Bolesť vystreľujúca do krku

3. sep 2022

Vystreluje mi bolest do pravej strany krku taka akokeby bodava bolest v casti kde sa akokeby mera tep neviete co to moze sposobovat ja niekedy ma zabolí aj pri pohybe hlavy do práva a ľavá.

malvinka229
3. sep 2022

Môže to byť od chrbtice, sú na to cviky na youtube

autor
3. sep 2022

@malvinka229 čítal som na Google a tam hneď ze ochorenie ciev a zápal osrdcovnika a hneď stres. Pri pohybe hlavy do zadu a do predu ma boli krcna môže to byť z nej?

isis234
3. sep 2022

lekárke, nech dá výmenný lístok na naurologiu... predpíše rehabilitácie. Môže to byť z krčnej chrbtice. Skoré uzdravenie prajem

autor
3. sep 2022

@isis234 to môže krcna vystrelovat bolest do prednej časti krku? Mne sa aj točí hlava mam 18 rokov ale nebudem klamat mam sedavy život tak sa nečudujem žeby som mal pokazenu chbrticu

isis234
4. sep 2022

ano,,,, na rehabilitáciu ukážu cviky, najlepšie sú SM systém. Veľmi mi pomohli. Lekárka mi povedala, že z chrbtice vystrelujú bolesti všade... Mala som i bolesť v lakti- pomohli GUNA injekcie a potom tie cviky, kostihojová masť domáca, aj levandulová, Aj Ruticelit z ENERGY pomáha,, na kosti- chrbticu Artrin, Ľubovníkový olej. Pozor na prievan a klímu. Na krk je dobré suché teplo. Bavlnenú šatku

malvinka229
5. sep 2022

Treba zájsť k lekárovi na vyšetrenia, pokojne to môže byť od chrbtice, tá vie človeka bolesťami poriadne zmiasť. Krčná chrbtica môže vystreľovať bolesť až do temena hlavy, spôsobovať točenie a pod...pokiaľ ťa krk bolí hlavne pri pohybe, bude to mat súvis s pohybovým aparátom... no nie som lekár 😃

tyaja5
6. sep 2022

moze to byt cokolvek, moze to byt od chrbtice, caste zle drzanie tela moze do takychto bolesti prerast, tiez aj staci ked cloveka ofukne, tych moznosti, co to moze sposobit je velke mnozstvo :/
treba zacat pravidelne cvicit, ale to by bolo najlepsie keby to bolo formou rehabilitacie, aby si sa to najskor naucila cvicit, aby si si este viac neuskodila a mne dost pri akutnej bolesti pomohlo aj uzivanie doplnku, ktory obsahuje b vitaminy

balaskovae
9. sep 2022

@tyaja5 ty mas s niecim obdobnym skusenost? lebo pises tak akoby si si takym niecim presla

isis234
9. sep 2022

ano, aj točenie hlavy- závrate sú z krčnej... Tiež tak, sedavá práca, zohnutá hlava, lekárka mi zakázala takú prácu. Treba každý deň cvičiť SM systém

isis234
9. sep 2022

@tyaja5 ano aj prievan veľmi škodí, tiež klimatizácia

tyaja5
12. sep 2022

@balaskovae presla, presla a nie je to ani tak davno, co mna to trapilo a nebolo to nic prijemne, ale som sa z toho dostala, ale teda navsteva doktora ma neminula, to proste bez toho neslo. najhorsie na tom je, ze ono to zacina postupne, take mensie prejavy, ze telo nam dava vediet, ze nieco nie je OK, len my to casto ignorujeme a zacneme to riesit, az ked uz je ozaj zle

tyaja5
12. sep 2022

@isis234 zakazala, len keby dnes clovek mal na vyber, ono je to bud alebo, podla mna kazda praca, kazda profesia ma nieco, mali by sme sedavu kompenzovat s dostatkom pohybu mimo prace, lebo ani zase byt 12 hodin na nohach nie je pre chrbticu nejaka velka vyhra :/

balaskovae
13. sep 2022

@tyaja5 kedy si ty tak precitla, ze treba nieco s tym robit, ze proste musis vyhladat lekara a proste nejake vysetrenia absolvovat a taketo?

tyaja5
14. sep 2022

@balaskovae tak mavala som caste bolesti a casom sa k tomu este aj migreny pridruzili, takze uz to slo jedno s druhym a kedze sa mi to dialo uz kazdy tyzden tak som dosla na to, ze to nie je normalne a ked sa nieco nezmeni bude to este horsie. takze proste som sa snazila nech sa to da dokopy, nech mam klud, lebo s bolestami sa dlhodobo proste fungovat neda.

henrietkatr
27. sep 2022

@tyaja5 no velakrat clovek ani nevie, z coho tie bolesti vlastne pramenia, to je uplne najhorsie. lebo nevediet, co ti vlastne je, to je fakt zufaly stav.

