Bolesť zubu na dotyk

16. máj 2024

Čaute baby mám taký problém že som si poklepala tak silnejsie po zube a trocha to zabolelo, skusila som to za tym este asi 3x a nic co to moze byt? Zub vyzera byt oka aj som bola na preventive a nic nehovorila za kazy. Stretli ste sa s takym niecim? Dik

viestta
16. máj 2024

Zapalena dasno alebo zapal pod zubom. Treba s tym ist k zubarovi

dejka77
16. máj 2024

Ano mam. Zub strasne bolel na zahryznutie a bol citlivy na studene aj vlazne. Nakoniec mi robili kanaliky, ale aj s tym bol problem, lebo ma to bolelo. Chodila som tam na viackrat, kym sa to dokoncilo.

nikaeli
16. máj 2024

@dejka77 mám rovnakú skúsenosť. Zub na pohľad zdravý odrazu začal neznesiteľne bolieť, ani jazykom som sa ho nemohla dotknúť. Dr. priložila studenú vatičku, nič som necítila -> mŕtvy zub -> hnis pod koreňom -> ATB -> ťahanie nervov -> čistenie kanálikov 🙁

dejka77
16. máj 2024

@nikaeli Mna rozbolel po tom, co mi robila vedlajsi zub. A ked som sa pytala na atb, ze netreba.

rozculena
16. máj 2024

@dejka77 to je prenesená bolesť z toho opravovaného zuba...to by malo prejsť za 1-2 dni

dejka77
16. máj 2024

@rozculena Ale mna to nepreslo. Strasne to bolelo na zahryznutie, nemohla som normalne jest a potom prisla ina bolest. Ked mi isla robit kanaliky po asi tyzdni, dala anestezu a nemohla vrtat, lebo to nenormalne bolelo. Chodila som tam na viackrat. Potom ma poslala na 3D rtg, to mi trvalo, kym som sa k tomu dopracovala. Aj tak som musela ist k inej dr., aby mi to dokoncila pod mikroskopom.

rozculena
16. máj 2024

@dejka77 aha,tak potom neschopná zubárka

dejka77
16. máj 2024

@rozculena Mne sa praveze zdala ok. Na klasickom rtg nevidela nic, ani kaz tam nebol. Povedala, ze sa moze jednat o tzv. skryty kanalik, ze uz mali taky pripad. A ked som bola na 3D rtg, tam mi dr. povedal, ze on tam tiez nic nevidi. Nakoniec som si ten zub teda dala dokoncit pod mikroskopom a nastastie je to zatial ok.

autor
16. máj 2024

@nikaeli a to čistenie bolelo? Toho sa dost bojim

nikaeli
16. máj 2024

Na moje veľké prekvapenie nie, ale zrejme to bolo tým, že bol zub mŕtvy. Nerv mi ťahala až po preliečení ATB, asi týždeň som mala otvorený zub, aby mal odkiaľ vytekať hnis. Mám veľmi zlé spomienky na zubné ošetrovanie v detstve, keď sme chodili na hromadné prehliadky v škole a kde mi zubárka zakaždým ťahala zuby kliešťami, lebo som ich podľa tabuľky mala mať dávno preč 🤦🏻‍♀️
dodnes ma pred ošetrením na 5x preženie, našťastie mám veľmi empatickú zubárku a každú chvíľu sa istila, či som ok, či netreba anestézu. Ale naozaj ma to ošetrenie nebolelo. Držím ti prsty 🙋🏻‍♀️

rozculena
16. máj 2024

@dejka77 to by mal byť štandart,kanáliky pod mikroskopom....

zuzka565
17. máj 2024

Ja som mala to isté. Ale už tak ma to bolelo posledné dni že som nevedela ani spat a nič mi nezaberalo od bolesti. Vcera mi to robili. Ešte ma to kus boli ale ani z ďaleká tak ako pred tým. V pondelok idem na prečistenie kanálikov.

dejka77
17. máj 2024

@rozculena To by teda malo, ale ona nema mikroskop. Vlastne mi aj povedala, nech si to dam dokoncit u niekoho, kto ho ma.