Bolesť v žilách na ruke

slecnalu
25. máj 2012

Ahojte baby, chcem sa opýtať či niektorá s tým nemáte skúsenosť. Nemám žiadne viditeľné začervenané miesta, ani opuchy, proste len dosť často cez deň cítim úplne hroznú bolesť či tlak v žilách na ruke- raz na jednej, raz na druhej.... je to ako bolestivé pulzovanie a občas ma z toho chytajú závrate... neviete čo to može byť?

lili_mia
25. máj 2012

@slecnalu čo robíš s rukami? v prípade namáhaných nôh ide o kŕče, dáva sa na magnézium

slecnalu
autor
25. máj 2012

@lili_mia práveže už pár mesiacov nič... mám prácu kde 10 hod. denne sedím za pc, takže okrem klikania myškou nerobím fakt nič ani rukami ani nohami ktoré mám ešte aj vyložené.... mala som cca pred pol rokom prácu kde som sa fakt nalietala a záťaž na ruky presne v tej oblasti bola maximálna, ale celý čas mi nič nebolo doteraz... začalo sa to vlastne tým ako som odpadla pred týždňom hneď po tom ako som to cítila... a odvtedy mám tú bolesť stále, magnézium takisto papkám pravidelne, takže netuším v čom može byť problém

lili_mia
25. máj 2012

@slecnalu ak si odpadla, tak k lekárovi .. neurológia, cievna chirurgia .. možno sa ti až teraz prejavuje tá záťaž po istej dobre

slecnalu
autor
25. máj 2012

@lili_mia bola som vtedy aj na pohotovosti, keďže som po odpadnutí dostala silnú nekonečnú striedačku- triašky versus návaly tepla.... povedali mi že bábo je v poriadku a poslali ma na interné kde mi zasa povedali že to som asi odpadla z teploty (keďže mi namerali 37,6) čož je podľa mňa absolútna hlúposť že z teploty hlavne keď bola len zvýšená, ale budiš... priklonili sa k tomu že mám asi zápal prínosových dutín (čož aj mám) z toho teplotu a z toho som odpadla... a tak ma pekne krásne poslali domov že sa mám naparovať a potom ku svojej gyn.

lili_mia
25. máj 2012

@slecnalu nemyslela som priamo pohotovosť, čo aj je dobré,že si urobila, ale zobrať sa a ísť k obvodnému neurológovi alebo na chirurgiu .. neviem do akej miery vedia na internom zistiť, či máš trebárs zapálenú šľachu, či klb v ruke

slecnalu
autor
25. máj 2012

@lili_mia o týždeň idem na odber tak sa rovno aj opýtam kam alebo čo s tým a tak sa zariadim... tu sa pýtam len pre predstavu či už mne šibe, alebo to mala aj nejaká iná tehu, alebo len tak všeobecne čo to može byť chápeš 🙂

davija
25. máj 2012

@slecnalu Bolia ťa žily na zápästiach? Ak áno, sú to pravdepodobne tzv. karpálne tunely, inak aj "choroba úradníkov" teda ľudí, čo trávia veľa času prácou s PC... A v tehotenstve za to môžu hormóny. U teba zrejme pôjde o kombináciu obidvoch faktorov.
Ja som to mala tiež v prvom tehotenstve. Veľké bolesti v zápästiach, najmä v noci, nevedela som kvôli tomu ani spávať, ráno ani poriadne zuby umyť, cez deň udržať príbor v ruke... je to skutočne nepríjemné. Normálne sa to rieši operáciou, ale u tehotných to po pôrode odoznie samé.
Mňa s tým obvodná lekárka poslala na neurológiu a potom som dochádzala napr. na vodoliečbu (močila som si ruky vo výrivke) apod. Ale po pôrode to úpne zmizlo. 🙂
Odporúčam tiež zadovážiť si do práce gelovú podložku pod ruky, nebudeš si toľko namáhať zápästie pri práci s klávesnicou a myšou.
Ale najmä to treba povedať doktorovi a s ním to riešiť.

lili_mia
25. máj 2012

@slecnalu mne nechcú veriť, že ma svrbia lýtka, niekedy až tak, že si doslova škriabem nohy .. jedine na pľúcnom, že sledovať či opúcham ..

@davija
to s padaním príboru, raz sa mi to stalo, ked som niekoľko dní po sebe dlhodobo písala diplomovku, ani pero som neudržala, nieto sa podpísala, odvtedy nič

henca74
25. máj 2012

@slecnalu skus sa pozriet na nete, ja som mala nieco podobne vola sa to karpalny tunel...mne aj ruka strpla, teraz ju mam aj slabsiu a presne mi bolo zle, len som stihla do postele lahnut...je to od pc...a vela zenam sa to prejavi v tehu....vysetruju to na neurologii.drzim palce aby ti bolo lepsie.myslim, ze je aj tema o tom tu na mk

slecnalu
autor
25. máj 2012

@davija presne... bolia ma na zápästiach a tiahne sa to po žilách až k lakťu... ale ako píšem, nemám žiadne opuchy, nič červené, takisto mi zatiaľ nevadí narábať s príborom alebo s čímkoľvek iným... mňa to bolí proste spontánne keď mám ruky v kľude, nie je to ovplyvnené nejakou námahou.... aj napriek tomu to možu byť tie karpálne tunely? Ale ďakujem za radu 🙂

davija
25. máj 2012

@slecnalu Nie som lekár, ale myslím, že to budú karpálne tunely. Mala som presne to isté, tzn. žiadne opuchy, len veľké bolesti v zápästiach, ktoré vystrelovali až k lakťom. Mňa najviac ruky boleli v úplnom kľude - teda v noci. Môže za to tvoje tehotenstvo a práca s PC, ktorá je pre tvoje zápästia námahavejšia ako vykladanie kamiónov. 🙂
Asi Ťa čaká otravné behanie po doktoroch, ale inak sa nemáš čoho báť. 🙂

slecnalu
autor
25. máj 2012

@davija tak zatiaľ ďakujem uvidíme čo na to povie doktorka, snáď sa to dovtedy nezhorší 😕 🙂

splasenasrna
12. sep 2014

Som v 8 tyzdni a mam strasne bolestive zily na rukach a zapastiach. Ako ste to vyriesili? Nic namahave nerobim. Neviem kvoli tomu ani spavat. Zobudim sa na tu otrasnu bolest. Dakujem

masarka998
20. sep 2014

moja upchavaju sa ti cievy...

bapsi123
3. júl 2018

@slecnalu ahoj,viem,že je to dávno,ale ako sa ti poriesili tie žily???..ja to momentálne riešim a všetci na mňa pozerajú ako na blázna..dokonca mám vystúpene tie zily ako sportovec

flakulka
9. sep 2020

@bapsi123 prosim co vam zistili? Aj mne tak napinaju zily v celom tele a boli to

bapsi123
9. sep 2020

@flakulka vôbec nič... Prešlo mi to samé

rejko56
7. apr 2024

@slecnalu to isté mam aj ja ale len láva ruka, príde tlak horuci a potom búšenie srdca,mdloba točí sa so mnou svet.