Bolesť zuba s antibiotikami

and93rea
6. júl 2024

Dobry den, chcem vediet, ci mate niekto podobnu skusenost. Pred par dnami ma zacal boliet zub. Zubarka ma objednala na piatok, no v stredu uz ma bolel velmi tak som isla na pohotovost. Tam mi zub otvorili a vycistili kanaliky, nerv bol odumrety. Zub nechali otvoreny do piatku. Moja zubarka mi ho pozrela, bez rtg, dala vlozku a zatvorila. O dva tyzdne som mala prist na uzavretie uplne. V nedelu ale uz bola bolest neznesitelna, pulzujuca, ako rezanie ziletkami. Zacala sa mi od bolesti tocit hlava tak som isla znova na pohotovost. Tam povedali ze mam zapal a zub znova otvorili. Len anestezia (injekcia) bolela tak strasne, ze som vrieskala od bolesti a triasla sa. Dostala som antibiotika Dalacin na 10 dni kazdych 8 hodin (co je dost intenzivna liecba podla mna). Volala som svojej zubarke ale je na dovolenke. Za dva dni mam volat o novy termin. Po asi 4 dnoch s atb zabrali a zub ma prestal boliet. Po dalsich dvoch dnoch je zase citlivy na teple a studene. Neviem cim to moze byt a som z toho celkom nesvoja. Pokial by islo o silny zapal asi by som mala opuch tvare, fistulu, hrcku, cokolvek. Ale preco po ulave zase pobolieva netusim. Neviem ci mate niekto podobnu skusenost 🙂 dakujem

minenkak
6. júl 2024

@and93rea choď k inému zubárovi

and93rea
autor
6. júl 2024

@minenkak som na pohotovosti, znova...uvidim co povedia. Trhat nechcem lebo je to taky prednejsi zub a nechcem mat dieru pri usmeve a ten zub je vlastne uplne v pohode. Ale ak to ma ist takto dalej tak asi bude musiet ist von.

minenkak
6. júl 2024

@and93rea však a ak sa nebude dať zachrániť, implantáty existujú

and93rea
autor
6. júl 2024

@minenkak zachraneny 🙂 vyplachnuty, odstredeny vsetko. Je mi to smiesne ale ak sa to nahodou niekedy niekomu stane, tak islo o zaseknute jedlo v zube, ktore tlacilo na koren. Vlastne som si ho sama zaplombovala akokeby 😀

minenkak
6. júl 2024

@and93rea no tak parada

gemerka17
6. júl 2024

@and93rea čistili ti koreňove kanaliky a zaplnili ? Lebo toto potrebuješ a na pohotovosť taky zákrok nerobia.