Bolesť zuba

katakomba
24. jún 2014

Ahojte mám taký problém. Začali sa mi tlačiť zuby múdrosti s doktor povedal, že musia ísť von. Už som sa odhodlala a čakala som od neho na telefonát keby môžem prísť. To bolo v nedeľu. Navečer ma začali pobolievať zuby, čo som pripisovala tomu, že asi mi to dáko tlačí. Ale z pondelka na utorok v noci, som sa zobudila so strašnou bolesťou zuba (na ktorom mám plombu)... Je to neskutočná bolesť, bolí ma pri dotyku, umývaní zubov, pri zahryznutí ani nehovorím, dokonca aj keď nič s ním nerobím. Iba keď si vypláchnem ústa necítim na okamih bolesť a už mi nezaberajú ani lieky od bolesti. Nestretol sa niekto s niečim podobným ??? ☹

danielahamar
24. jún 2014

treba ten zub uvoľniť a môže byť, ak je to na tej strane, kde je ten zub múdrosti že ťa všetko od toho bolí, ale tak treba ísť k nemu a on povie, čo dalej

zoe_a
24. jún 2014

s boľavými zubami a aj komplikáciami po vytrhnutí zubov múdrosti som si užila svoje, na tvojom mieste by som neváhala a hneď ráno by som sedela u zubára medzi bolestivými ak to teda u vás tak funguje..môžeš tam mať aj zápal a to vtedy bolí všetko.

sisaha
24. jún 2014

@katakomba zubna pohotovost

katakomba
autor
24. jún 2014

už som s ním dohodnutá, že ráno ku nemu prídem, Už o mne vie ...

milota164
24. jún 2014

drzim palce,cim skor sa to vyriesi tym skor budes mat pokoj

serpentino
25. jún 2014

ahoj,ako si dopadla?bola si u toho zubara?dufam,ze uz nemas bolesti ziadne

katakomba
autor
3. júl 2014

Tak čaute 🙂 v stredu som išla ráno k zubárovi, ten mi vyvŕtal dierku do zuba, vybral mi nerv a vyčistil mi korene. Nechal mi to 10 dní otvorené, aby sa mi to vyčistilo, pretože sa mi tam už robil zápal ( povedal, že som mala šťastie, že ešte deň-dva a mala by som až zápal okostnice ......) Dnes som bola už na vložku opäť mi to vyčistil a aj všelijakými chemikáliami povyplachoval.. Neviem čo mi tam všetko napchal, ale celkom ma to štípalo, ale povedal mi, že to tak má byť tak mu verím 🙂 už je navečer, zub ešte trochu pobolieva (ale to je asi príčinou tej výplne), ale povedal, že 3-4 dni ešte môže ... Verím, že zajtra sa zobudím bez bolesti a najskôr tam pôjdem koncom augusta na plombu 🙂 Krásny zvyšok dňa prajem 🙂

anicka2211
8. aug 2014

Pekný deň, ja mam podobný problém s tým že mám vložku v zube už 4 dni vraj liecivú ale neskutocna bolesť zuba,,, a ked som bola u zubára este raz po 2 dnoch tak mi bolo povedané ze je to taká reakcia, nemáte niekto s tým skusenosti cca ako dlho ma to može este boliet,? alebo co si dat na bolest lebo lieky už moc nezaberaju

dakujem za kazdú radu

draik
8. aug 2014

@anicka2211
Ak ide o neskutočne silnú bolesť, tak pravdepodobne zub nebol dôkladne vyčistený, baktérie a hnis teda robia svoje. Endodonciu nevie robiť poriadne každý zubár. U tých lepších sa trvalá výplň často robí hneď, aby sa do kanálikov nedostala infekcia.
Prípad, že nebodaj zub zostane otvorený, by podaktorí odborníci označili za riadne diletantstvo.

anicka2211
8. aug 2014

tak on si v tomto cistení da zalezat robil mi nejeden zub ale stale to preslo nikdy netrvalo tak dlho... och a nie nechal ho otvoreny, pekne vyplnil, zalepil a vraj to moze boliet ale nie som zvyknuta na taku bolest preto sa pýtam :/