dupinka
27. sep 2022

Mne toto robí stuhnuté svalstvo - trapezy. Dobrý masér, ktorý vie,ako uvoľniť, suché teplo (postačí aj fén) - nie horúca vaňa! magnézium.

kliatana
28. sep 2022

@henrietkatr myslim si, ze to tak vo vacsine pripadov byva, stastni ti, co vedia odhalit pricinu a realne ju aj zacat riesit a liecit. mne napriklad velmi trpli prsty istu dobu, to bol neskutocny pocit, uz som bola taka zufala, nevedela som preco sa to deje, ani ako tomu zabranit.

kliatana
28. sep 2022

@dupinka horuca vana nie? je pravda, ze sa to moze este viac zhorsit?pocula som, ze by sa nemala davat, ale teda nebola som si ista, ci to tak aj vazne je. aby som sa vedela vyvarovat nabuduce.

dupinka
28. sep 2022

@kliatana mne povedaliz že "suché" teplo, teplé hrejivé deky, vankúše alebo postačí aj fén. Neviem, prečo "mokré" nie, ale teda mne to takto zaberá

tyaja5
29. sep 2022

@dupinka podla mna to zabera, ale len na chvilku. skor, ci neskor sa to objavi podla mna znovu. ked sa potrebujes zbavit nejakeho problemu nastalo a nie ho len potlacit, tak je treba zakrocit raznejsie. nehovorim teda vyslovene o liekoch, to si takisto myslim, ze nie je dobre hned siahat po tabletke, ale dlhodobejsie uzivat doplnky stravy, ktore pomahaju bojovat proti takymto problemom.

dupinka
29. sep 2022

@tyaja5 ja som skôr za pravidelné cvičenie, strava, predchadzanie problému eliminovaním jeho spúšťačov, ak sa to dá.

kliatana
30. sep 2022

@dupinka ano, to je pravda, tiez som za to, ze sa tomu da predist aj tymto. ale niekedy uz to clovek necha zajst az tak daleko, ze uz potom nie je vela moznosti, ako to odstranit.
@tyaja5 aj sestre v lekarni brat revitanerv, lebo si uz nevedela rady s bolestou hlavy. nikto nevedel prist na to, co jej je.

henrietkatr
4. okt 2022

@kliatana aj jej to realne pomohlo? ako sa to uziva, v akej forme to je?

kliatana
6. okt 2022

@henrietkatr no ono je dolezite, aby to clovek bral aspon po dobu 3 mesiacov, inak vysledky neuvidis. su to tabletky, uzivas zakazdym 1 tabletu denne s hlavnym jedlom. je to vyzivovy prirodny doplnok stravy, cize ziadna chemia. obsahuje kyselinu alfa-lipoovu, a ta ma pozitivny vplyv na regeneraciu nervov.

tyaja5
7. okt 2022

@kliatana tak je to uplne idealne, lebo ja osobne si neviem zapamatat, ked mam uzit viac tabletiek pocas dna :D nepamatam si, ci som si ju uz dala alebo nie, proste v tom nemam akosi prehlad. jedna sa este zvladnut da :D

timetotime
10. okt 2022

no najlepsie je predsalen mat ich zakazdym po ruke, aby si ich mala neustale v zornom poli :D tiez som to mavala tak, proste co nevidim, to neexistuje :D a tym padom som neustale zabudala brat vitaminy, lieky, vsetko. treba to mat jednoducho na ociach.

henrietkatr
17. okt 2022

@timetotime no vsak ono to tak aj byva, ze co nevidis, na to nemyslis, takze idealne je to mat fakt poruke. najlepsie mi je to tak, ze mam vsetko v kabelke a nosim to vsade so sebou :D ja musim mat na vsetko pripomienku, upoznornenie, lebo predsalen clovek cim dalej tym viac zabuda, je to uplne prirodzene, zial, nikto z nas sa tomu nevyhne 😕

kliatana
21. okt 2022

@henrietkatr no ja takistom som velakrat slepa, hlucha, takze viem presne o com hovoris 😂 akoze pri tychto vitaminoch je to celkom v pohode zase, lebo staci brat jedna tableta, takze to sa este da. uz som sa stretla aj s takymi, ktore sa musia brat aj zo 3x denne a to je podla mna aj take obmedzujuce, ze musis na to mysliet trikrat do dna :D jasne, ze v takom pripade sa ti lahko stane, ze ti to proste vypadne.

nelinka888
31. okt 2022

@kliatana No len niektorí to aj začnú brať a keď po týždni nevidia žiadny výsledok, tak to brať prestanú, lebo si hneď myslia, že to nefunguje🙂 Čo, samozrejme, nie je najlepší prístup. 🙈

tyaja5
2. nov 2022

@nelinka888 haha ano, aj s tymto som sa uz stretla, to su take tie nedockave, netrpezlive typy :D ale ja osobne to teda nechapem, ved ked uz sa na nieco take dam, tak to dotiahnem predsa do konca, no nie?