Bolesť zubu 2 týždne po jeho oprave

9. aug 2024

Ahojte, prosím vás stretol sa niekto z vás s tým že skoro 2 týždne po oprave kazu nemôžem stále jesť na tej strane a keď žujem s tým zubom tam cítim tlak ?
Môže to byt ešte citlivé alebo bude niečo zle a ísť radšej zubárovi, mali ste to aj vy tak ?
Ďakujem

xux
9. aug 2024

Za mna to normalne nie je a urcite by som zubarovi minimalne zavolala

deti95060810
9. aug 2024

k zubárovi...2 týždne je veľa...

autor
9. aug 2024

@xux prvý krát som mala teraz hlboký kaz tak som z toho taká že neviem čo by to mohlo byt a či niečo zle spravil ale asi tam hneď ráno v pondelok behnem

janagem
9. aug 2024

Ja som tak mala. Nevyvrtal všetko, časť kazu ostala a tým že to zaplomboval, tak sa mi začal vytvárať zápal. Určite utekaj k lekárovi nech to pozrie prípadne tá posle na rtg

autor
9. aug 2024

@janagem a cítila si to len keď si išla jesť na tej strane alebo ta to bolelo aj cez deň ?
Potom to hneď opravil alebo musel najprv nejak preliecit zápal ?
Ďakujem za info a pondelok ráno budem hneď utekať

kika572
9. aug 2024

Keď to bol hlboký kaz môže ti plomba tlačiť na nevry, ale k zubárovi treba ísť aj tak na RTG, ak by to bolo ako hovorím možno ti bude vyberať nerv

autor
10. aug 2024

@kika572 Ďakujem za info, budem dúfam že nerv nebude treba vyberať 🙈 v pondelok ráno pôjdem určite hneď nech sa nato pozrie

janagem
10. aug 2024

Najprv len keď som jedla, potom už aj cez deň a potom mi opuchlo pol tváre :D ja som mala jemne komplikovaný prípad, takže tam bolo dlhé preliecovanie - dreň menena každé dva dni cca týždeň a pol kým to opäť zavreli.

autor
10. aug 2024

@janagem a ako dlho ta bolelo až si sa odhodlala ísť k zubárovi ?

gabika2665
11. aug 2024

Ahoj ja som u zubára cca 3tyzdne dozadu...robil mi osmicky no na jednej strane ma začala bolieť cela strana sanka, oko polovica tváre..tak som išla ku zubárovi povedal že tam nič nevidí že to ešte necha tak...No a to bol posledný deň pred dovolenkou. Odvtedy ma všetko boli bola som aj na pohotovosti, vyvrtala mi to bez injekcie masiarka hoci som naliehala. Bola to neznesiteľná bolesť. No a výsledok? Bolesť neustupila, môj dr ma dovolenku a ja zajtra idem ku zastupujucej. Ale podľa všetkého mám zápal pod koreňom...

autor
12. aug 2024

@gabika2665 ahoj, mne dnes plombu zatiaľ trosku zbrúsil a keď neprestane byt citlivé treba otvorit zub čo som počula nerada ale tak uvidíme

gabika2665
13. aug 2024

No ja som mala tiež otvorený niekoľko dní...aj mi čistili kanaliky, no keďže to bola ,,osmicka" kanaliky boli krivé tak dnes som bola akurát na extrakciu. Nedalo sa nič robiť ale aspoň nebudem mať už konečne bolesti. Potom napíš ako si dopadla, čo ti pomohlo. Držím palce 👍

autor
14. aug 2024

@gabika2665 mne dnes zase trošku zbrusil plombu a povedal že čakáme ešte do pondelku lebo sa mu nezdá že zub by odumieral a nechce ho zbytočne otvárať a keďže bol aj kaz dosť hlboký môže si to ešte sadnúť lebo žiadny problém so zubom nevidí 🙈
Mne mal osmičku trhať zajtra ale sme to presunuli