Bolesť zuba po plombovaní

5. okt 2024

Bolela ma horna 3ojka. Taka ani nie bolest skor neprijemny pocit. Bola som vo stvrtok u zubara. Nasiel tam medzizubny kaz medzi 2 a 3 pod starou plombou a este aj kaz na 2 zuboch pod plombou. V ten den bolo lepsie ale v piatok vecer som opat zacala citit tu trojku. Opat to nie je ze neznesitelna bolest ani bolest na lieky ale neprijemny pocit v tom zube. Kaz nebol hlboky. Je toto normalne? Ist s tym na zubnu pohotovost? Horsie je ze akonahle zacitim ten zvlastny pocit v zube pride mi aj nevolno, prebehne mraz po chrbte a je mi na chvilu na odpadnutie. Nebiem ci to suvisi so zubom alebo je to len nahoda. Celkom dost panikarim ci tam nie je nejaky zapal alebo nieco take. Dakujem

taktotedanie
6. okt 2024

To sa stava, ze po osetreni este par dni zub boli

dzulli1980
6. okt 2024

Tam bude zrejme treba vyčistiť kanáliky, vybrať nervy ... ja som takéto pocity mala, keď mi zub "umieral", presne taká elektrika ako keby mnou prebehla, keď som ho cítila ... Dr. vybral nervy, vyplnil kanáliky, odvtedy OK.

autor
6. okt 2024

@dzulli1980 a to sa moze stat aj pri malom kaze? Ist s tym na pohotovost ci volat zajtra svojmu zubarovi?

bublinka1426
6. okt 2024

no pokial je bolest velmi silna, ale ze dost, tak je mozne ze zub nebol riadne osetreny, a mozes tam mat este Bakterie,. ktore tvoria plyny co tlacia na tu plombu.
zub mi nemal velmi boliet.

to ze boli po osetreni je normalne, ale zas nie velmi.
neprijemny pocit je ok,