Bolesť zubov po čistení kanálikov

tereza888
11. feb 2021

Bola som pred 3 dňami u zubára vyvrtal mi zub hrozna bolest dala som si radšej pichnúť injekciu. vyčistil kanálik dal mi vložku...no žiaľ dnes má bolí zas tak isto ako predtým...a neviem či si ho mám dať vyvrtat alebo vytrhnúť.

tumira
11. feb 2021

ono to chvilu boli, pockaj este aspon den a potom volaj zubarovi

evalin88
11. feb 2021

Ja som naka tiez tak a zub bolel nonstop cca 5 dni, aj som volala Dr. A povedala, ze si mam dat aj analgetika a brala som aj tyzden atb. Je bolest v noci horsia? Ked lezite?

tereza888
autor
11. feb 2021

@evalin88 ono má to boli na dotyk,a na zahryznutie...bola som tam v utorok a nič nebolelo až dnes nad ránom ma začal strašné bolieť...nemôžem sa ani najesť ani napit je to hrozna bolest

evalin88
11. feb 2021

@tereza888 ja by som zavolala priamo Dr. Ja ked som zahryxla isla som z koze vyskocit.. ale hned od prveho do 5 dna. Mala som zapal korena, to bola taka pulzujuca bolest, poleziacky horsia. Brala som atb a ako som dobrala, tak uz ok. Vcera tam davala vypln a blombu a zub zatial neboli. Davajte pozor, ci vam neopucha sanka, ak tam mate zapal.

ciernaovecka8
11. feb 2021

mňa to bolelo ešte týždeň po ošetrení, ale hneď od prvého dňa.

tereza888
autor
11. feb 2021

@evalin88 bolesť troska ustupila ale dala som si 2 nalgesini ale troska boli ešte na zahryznutie...neviem či počkať do zajtra alebo volať ...lebo zas ide víkend a to len pohotovosť a tam sa s vami nemaznaju

evalin88
11. feb 2021

Zavolajte si .. uvidite ci vas vezmu a co povedia

evalin88
11. feb 2021

@tereza888 mne moja rovno povedala, ak opuchnete, chodte na pohotovost inak sa to ukludni. Ale ja som mala tie atb proti zapalu.

alfged
11. feb 2021

Ja by som sla. Mala som kedysi rovnaky problem a bol to nakoniec nevycisteny kanalik, ktory dr, prehliadol.

tereza888
autor
11. feb 2021

@evalin88 zatiaľ nič neopuchlo tak uvidím do zajtra

tereza888
autor
11. feb 2021

@alfged mne ho čistil,ale povedal že to treba ešte viac a dať blombu

alfged
11. feb 2021

@tereza888 Aj mne ho vtedy vycistil, teda tie 2 co nasiel. Ale zub mal kanalik este jeden, ktory nevidel a ten robil problem. Mne ho nakoniec ani nenasiel, aby som zachranila zub, nasla som si zubara co pracuje s mikroskopom a ten mi nakoniec pomohol.

tereza888
autor
11. feb 2021

@alfged ja uvidím ráno akomi bude a pôjdem ak tak to pozrieť. Lebo mne ho robil iný doktor ktorý má zobral hneď ako som potrebovala a zajtra k inému. Lebo nemám kartu nikde urobenu

evalin88
11. feb 2021

@tereza888 mne toto iste minuly mesiac, dala tam docasnu liecivu vložku... a atb proti zapalu. Vcera som bola znovu, vycistila to preplachla vyplnila, dala blombu a rendgen..

tereza888
autor
11. feb 2021

@evalin88 fuha no ja uvidím...všetci vravia že môže ešte boliet a ešte počkať ...

thewitch
11. feb 2021

Prečo vám to nechal rozvŕtané? Mne moja zubárka vyvŕtala zub, vyčistila kanáliky, odstránila nerv a zaplombovala hneď a aj mňa to trochu bolelo aj na skus ale tak neviem pri takejto situácii je to vôbec zvláštne že to nechal takto

evalin88
11. feb 2021

@thewitch no moja nemala cas, lebo na vycistenie a zaplnenie kanalikov potrebovala hodinu casu ( s tym povodne nepocitala) , cize mi dala dalsi termin, kde mala tu vyse hodinovu rezervu. Ale uz som zazila od ineho zubara, ze mi to nechal komplet otvorene, v podstate dieru, kedze zapal bol vraj taky velky, ze by to po zatvoreni opuchlo..

tereza888
autor
11. feb 2021

@thewitch lebo ma vsunul medzi iných pacientov lebo ma to bolelo preto mi povedal že to treba ešte viac vyčistiť a dať blombu

A nemal toľko času aby mi to spravil celé

thewitch
11. feb 2021

@evalin88 no však práve, podľa mňa by mali dať poriadny termín a keď naozaj to spraviť hneď lebo to sa zbytočne komplikuje keď sa to odloží hoci na deň - baktérie a podobne, to potom keď sa robí naraz aspoň ja si myslím že zubár má,, čistý " a čerstvý priestor na plombu a nie je tam také riziko zápalu... Len si myslím

evalin88
11. feb 2021

@thewitch ide o to, ze v pripade, toho cistrnia to zapalene uz je, teda som laik ale tak som to pochopila, a zasa lekar nemoze vopred vediet ake to bude hlboke.. to by si musel davat na kazdeho pacienta hodinu. Ja som moju upozornila, ze mi uz ten zub niekto iny robil a zle kedze stale boli. Preto som aj menila zubarku, lebo povodna tie nervy vybrat odmietla, vraj sa to ukludni a boliet prestane.. mi povedala aj 3 mesiace po.. Tato mi len povedala, ze pokial bude mozne nervy tam nechat tak ich nevyberie. Vybrala, dala antibioticku vložku do zubu a atb aj v tabletkach. Len ked je ten zapal silny, tak prave tym ze sa to uzavrie, nema kadial vyjst a akoby sa tam zbieral, cize moze boliet, opuchnut atd. Vtedy sa musi aj ta docasna vlozka vybrat a zas vycistit. Rozhodne by som poprosila o atb. Po mojej skusenosti... Na pohotovost som raz isla 26.12. Co ma tak strasne bolel zub. Doktor tam dal bielu blombu na prvy šup a za par dni to začalo tak boleť, ze to museli cele odvrtat na pohotovosti, na rendgene bol vidno ten zapal, a vsetko mi vysvetlili akurat odstranit cerstvu bielu blombu nebolo zrovna jednoduche. Urcite by vtedy spravil lepsie, keby dal docasnu vypln...

tereza888
autor
12. feb 2021

Ja radšej ani na pohotovosť nejdem lebo tam sa s vami neseru 🤣

oksanka1
13. feb 2021

Ahojte baby, ja mam tiez teraz opletacky s tymi kanalikmi..vycistil mi ich a teraz to je stvrty den a uz ma ten zub zas pobolieva a mam aj take pripuchnute dasno pri nom..pojdem v pondelok k zubarovi a budem ich prosit aby mi to nejak poriesili, nechapem preco sa im to na prvykrat nepodarilo :((

tereza888
autor
13. feb 2021

@oksanka1 no mňa to už dnes prestalo bolieť...ale pôjdem aj ja k zubarovi nech mi to dorobi aby dal blombu