Bolesť všetkých zubov

veron333
8. feb 2014

Dievčence,strašne ma bolia zuby,ale všetky už asi týždeň,raz jedna strana ,raz druhá ,dnes je to už na nevydržanie,neviem čo to môže byť a neviem čo mám momentálne robiť už som si dala aj tabletky od bolesti,zubná pohotovosť u nás nie je...

mata1001
8. feb 2014

Mozno si dostala prievan a mas tam zapal. Mala by si navštíviť zubara a ked nemas problem v zuboch tak odist k vseobecnemu a ten ta posle k dalsim Dr. Prajem skore uzdravenie

luba28
8. feb 2014

@veron333 daj si poldeci nejakeho alkoholu a vykloktaj si pusu,...zaberie aspon na trosku a potom panadol ultra,....

veron333
autor
8. feb 2014

Už som si dala zaracet,zaldiar,teraz ibalgin,tak som zvedavá ,či mi zaberie ten ibalgin,tie dva boli také silnejšie lieky od bolesti,ale asi na zuby neúčinkujú ☹ ....

anatalia77
8. feb 2014

@veron333 ja toto mam pri prievane,tabletky mi nezaberaju...

veron333
autor
8. feb 2014

@anatalia77 ako to riešiš potom?

anatalia77
8. feb 2014

@veron333 davam aj tabletky,ale hlavne pijem teple napoje a mam aj teplovzdusny ventilator

monicm
8. feb 2014

od bolesti skús voltaren actigo extra a čo najskôr k lekárovi,u vás síce pohotovosť nie je,ale niekde musí byť.ak je to také zlé,zájdi tam.a skús repíkové výplachy,ak máš zápal,mohlo by to pomôcť

veron333
autor
8. feb 2014

Tak som si vykloktala pusu ako mi radila @luba28 ,ale som ten alkohol aj prehltla 🙂 a s tým ibalginom to trocha zaúčinkovalo...už tá bolesť celkom ustúpila..,Ďakujem vám za rady...dúfam ,že mi zubár príde na to čo to mám...

luba28
8. feb 2014

@veron333 A DOBREE BOLO??? 😀 😀 😀 😀 a ulavilo trochu???

anatalia77
8. feb 2014

@veron333 zajtra si nespomenies na bolest zubov,bo ta hlavka bolet bude 😀

janicka11
8. feb 2014

juj bolesť zubov.. ☹

veron333
autor
8. feb 2014

Už sa trocha uľavilo ,ale myslím si ,že zase začnú,lebo sa mi to opakuje každý deň...tak ešte dva dni vydržať,lebo až v utorok je u nás zubár a žiaľ v Trnave nie je pohotovosť,najbližšie asi v Galante,len teraz neviem,či ten ibalgin zabral ,alebo malinovica s ibalginom 😀

zuzik16
8. feb 2014

@veron333 ahoj, ja som mala pred 2 rokmi presne to iste..nevedela som charakterizovať od kt. zuba ta bolest ide...boleli dolne aj horne zuby...a až po asi 2 tyzdnoch mi ta bolest vyvrcholila do jedneho zubu..ten isiel aj von..bol mrtvy a bol v nom chronický zapal, ktory presiel až ku kosti..takmer som dostala zapal okostnice...dostala som atb,ale tie ostatne zuby ma boleli aj dalsi mesiac , aj ked boli zdrave...tak držím palce...hlavne neodkladaj navstevu zubara tak ako ja 😉

limet178
8. feb 2014

skus pohrýzť klinčeky a nechaj pôsobiť so slinami v ústach

katkalubkova
8. feb 2014

Je mozne, ze mas prievan? Ak si bola niekde v prievane...., ten tak chodi z jednej strany na druhu a trva to par dni, kym to ustane.

laila22
8. feb 2014

@veron333 pohotovost nie je v Galeante, iba v NR... Nemas doma nahodou Herbadent? To je taka vodicka, aj na zapal dasien.. Ked si pretres dasna, tak ti tu bolest trosku stihne.. Este vyplachovat ustnou vodou a lieky od bolesti... drzím palce.

