Bolesť zubov

mimusa94
25. dec 2013

Mile mamičky od soboty 21.12. ma yacal strasne boliet zub,cela som opuchla v noci som nemohla zaspat nezaberali mi ziadne tabletky.Manzel ma v nedelu odviezol na zubnu pohotovost a pol 12..ked som zaklopala vysla sestricka zo slovami..Prepacte ale nemozeme vas uz vysetrrit pretoze nam dosli vsetky sterilne pomocky...takze musite ist zajtra za svojim lekarom alebo pridete tu o pol4 poobede...z bolestami zo zapalom som musela ist nasp5 domov...nezaberali mi ziadne tabletky..bola som bezradna..chcela by som sa vas opytat ci ste sa uz stretli s niecim takymto ... ze vas takto odmietli vysetrit

ada510
25. dec 2013

@mimusa94 Ahoj som zubná sestra s týmto že tá odmietli vyšetriť som sa nestretla zubár vždy musí mať dáke inštrumenty v zálohe a ak aj to sa nedá tak sa vsetky hneď po použití hádžu do silného dezinfekcneho roztoku takze ked ich vyberie a prejde mikrozidom este to zničí všetko tak by sa dali použiť fakt nechápem ako tá mohli poslať domov však môžeš podať podnet na dohlad že odmietli ošetriť akútny stav...no ale este takto sa spytam bol už ten tvoj zub plombovany? Lebo toto čo opisujes je zápal nervu ktorý už asi odumiera preto to tak boli...:/

mimusa94
autor
25. dec 2013

prave natom pracujem chcem podat podnet ..bola som za svojou zubarkou a povedala mi ze ked ma nevysetrili tak mi mohli dat aspon antibiotika...pretoze som mala zapal..hnis..bolela a boli ma cela sánka kolo uzlin az smerom k uchu...povedala mi ze mam pozarastane korene...ten zub som mala ako keby odlomeny len korene mi tam asi ostali uz si ani nepamatam ci bol blombovany :/ :/

maznacik007
25. dec 2013

@mimusa94 v BA uplne bezny stav a to podotykam ze je tu jedina zubna pohotovost pre viacero krajov.... ale mas moznost ist na sukromnu pohotovost a zacvakat dost vela eur...

biologic
25. dec 2013

Prosim poradte mi nejaku pohotovost zubnu,uz dva dni ma boli zub,nakolko mam paniku zo zubarov,tak som nesla skor,ale uz ani lieky nezaberaju.neviete o lekarovi ktory nieje neprijemny a nezrujnuje mi to penazenku? Ba.dakujem

adelaine
25. dec 2013

@mimusa94 osetrit ta mali, lebo je to v ramci poskytnutia bezodkladnej zdravotnej starostlivosti...nie je argument, ze im "dosli" nastroje...to by si mohli povedat aj na inych LSPP, nielen na zubnych, nie? mate infarkt, sorry, ale sme plni...
a co sa tyjka pohotovosti, v BA su dve, jedna je na Trnavskom myte, druha je na Drienovej...

adelaine
25. dec 2013

@biologic riesit veci cez pohotovost sa velmi nevyplaca....ako akutny stav ano, ale stale nie...tam ti poskytnu len akutne osetrenie, zub nedoriesia....tym padom chyba systematicke osetrovanie zubov a potom moze kedykolvek dalsi a dalsi buchnut, lebo ked uz zub boli, je to zle.. a pohotovosti, v BA su dve, jedna je na Trnavskom myte, druha je na Drienovej...

biologic
25. dec 2013

Dakujem,ja viem ze nedoriesia ale ako prvu pomoc proti tej bolesti.Moja zubarka ma dovolenku,inak by som sla k nej.

surviver
25. dec 2013

@mimusa94 nechcem byt zlá..ošetrit Vás mali,ale ked Vas bolel zub celu sobotu,tak v nedelu rano o 8 hodke ste už mala sediet pred zubnou pohotovostou a určite by vas ošetrili...

slniecko154
25. dec 2013

@mimusa94 to bolo v HE?

kupama
26. dec 2013

@mimusa94 ach jaj aj môj muž je celý ubolený u nás na vôkol nefunguje žiadna zubná pohotovosť všetko porušené no na nete ich veselo ukazuje ako fungujúce aj s tel. číslami ktoré však nikto neberie 😒 našla som tel.č na bežnú pohotovosť v PD tak tam manžel zavolal či mu vedia poradiť že nevie nijak zistiť či u nich v meste je zubná pohotovosť " milá " pani sestrička na neho neziapala čo si vôbec dovoľuje rušiť čo ak by mali pacienta a že oni zo zubnou ambulanciou nemajú nič spoločne prečo si takéto informácie nezisťuje tam kde má darmo sa jej pokúšal vysvetliť že skúšal všetko no márna snaha absolútna neochota 😔 nakoniec sadol do auta a šiel do BN priamo do nemocnice nech ho skúsia nasmerovať aspoň tam sa stretol z ochotou a čuduj sa svete bola tam aj zub.pohotovosť a aspoň mu zub vyvŕtali a jemu lepšie ...

