Bolesť žalúdka

1erika_
25. dec 2023

Ahojte už neviem ako ďalej. Mám veľmi časté a bolestivé žalúdočné problémy, začalo sa to cca pred 3mesiacmi po jedle mi bývalo ťažko veľmi pomalé trávenie, po mesiaci to viedlo k chudnutiu( s 52kg na 46kg ) menej častému stravovaniu pocit plnosti. Išla som k lekárovi ten mi zobral krv zistil že mám nedostatok železa v tele nasadila som lieky vytaminy ale problémy pretrvávajú. Zobral mi krv na štítnu žľazu všetko v norme, a ešte na helikobaktera ten bol tiež v poriadku. Odporučil gastro no tam sa veľmi dlho čaká a termín mám 5.februara no ale čo do vtedy ? ( odpoved lekára ja vám žiadne lieky predpísať nemôžem ak nemám odborne vyšetrenie k ruke, čo chápem nemôže posúdit na základe stoho čo mu ja poviem ale ja takto už nevladzem ) Veľmi časté grganie, zaťažený žalúdok, pálenie v krku. Nejaké rady typi ako utlmiť tieto ťažkosti je to vyše mesiaca čakania a chcela by som to vydržať a utlmiť aby som vedela fungovať. Ďakujem 🙂

nataly420
25. dec 2023

Prosím ta vyhľadaj si informácie o paline pravej je to bylina…..jedina vec ktorá mne pomáha.

lizatko1009
25. dec 2023

Prešla som si roky rokuce tým istým, skus sa nastaviť zatiaľ pokiaľ nemáš gastro vyšetrenie nejakým šetrným stravovaním, moze to byť aj reflux, ja mam duoden reflux, pozri si GER stravu a var si polievky, ja do dnešného dňa uz nejem tak ako pred pôrodom, ale nastavená na rovnaký čas, zial dlho travim, ale našťastie klopem, uz kí nebýva tak zle ako niekedy po každom jedle a jeden obed tráviť 10 aj 16 hodín, skus enzym, pocvic si, zarad psyllium, chia.

liv1
25. dec 2023

Zavolaj do sukromnej kliniky hoci aj v inom meste a pytaj si skorsi termin. Mali by ti urobit gastrofibroskopiu a zistit 1. ci nemas alergiu/neznasanlivost lepku, mlieka, inych potravin. Pozriet ci nemas reflux. Taktiez histaminovu intoleranciu ci nemas atd. Mali by ti zaroven urobit testy na sibo. Ja som mala nieco podobne mesiac dozadu. Testy ale neukazali nic nove a teraz som uz ok. Dva tyzdne som dodrziavala 1. nic sladke absolutne nic. 2. Nic mliecne 3. Nic vyprazane, velmi mastne. 4. Ziadne sladke vody 5. Minimum peciva. Takze zaklad ryza, nedrazdiva zelenina, obcas zemiaky, maso varene, ryby, polievky atd. K tomu probiotika. Potom som si kupila od mastichaterapie jednu kuru. A zacala som jest aj drveny pestrec. Tak skus nieco z toho, alebo rovno aj vsetko. Drzim palce

deti95060810
25. dec 2023

potrtebuejš niečo na trávenie...
čaj paliny - kúpiš v lekárni
žalúdočné kvapky na báze byliniek - kúpiš v lekárni
liek na podporu chuti do jedla - Peritol - predpíše lekár aj obvodný
poznám čo sú to problémy s trávením - žalúdok ako skala a vygrguje sa človeku aj 5 hodín po najedení sa...

1erika_
autor
25. dec 2023

@liv1 do súkromnej kliniky som sa objednala ale dobrá klinika tak sa čaká vyše dvoch mesiacov... áno chcela by som aby mi pobrali vzorky a presne zistili čo to s podrobuje 🙂

liv1
25. dec 2023

@1erika_ a ako sa stravujes teraz?

1fifinka1
25. dec 2023

@1erika_ skus aspoň helicid, alebo tomu podobne. Nolpaza. To by mohlo pomôcť.

1erika_
autor
25. dec 2023

@liv1 pečivo mi jedine nerobí tazobu a kyselinu tak väčšinu pecivo šunka zelenina , ovocie, polievky všetky a s mäsa iba kuracie na prirodno. Bravčové to mi nevie stráviť. Ryža zemiaky cestoviny, žiadne omáčky smotanove ani vysmazane zriedkavo väčšinu robím v trube ako sú hranolky syr a pod. Ale to pálenie nevie uhasiť nič ani klasická soda bikarbona, chlieb , horčica vôbec nič. Beriem momentalne tabletky na lačno nolpazu po hlavnom jedle kreon a večer železo, b12, kys.listovu

1erika_
autor
25. dec 2023

@1fifinka1 beriem nolpazu ale 3 týždne cca no nezaberá veľmi malo.