ada510
8. feb 2014

@veron333 Ahoj som zubná sestra no buď tí idú zuby múdrosti AK ich nemáš alebo prievan čiže zápal okostnice na to tí zaberu Antibiotiká Rovamycin alebo Dalacin je dobrý no len to tí bez predpisu asi nedajú takže dako výdrž do pondelka s ibalginom a obkladmi jedz maksie jedla a potom určite k zubárovi ;)

veron333
autor
8. feb 2014

ďakujem baby.
@ada510 zuby múdrosti nemám,mám ich zakliesnené niekde v sánke... 🙂 Raz ma bolí jedna strana ,raz druhá,dole ,hore...už ma to bolelo aj pred Vianocami,ale bola som prechladnutá,tak som to pripisovala tomu,potom to trocha ustalo,potom zase,dala som si vytrhnúť aj taký celý zablombovaný zub,som si myslela ,že z toho ma to bolí,ale bolí to stále aj bez zubu...

martinka_martinka
8. feb 2014

@ada510 ahoj, ako dobre že je tu niekto kto sa v tom vyzna 🙂 už dlhsie mam zlomeny zub... teda mam ho zablombovany a kusok zo zubu co je okolo blomby sa mi zlomil... a straaaaasn ma to boli až do ucha mi preraža ta bolesť pomaha bud brufen alebo taky ekrazit s klinčekmi ... ale je to kratkodobe... chcem sa opytať mam isť k zubarke povedala že mi to opravy to okolie blomby aby som to nemala take ostre lenže vtedy ma to nebolelo ... pomôže to ?? alebo to mam dať rovno vytrhnuť...

ada510
8. feb 2014

@martinka_martinka Ahoj stačí ak tí to doplní plombou a máš po plobleme ale ak to budeš dlho naťahovať a dráždiť to prídeš o ten zub...

ada510
8. feb 2014

@veron333 to že máš živú múdrosti zakliesnene v sankt znamena že ich máš len nevyšli a mozu sa tam hýbať a mozu aj bolet a môžes aj opuchnut ono to treba dať vysekat:/

martinka_martinka
9. feb 2014

@ada510 nie nie ja som objednana takže určite idem na tu opravu stačilo mi teda ked si ma v tom uistila že opraviť zub ... 🙂 pisem jak madar ok .. ale dakujem velmi pekne to ma potesilo 🙂

ada510
9. feb 2014

@martinka_martinka neni zač aspoň popri materskej nevychadzam z cviku🙂

pedroma
9. feb 2014

@ada510 prosím Ta, ja sa trápim s dolnou ssedmičkou. Je mŕtva cca rok, napriek tomu sem/tam pobolieva, aj ďasno je vtedy trochu podpuchnute. RTG je čistý, bez zápalu, a naposledy mi Dr. navrhol dať ho proste von 😖. Čo si o tom myslíš? Trhaniu by som sa rada vyhla...

misskate1
9. feb 2014

@veron333 pokusat klinceky, pit alebo vyplachovat repikovy caj, vyplachovat salviou. moze to byt z nejakeho zubu, co ma v sebe zapal

ada510
9. feb 2014

@pedroma Ahoj no pokiaľ tam nieje žiadne ložisko bude tam este niaky skrytý nerv ktorý lekár nenašiel buď podstupite znova reendodonciu to je to čistenie celé odznova pokiaľ to nieje pre váš financne náročné alebo vytrhnúť :/

somavi
17. jún 2017

@ada510 dobrý den , prepáčte , ze otravujem, ale našla som tuto diskusiu a vas 😊 Tak by som sa chcela len opýtať , je možné , ze by ma po extrakcii osmičky boleli všetky zuby ? Su tomu tri dni. Dakujem 😊

bona69
17. jún 2017

@somavi skus vyplachovat s corsodilom,moze tam byt zapal dasien a z toho moze boliet vsetko.mne teraz rastie a bolela polka celej "huby"😀 a na vytrhnuty zub je dobra alchemilka, teda vyplachovat. Posielam ti link,tam je pekne popisane o tom cosi.
http://zdraviezbozejlekarne.sk/alchemilkapasien...

ada510
19. jún 2017

@somavi ano je to mozne mozu sa posuvat zuby trochu