Určite by som podala podnet keď Vás neošetrili uff muselo to byť hrozné z bolesťou sa vracať naspäť domov 😔

ada510
26. dec 2013

@mimusa94 no tak AK nemáš kopu zbytočných peňazí ba liečenie koreňov čap a korunku tak si to daj vybrať von a máš pokoj a neryskujes fokusy...;)

briketa
26. dec 2013

@ada510 ja s Tebou nesuhlasim, lebo zuby potrebujes cely zivot. A svoje su svoje, takze cokolvek sa da zachranit, tak zachranit, radsej usetrit na inom.

ada510
26. dec 2013

@briketa áno ale nie hnisavé korene zarastene dasnom to už nieje zub len fokus čo vysiela infekciu do celého tela predsa ja dobre viem o čom hovorím ale môže si dať spraviť mostík porcelanovy za 600€ alebo implantat s korunkou za 1200€ ...AK to prešlo už do takéhoto štádia že to tam len hnije zničí jej to imunitu...

eeffka
26. dec 2013

@ada510 tebe dievca nacisto sibe??? odumrety koren nie je nutne trhat, zub sa prelieci a je tam peknych par rokov, sama mam asi 4mrtve zuby, urcite je lepsie zub preliecit a dat za opateru 100e ako vytrhnut a mat v 19!!!! dievca ma 19rokov mostiky a neviem co za 600e

mimusa94
autor
26. dec 2013

@surviver skor som nemohla manzel bol v praci....

mimusa94
autor
26. dec 2013

@slniecko154 Ano v humennom

slniecko154
26. dec 2013

@mimusa94 no tak to dobre vediet...

adelaine
26. dec 2013

@eeffka ked uz je to v stadiu, ked je zub natolko laicky poviem rozozrany kazom, korene su odseparovane, uz je neskoro "liecit"korene, je samozrejme zle, ked je na korenoch nalez, t.j. chronicky zapal, ale niekedy ani zubar nie je carodejnik, z hovna bic neupletties....ale bavime sa v cisto teoretickej trovine, co sa da zachranit u jedneho, neda sa u dalsieho...je to cisto kauzalne...
tak ci onak, suhlasim s briketou, co sa da zachranit, zachranit treba, vlastne je vzdy vlastne, lebo aj korunky aj implanty starnu, nie je to tam na cely zivot, ako si niektori mylne myslia.

ada510
26. dec 2013

@eeffka áno sibe mi už 5 rokov pracujem ako zubná sestra ale môžme sa hádať ďalej áno aj ja mám taký zub a vytrpela som si s ním dosť tie korene sa dajú vyčistiť zaplnit potom sa čaká či či sa ložisko vstrebe pod koreňom alebo či neznesie uzáver AK sa vstrebe na zub sa prilepi titanovy cap a na to korunka ale ani to nieje večné treba si stale dávať pozor ale ano mladému človeku to vydrží aj 10 rokov no aj nemusí...mne sa ložisko vrátilo užila som si aj resekciu tvár mi napuchla tak že som ani nevidela o rok sa mi celý zub ulomyl teraz mám korunku ked som otehotnela ďasná sa mi naliali tak koruku vyrazili von a zase to isté dookola a tiež som mala 19 ked mi to takto zacalo teraz mám 24 a za tie roky roky som do zubu vrazila okolo 800 eur a to nerátam úkony ktoré som mala zadarmo lebo som sestra...ked mi ponúkli implantat tiež som bola skeptická no teraz to.ľutujem...

mimusa94
autor
26. dec 2013

@slniecko154 newem mozno len ja som im takto padla do musky :D

lolinka2701
8. apr 2014

Ja by som sa chcela tiež opytať ak môžem,ja mam panicky strach zo zubarov a to doslovne ja si ani len nedokazem sadnut na kreslo a otvoriť usta neviem či to niekto pochopi ale strach velky. Teraz som tehotna a dnes som vstala z opuchnutou perou hornou. Ja mam zlomeny ocny zub a tak ze tam je len koren uz.Ja som mala casto problemy zo zubami a to aj vydno takmer vsetky zle ale ten strach je neskutocny,ked mi predtym trhali zub tak ma museli v nemocnici aj uspat inak to neslo ale ja neviem co mam teraz robit :( niekedy to je az na zhrutenie :(