1erika_
autor
25. dec 2023

Sladké vody vôbec nepijem minelarku budišku na trávenie a žltú sulinku

ika11123
25. dec 2023

@1erika_ skúste Palinu

liv1
25. dec 2023

@1erika_ skus si este kupit caje na travenie a skus ten pestrec. Ja by som na nejaky cas aspon tyzden zo zelezo vylucila. To vie so zaludkom tiez narobit vselico. Pecivo si skus dat nie uplne cerstve, aj ked ti nerobi zle. A ak mas palenie, na to je jeden liek mam ale doma neviem, predpisal mi dr a lekarnicka ze bez toho nevie zit. Vecer uz nejedz, ani hned po jedle ai nelihaj, jedz po mensich porciach. Hranolky ani v trube ani syr nerob urcite. Skus na nejaku dobu nejest spracovane potraviny, len domace. Ale ten syr je tazky, mliecne neodporucam

dlucy
25. dec 2023

@1erika_ to bude urcite reflux treba lieky na palenie zahy, na travenie ale v prvom rade dietu. Drzala som ju tento rok dva mesiace a pomohla.

dlucy
25. dec 2023

@1erika_ skuste mineralku fatru a tu dietu.

tianna
25. dec 2023

@dlucy prosím vieš aj mne poradiť? Podobné problémy máme doma, ja aj najstarší syn. Ďakujem.

kika1572
17. mar 2024

@1erika_ dobrý deň,už vám je lepšie?boli ste na gastro?mam to podobne už polroka výsledky všetky dobré takže neviem z čoho..

tianna
17. mar 2024

@kika1572 ja som mala mesiac kľud a od konca januára opäť riešim trávenie 🙄 črevá, žalúdok. Tiež to trvá pol roka..

liv1
17. mar 2024

Inak ja som bola na teste na SIBO a pozitivny 🤦‍♀️. A to som si ho sama zaplatila, lebo doktor bol dost spomalrny a to vysetrenie ho ani nenapadlo

tianna
17. mar 2024

@liv1 a prosím aké si mala príznaky?

liv1
17. mar 2024

@tianna no tazko povedar uplne, asi to mam dlho. Uz nejaku dobu ma pobolievalo brucho ma istom moeste, ale nie velmi. Preco som uz ale isla na testy bolo, ze zrazu som nepotrebovala jest, plna som bola aj po 6 hodinach. Neprijemny pocit v zaludku, velmi velmi ma nafukovalo, rano mi bolo dost tazko, ak som vecer jedla tak noc ozaj zla. A kamoska to mala, ta mala velke bolesti, mala to ovela horsie ako ja este.

tianna
17. mar 2024

@liv1 no veru podobne sa aj ja cítim.. len teda ja mám ešte problémy aj so stolicou (konzistencia 🙄).

liv1
17. mar 2024

@tianna aha no to tiez moze byt, ja som nemala prehanacky, skor to opacne 🙄. Ale obe mozu byt priznakom

tianna
17. mar 2024

@liv1 ďakujem.. no ja ani nieže preháňacka, väčšinou idem len raz, no teda klasická forma to nebola ani nepamätám 😑

liv1
17. mar 2024

@tianna bola si na testoch intolerancii?

tianna
17. mar 2024

@liv1 práveže ešte nie.. naposledy ešte v 2011, diétu som ale začala držať až o 10 rokov neskôr. Vie to prosím zistiť aj gastro? Mám totiž pocit že ozaj mi niečo asi zle aj v strave robí.. 🤔

liv1
17. mar 2024

@tianna gastrofibroskopia je potrebna, odoberu vzorky na vsetko, mlieko, lepok, cukor, histamin, helicobaktera. A budes vediet. Moze to byt hocico zo spomenutych, pripadne aj SIBO, alebo aj nieco ine. A stopro treba urobit aj sono brucha. Cakacie doby su dlhe, preto cim skor sa objednas tym lepsie

tianna
17. mar 2024

@liv1 ďakujem 🙂 musím to poriešiť lebo mi to už neskutočne na nervy lezie 🙄

liv1
17. mar 2024

@tianna no verim. Hlavne, ked nevies co ti je. Pritom to moze byt ozaj nejaka “blbost”. Mne inak neskutocne pomohla masticha

tianna
18. mar 2024

@liv1 ďakujem, áno, o nej som počula.. a akú presne si brala? Kľudne aj do správy.. ďakujem 🙂