom proste tak asi ma boliet ale po dvoch tyzdnoch som sa rozhodla ist k zubarke, zuby skontrolovala a povedala ze tam nic nevidi ze by nieco bolo problem. Teraz po dalsich dvoch tyzdnoch rozmyslam ze co s tym lebo to boli stale ale menej, boli to uz “iba” ked napriklad zujem zuvacku…zistila som ale asi ze to ma neboli ten zub s plombou ale ze ma boli ten zub rovno nad nim…zacalo ma to boliet len ked spracila dole plombu…neviete co zo moze byt? Mohol sa mi akoze soravit kaz aj hore medzitym a ze je to len blba nahoda?😅lebo to sa mi nezda no…citlivy ho na sladke naprikald nemam

dzulli1980
20. sep 2024

Je celkom možné, že ten kaz celý neodstránila a jednoducho Ti zub zaplombovala aj so zvyškom toho kazu ... aj také prípady poznám ... máš kvalitného zubára?

majulino
20. sep 2024

U mňa je to tak, že moje telo akosi odmieta plomby. Akonáhle mi zaplombobala zub, začala strašná pulzujú a bolesť, od jedného zubu všetky, plus hlava a čeľusť...
Po vybratí plomby do dvoch dní konečne bez bolesti. S jedným zubom som bola 4x na 3D RTG, medzitým aj na obyčajnom. Aj u iných zubárov. Všade výsledok rovnaký. Tak teraz mám 3 zuby "zatvorené" tou sadrou či čo to je a chodím ju len dopĺňať 😏

izabel_a
autor
20. sep 2024

@dzulli1980 praveze mam kvalitnu zubarku, fakt precitnu cize toto si nemyslim no

majus2323
21. sep 2024

@izabel_a kaz sa nespraví za týždeň ani dva .. často sa stáva že sa jeden zub spraví a na druhý deň sa ozve nejaký iný, pozor , bolesti sa často blbo prenášajú tak, že si myslíme že nás bolí zub dole a pritom robí problém zub hore a naopak..Tak isto je možné že bolí aj zub ktorý ako vo vašom prípade je čerstvo spravený , napr. preto že kaz bol veľmi blízko zubnej drene a mohli do nej preniknúť baktérie. V takom prípade sa musí ten zub už len zvrchu otvoriť a urobiť koreňovú výplň. Vie sa spraviť okolo zuba taký vačok , ale nemusí. Keď mne robili hlboký kaz , ten zub som cítila asi 4 mesiace po plombe. Ale určite to nebola nejaká silná bolesť. Ak cítite pulzujuce bolesti v Tom zube, treba ho minimálne čím skôr otvoriť aby sa vám uľavilo a následne ta koreňová výplň. Niekedy ešte ani na RTG nevidno že začína zápal a v Tom prípade vám zubár nebude otvárať len tak zub lebo keď ho už otvorí do drene už sa jednoducho ta koreňová výplň urobiť musí čo je jednak finančne náročnejšie a ten zub už laicky odumrie. Ale 4 týždne je už celkom dlhá doba na to ,aby zubár vedel čo má robiť a ako vám pomôcť. Želám vám nech sa vám uľaví čo najskôr , bolesť zubov a ešte v tomto náročnom období pre vás musí byť vysilujúce.

liliana8
21. sep 2024

@izabel_a pravdepodobne ti udumiera zub.