Bolesť zuba

7. jún 2024

čaute mám už od rána bolesť v zube takú trhavú žiaľ nemal ma kto vymeniť v praci tak mozem ist az rano na pohotovost. Čo to moze byt? V zube je plomba nejaky ten tok uz. A co mi s tym budu robit? Nemali ste niekto? Diky za odpovede

ewell13
7. jún 2024

Ak je to pulzujuca bolest, vyrazajuca do ucha, zhorsujuca sa na vecer s tym ze si musis dat tabletku, tak ti odumiera nerv. Casto sa to deje pod velkymi, starými amalgamovomi plombami.
Ak je to po jedle, príp podnet na sladké, studené teplé, môže byť kaz.
Občas je všetko ok, plomba drží, kaz nieje ale môže byť zápal v medzizubnom pristore. Ak nepoužívaš medzizubné kefky, a bolesť sa prenáša na zuby.
Kľudne si skús poklopkať po zube napr. príborovým nožíkpm po zube. Ak ide o zub bude reagovať bolestivo. (Zub.sestra)

autor
7. jún 2024

@ewell13 ďakujem velmi pekne za reakciu, mam par otazok preco prace kovom? A ako sa to teda riesi u dr? Dakujem

janka1011
7. jún 2024

Trhavá bolesť signalizuje zápal nervu. Ak máš dobrého zubára, počkaj radšej do pondelka na tabletkách, ak sa dá. Ak nie, pohotovosť. Rieši sa to tak, že ti vyberie nerv, vyčistí kanáliky a následne zaplní. Len toto je už posledná možnosť na záchranu zuba.

ewell13
7. jún 2024

Nemusí byť kov, môže to byť hocičo, ale toto sa najviac podobá zubárskemu nástroju.
Ak je to odumierajúci nerv, vyčistia sa kanáliky, zaplnia, a dá sa nanovo plomba.
Niekto dáva predtým ešte umrtvujúcu vložku, aby zub úplne odumrel, niekto to robí rovno pod anestézou.
Ak môžem odporúčiť, neviem akého más zubára ale ak máš peniaze navyše dať si spraviť endo pod mikroskopom,čo stojí cca300e a je to spravené na poriadok. Starší zubári to robia len pocitovo, potom zub nieje dobre zaplnený, vzniká často zápal, bolesť a nakoniec sa musí extrahovať

evcagabi
7. jún 2024

Ja ked som mala taky problem, na pohotovosti mi len vyvrtali plombu, napisali atb a najblizsi pracovny den poslali k mojmu

autor
7. jún 2024

@ewell13 prilozila som a zabolelo tak bodavo a odoznelo to, bude to nerv? Boli tento zakrok?