Bolesť v ústnej dutine

terezia001
23. nov 2023

Prosím vás potrebujem súrne poradiť od pondelka mi začalo škrabanie v krku na další deň bolesť v krku ale v ústnej dutine na lícnej strane som si všimla aft plus červenú poranenu stenu a úplne dole na dasni skôr na lícnej strane som si všimla hrcku nemôžem úplne zacvaknut zuby pretože mi to tam prekáža a boli mna to… užívam voľno predajne lieky na ten krk a n ústnu dutinu listerin a čistenie zubov..viem že tu nieje žiadny pekár ale mám strach :( Hrčka sa mi nikdy nestala neviem či to môžem mat s toho boľavého hrdla vyrus alebo niečo poranenu stranu a aft s oslabenej imunity ale ta Hrčka ? Mal to niekdo pri chorobe ? Môže to byt niečo vážne ? Chcem ísť na pohotovost pre antibiotiká ale predsa len ak vie niekdo poradiť

markusrasford
23. nov 2023

@terezia001 treba ísť na pohotovosť. Na MK ťa nikto nevylieči a to myslím v dobrom

terezia001
autor
23. nov 2023

@markusrasford ja viem že mna nikdo nevylieči len či sa to niekomu nestalo počas choroby ale v každom prípade na tu poho pôjdem nech dajú Antibiotiká

kamatopo
23. nov 2023

Oslabená imunita. Ja to mávam. Dávam si B-complex. A pravdaže čo najskôr k lekárovi.

terezia001
autor
23. nov 2023

@kamatopo hej myslela som si ale chcela som si byt istá veľmi pekne ďakujem hneď ako pride manžel idem tam 🙂

kamatopo
23. nov 2023

@terezia001 ja si tým zrovna prechádzam. Ráno aj večer dve tabletky béčka. Pravdaže céčko aj decko. Už sa mi to sťahuje. No na to hrdlo treba antibiotiká.

terezia001
autor
23. nov 2023

@kamatopo ďakujem pekne dúfam že antibiotiká pomôžu :/ je to strašne nepríjemne nech sa s toho čo najrýchlejšie dostanete

koniarova
23. nov 2023

@terezia001 podľa mňa máš pokazený zub.

majamat
23. nov 2023

@terezia001 povcas indfekcii je vzdy zyvsene riziko tvorby aftov, cize nic nezvycajne. usta vyplachuj,s u aj nejake prirpavky na afty.
a aj ten B-komplex, kludne aj forte vyuzivaj. kedysi som mala tazky nedostatok nejakeho vitmainu B a trpela som takmer rok neustale vaftami, naraz viacere, vlemi zapalene, zle sa hojili, takmer som nemala obdobie, ez by ma usta neboleli a dokonca 2x to preslo do zvacsenia uzlin, zalu dasien a horucky. a sposobil to nedostatok obycajneho vitaminu B.
nahodou som zistila, ze ked som si ho nasadila, zrazu som afty nemala. no trvalo to 6m nez som ho mohla vysadit. ked som sa pokusila skor opat som mala afty.

simca06022011
23. nov 2023

Ak ti mozem poradit, na afty a podobne veci v ustach je perfektny cannadent...

terezia001
autor
23. nov 2023

@majamat ďakujem veľmi pekne bola som na pohotovosti a dostala 3 dňové AD a vytamini k tomu tiež pridám 🙂