Bolesť zubu

14. dec 2022

Ahojte, idem si po radu... Už 2 dni ma bolí sánka pod dolnými zubami ale len na jednej strane, a vyžaruje to do jednej stoličky ale nie som si úplne istá lebo zub na poklep,ani na studené neboli,,, môže to byť kaz? Lebo na tej strane mi aj rastie osmička ale žeby kvôli osmičke som pociťovala bolesť na iný zub na tej strane? Prosím poraďte mi kto má skúsenosti,,, pôjdem k dr samozrejme

nelca0510
14. dec 2022

Už pred 2 dňami si mala byť u zubára. Pulzujuca bolesť znamená zápal.

autor
14. dec 2022

@nelca0510 práveže nie pulzujuca, len je taká jemne citlivá a neboli to celý deň , len sem tam ,,,, preto neviem že či osmička vytvára tlak alebo skôr mi nachladla sánka alebo čo

nelca0510
14. dec 2022

Pozri sa,môže to byť čokoľvek. Choď k zubárovi,ak zub boli,už vtedy je neskoro prísť.

autor
14. dec 2022

@nelca0510 jasné pôjdem ,, len som chcela vedieť či niekto mal niečo podobne

zuzinka888
14. dec 2022

Ano moze, osmicka ti moze tlacit na 7 ta6 a moze boliet cela strana az po ucho. Urcite treba ist na RTG.

macka9
14. dec 2022

Mňa tak bolel zub ,keď mi odumieral , najskor som nevedela ktorý zub má bolí a až o 3 dni som cítila o ktorý zub ide . Bola to skôr tlaková bolesť , a potom už aj na poklep Keď som išla zubarke zub bol už mŕtvi. Takže ma čaká entodoncia.Mala som pri koreni zápal a tiež ma po dočasnej vlozke bolel zub aj kosť sánky .Pomohli ATB.